Próbna matura 2019 Echa Dnia MATEMATYKA. ZOBACZ Arkusze i...

  Próbna matura 2019 Echa Dnia MATEMATYKA. ZOBACZ Arkusze i odpowiedzi w serwisie EDUKACJA

  R

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Matura 2019 Echa Dnia - matematyka, poziom podstawowy. Arkusz pytań i odpowiedzi.

  Matura 2019 Echa Dnia - matematyka, poziom podstawowy. Arkusz pytań i odpowiedzi.

  Próbna matura z "Echem Dnia" 2019 z matematyki na poziomie podstawowym rozpoczęła się we wtorek, 12 marca. Jakie będą arkusze pytań i odpowiedzi matury próbnej? Wszystko to już po zakończeniu egzaminu na echodnia.eu.
  Matura 2019 Echa Dnia - matematyka, poziom podstawowy. Arkusz pytań i odpowiedzi.

  Matura 2019 Echa Dnia - matematyka, poziom podstawowy. Arkusz pytań i odpowiedzi.

  Próbna matura 2018 matematyka Echa Dnia ARKUSZ
  Próbna matura 2018 matematyka Echa Dnia ODPOWIEDZI
  Próbna matura "Echa Dnia" 2019 matematyka poziom podstawowy rozpoczęła się we wtorek, 12 marca. Większość szkół zaczyna próbną maturę o godzinie 9.

  Okazuje się, że nie wystarczy umieć liczyć, żeby dobrze zdać maturę z matematyki. Zadania na próbnym egzaminie wymagały bowiem bardzo dużo myślenia - mówili we wtorek, 12 marca uczniowie po zakończeniu Świętokrzyskiej Matury Próbnej z matematyki.

  Autor arkusza maturalnego Piotr Leszczyński, nauczyciel matematyki i metodyk w Samorządowym Ośrodku Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach nie ocenia, czy zadania były łatwe czy trudne. Wyjaśnia jednak, że arkusz zawierał wszystkie zagadnienia, jakie są przewidziane w podstawie programowej, wiele z nich było „typowych”, czyli takich, które powinien rozwiązać nawet „średni” uczeń, który uczył się do matury.

  - W arkuszu znalazły się zadania z praktycznie wszystkich dziedzin matematyki, tworzących podstawę programową. Były na przykład liczby rzeczywiste, planimetria, geometria, funkcje, ciągi, czy rachunek prawdopodobieństwa – wylicza Piotr Leszczyński tłumacząc, że matematyki nie da się nauczyć w pół roku przed maturą, trzeba rozwiązywać zadania systematycznie przez całą szkołę średnią, żeby nie mieć braków w żadnej z jej dziedzin.

  - Myślę że ci uczniowie, którzy przygotowywali się do egzaminu systematycznie poradzą sobie świetnie, być może nawet na 100 procent. Dla tych, którzy mają braki, próbny egzamin będzie okazją do sprawdzenia, nad czym muszą jeszcze popracować. Moim zdaniem najtrudniejsze w arkuszu jest zadanie ze stereometrii, które wymaga kilku etapów a uczeń na początku musi zaplanować strategię rozwiązania. W zadaniach zamkniętych ważną rzeczą jest to, żeby nie liczyć wszystkiego od razu, bo czasem warto wybrać właściwą odpowiedz metodą eliminacji – podsumowuje Piotr Leszczyński.

  Partnerami akcji "Próbna Matura" są Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, Echo Dnia, Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, Radio Kielce i Urząd Miasta Kielce.

  To już dziesiąta edycja próbnego egzaminu, który organizuje Uniwersytet Jana Kochanowskiego we współpracy z „Echem Dnia”, Urzędem Miasta w Kielcach i Radiem Kielce. Pomysł narodził się w 2010 roku w redakcji „Echa Dnia”. Koordynatorem akcji jest Uniwersytet Jana Kochanowskiego, który odpowiada także za druk arkuszy przygotowanych przez metodyków z Samorządowego Ośrodka Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Do tej pory nasz próbny egzamin zdawało już blisko 150 tysięcy osób!

  Wszyscy zastanawiają się, jakie będą pytania i odpowiedzi do próbnego egzaminu "Echa Dnia" w tym roku. Na ECHODNIA.EU/EDUKACJA pokażemy arkusze pytań i odpowiedzi o godzinie 11.45.

  W poniedziałek, 11 marca próbna matura zaczęła się egzaminem z języka polskiego, we wtorek, 12 marca odbywa się egzamin z matematyki, a w środę, 13 marca - z języka angielskiego, w czwartek, 14 marca z chemii. Arkusze maturalne, odpowiedzi do zadań i schematy oceniania dla nauczycieli znajdą się na portalu echodnia.eu około godziny 11.45.

  ZOBACZ TEŻ: Próbna matura 2019 z języka polskiego Echa Dnia. ZOBACZ Arkusze i odpowiedzi

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (5) forum.echodnia.eu

  Galerie

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Styl życia

  Polecamy

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Jedzenie i zabawa

  Na językach