Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Próbny egzamin ósmoklasisty przeprowadzono zdalnie. Jak przebiegał u nas? Komentuje Katarzyna Nowacka, świętokrzyski wicekurator oświaty

Paulina Baran
Paulina Baran
Świętokrzyski wicekurator oświaty, Katarzyna Nowacka.
Świętokrzyski wicekurator oświaty, Katarzyna Nowacka.
To były trzy dni próby dla osób kończących szkołę podstawową. Ósmoklasiści zdalnie pisali test z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Teraz nauczyciele będą sprawdzać, jak im poszło. Na razie nie wiadomo, czy prawdziwy egzamin zostanie przełożony, czy może także będzie odbywał się zdalnie. Próbne egzaminy komentuje Katarzyna Nowacka, świętokrzyski wicekurator oświaty.

- Faktycznie, próbny egzamin ósmoklasisty po raz pierwszy odbył się zdalnie. Oznacza to, że uczniowie mieli możliwość pobrania arkusza egzaminacyjnego ze strony Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, a następnie wykonywali zadania warunkach domowych - mówi pani wicekurator. Dodaje, że ważne było to, aby uczniowie wykonali test samodzielnie, w czasie takim, jaki będzie do tego przeznaczony na prawdziwym egzaminie.

Świętokrzyski wicekurator oświaty, Katarzyna Nowacka.
Świętokrzyski wicekurator oświaty, Katarzyna Nowacka.

Uczniowie po wykonaniu testu przesyłali go do swoich nauczycieli. - Teraz ich zadania zostaną sprawdzone, nauczyciele przygotują dla swoich uczniów informację zwrotną, żeby pokazać im, jaki materiał muszą jeszcze uzupełnić, co powinni powtórzyć, utrwalić. Wszystko po to, żeby byli jak najlepiej przygotowani do egzaminu właściwego - wyjaśnia Katarzyna Nowacka i dodaje, że próbny egzamin ósmoklasisty miał charakter dobrowolny, ćwiczeniowy i nauczyciele nie powinni wstawiać za niego ocen.

- Jeśli chodzi o sam przebieg egzaminu to nie odnotowaliśmy większych zakłóceń. Właściwie tylko w pierwszym dniu pojawił się problem z pobraniem testu z języka polskiego, a wiązało się to z tym, że większość uczniów weszła na stronę Centralnej Komisji Egzaminacyjnej punktualnie o godzinie 9 i nastąpiło przeciążenie - wyjaśnia pani kurator dodając, że godzina pobrania arkuszy nie była ważna, liczyło się to, aby uczeń wykonał działania w wyznaczonym czasie, dzięki czemu miał okazję przekonać się, co czeka go na właściwym egzaminie.

Planowany na 21 kwietnia egzamin ósmoklasisty cały czas stoi pod znakiem zapytania, co oczywiście spowodowane jest pandemią. Marek Szymański, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi przyznał, że w tej chwili nie może powiedzieć na ten temat nic. - Są różne scenariusze. Mam nadzieję, że szybko zapadnie decyzja w tej sprawie i wszyscy ją poznamy - podsumował dyrektor.

CZYTAJ TEŻ:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie