Proces dyrektorki Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach. "Czołowy polityk dał jej pieniądze do ręki"

elzem
- Moja żona jest ofiarą manipulacji. Miała duże poparcie i gdyby nie ta sprawa to pewnie zostałaby senatorem – mówił w sądzie mąż dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach. Kobiecie postawiono zarzuty przyjęcia łapówki, proces w jej sprawie od roku toczy się przed Sądem Rejonowym w Kielcach. Co ciekawe pan dyrektor w najbliższych wyborach samorządowych startuje do Sejmiku z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Podczas środowej rozprawy sąd wysłuchał zeznań najbliższej rodziny oskarżonej Małgorzaty S. – Zarzuty pod adresem mojej żony są niesłuszne. Dla mnie, jej zatrzymanie przeprowadzono jak za PZPR. Zwykła ustawka i manipulacja – mówił w sądzie mąż oskarżonej.

Podkreślał, że jego żona nie była zadowolona z tego, że jej partia – Polskie Stronnictwo Ludowe – niejako przymusiło ją do kandydowania w wyborach do Senatu w wyborach trzy lat temu:

- Żona cieszyła się sporym poparciem społecznym, zdobyła dużo głosów w wyborach do sejmiku województwa świętokrzyskiego. Tamta kampania wyborcza sporo kosztowała, żeby ją sfinansować zaciągnęliśmy kredyt w wysokości około 50 tysięcy złotych. Żona nie chciała kandydować do Senatu, bo wiedział z jakim dużym obciążeniem się to wiąże - tłumaczył mężczyzna.

Jak zaznaczał, przekazywanie pieniędzy „do ręki” na kampanię było w tamtym czasie czymś zupełnie normalnym. – Żona otrzymała pieniądze od jednego z czołowych polityków Polskiego Stronnictwa Ludowego w regionie, on był wysoko w strukturach partyjnych, a dał jej pieniądze do ręki. On też mógł nie wiedzieć o zasadach związanych z przekazywaniem funduszy? Po prostu tak wszyscy wtedy robili – mówił świadek i dodawał, że w jego ocenie żona miała poważne szanse na to, aby wygrać wtedy w wyborach i trafić do Senatu. – Zarzuty dla niej były na rękę pozostałym kandydatom, bo gdyby nie ta sprawa, to ona mogła wygrać te wybory i zostać senatorem.

Z kolei córka oskarżonej zwracała uwagę na to, że – w jej ocenie – niedorzecznością ze strony jej mamy byłoby przyjęcie łapówki. – Mama ciężko i długo pracowała na to, co miała. Nie ryzykowałaby kariery i swego dobrego imienia dla tak nieznaczącej kwoty (według prokuratury oskarżona miała przyjąć 3,5 tysiąca złotych łapówki przyp. red.). Mama nigdy nie wzięłaby pieniędzy, gdy czuła, że ktoś daje je w złej wierze, albo oczekuje czegoś w zamian. Jestem tego pewna – podkreślała córka oskarżonej.

Przypomnijmy. Małgorzata S. jest oskarżona o przyjęcie w związku z pełnioną funkcją publiczną korzyści w kwocie 3,5 tysięcy złotych w zamian za zawarcie umów na zorganizowanie stażu dla ustalonej osoby w firmie wręczających korzyść oraz przychylne nastawienie w przyszłości do składanych przez nich w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kielcach wniosków. Wraz z nią na ławie oskarżonych zasiada dwóch mężczyzn, którzy –według aktu oskarżenia - mieli korumpować Małgorzatę S. Obaj nie przyznają się do winy. Dodatkowo Hieronim Ł. miał za 100 złotych obiecać pośrednictwo w załatwieniu stażu dla Janiny M.

Pani Małgorzata nadal pełni funkcję dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy a w najbliższych wyborach ma wystartować do Sejmiku z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Jest na wysokim 3 miejscu.

POLECAMY RÓWNIEŻ:
Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania
Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy

TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu


Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie

Muszka owocówka. 10 sposobów jak się jej pozbyć z kuchni

Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]
ZOBACZ TEŻ: Sportowy flesz filmowy. Którzy sportowcy mają najwięcej dzieci?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 51

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

S
Smolarski

W PUP , to na porzadku dziennym od lat. Jest poczatek roku , luty, marzec a juz Pani dyr. Śnioch odmawia przyznania srodków na uruchomienie działalności, z powodu :WSZYSTKIE SRODKI NA TEN ROK , SĄ ZAANGAŻOWANE: , i to juz na poczatku roku !!!. Aby zostało więcej pieniędzy dla swoich, lub dla polecanych ? To zgroza . Jak mozna działac perspektywicznie w naszym biednym regionie, jak takie decyzje kompromitujace tutejszy Powiatowy Urząd Pracy , są wydawane juz na poczatku roku . Pani dyrektor, zapewne jest bardzo zajeta, ale ustalaniem z adwokatem linii obrony w procesie sadowym z zarzutem przyjmowania łapówek od bezrobotnych. Kiedy sie skończy ten taniec aparatczyków PSL ?

d
dominik

panie mezu nie gadaj bzdur  po smiac sie chce ,kto cie nauczył takich tekstów ,-sam bys nie dał rady-za cienki jestes ale szacun za obrone  Żony.A swoją drogą jak się znalazłes tam gdzie jesteś Panie aby nie PSL  pomógł ?.

ł
łapówki na rynku pracy

W/g Ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy)

Art. 2. 1  34) stażu – oznacza to nabywanie przez bezrobotnego umiejętności praktycznych do wykonywania pracy przez wykonywanie zadań w miejscu pracy bez nawiązania stosunku pracy z pracodawcą;

 

Urząd Pracy to szczególna instytucja. Świadczy usługi społeczne dla osób, które niejednokrotnie znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, wielokrotnie nie z ich winy. Staż jest często jedyną szansą na zatrudnienie i zdobycie realnego doświadczenia w wyuczonym zawodzie (nie wspominając już o istocie wynagrodzenia, jeżeli osoba nie jest majętna i nie posiada wsparcia rodziny).

 

Wszystko na to wskazuje,że Urząd Pracy w Kielcach za pośrednictwem tej Pani ewidentnie przyczynił się do złych praktyk i z pewnością przyczynił się do korupcji na lokalnym rynku pracy. Uczestnicząc w w tym procederze ludzie ci przyczyniają się do braku możliwości nabycia praktycznych  umiejętności osób bezrobotnych!!! (ciężko uwierzyć w incydenty)

 

Niektórzy twierdzą, że podobne praktyki stosowane były/są również przy nabywaniu innych świadczeń takich jak: dotacje dla przedsiębiorców, atrakcyjne kursy, szkolenia czy oferty pracy, bezzwrotne pożyczki, oraz inne dodatkowe granty....

 

Ps. Staż jest jednym z tych narzędzi za pomocą, którego wprowadza się swoich ludzi na stanowiska urzędnicze - w samorządzie. Nie ma wtedy formalnych wymagań ogłaszania konkursów na wolne stanowisko pracy....

M
Mały Rycerz

Panie Stanioch, kończ Waść, wstydu oszczędź...

p
patryjota
W dniu 13.09.2018 o 20:14, na psl nute napisał:

Gdyby trochę posiedziała to by coś tam powiedziała,a jak by coś  powiedziała to by dłużej posiedziała.                            HEJ !!!

Albo POpełniła samobójstwo jak Leper!

L
LUDOWIEC
W dniu 14.09.2018 o 08:02, pisiogon napisał:

10 lat to powinieneś się uczyć tłuku żeby sobie światopogląd wyrobić

SZKOŁA CHLEBA NIE DA TYLKO PSL

NIE MATURA LECZ CHENĆ SZCZERA ZROBI S CIEBIE OFICERA

L
LUDOWIEC
W dniu 13.09.2018 o 18:31, Masakra napisał:

To co dzieje się na tym forum to jakaś żenada...echo dnia powinno się zastanowić nad wprowadzeniem cywilizowanych zasad dokonywania wpisów poprzez obowiązek rejestracji konta Tak jak to jest na przyklad na wyborczej. Tam o dziwo pod artykułem dotyczącym tego samego tematu nie ma tak bzdurnych wpisów. Ciekawe ile z tych "Tak modrych" osób ktore tu komentują odwazylby się napisać to samo na wyborczej np z wlasnego konta na fb??? Słabe to wszystko tutaj jest, a ludzie "inteligentni" wypisujacy te bzdury tu niech domyśla się jacy Tak naprawdę są...pozdrawiam życzę miłego dnia

TYLKO MONDROŚĆ LUDOWA SIĘ LICZY KTÓREJ WYRAZICIELEM JEST POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

JAK TEGO NIE WIESZ TO JESTEŚ Z CIEMNOGRODU I NIE JESTEŚ ŚWIATŁYM I NOWOCZESNYM EUROPEJCZYKIEM

p
pisiogon
W dniu 13.09.2018 o 21:55, gosc napisał:

POWINIEN JEJ SAD DOpier***IC MAKSYMALNIE ILE SIE DA 10 LAT PUDLA I PO SPRAWIE A TA JESZCZE BEZ SZCZELNA BABA STARTUJE DO SEJMIKU OT CALA ZARAZA ZSL-U NIC DODAC NIC UJAC I JESZCZE MORDY DRA TYPY KOSINIAKI JAK TO ONI BRONIA ROLNIKOW ZLODZIEJE

10 lat to powinieneś się uczyć tłuku żeby sobie światopogląd wyrobić

g
gosc
W dniu 13.09.2018 o 10:43, MŁODY DEMOKRATA napisał:

Bo za pisu nie ma niezawisłych sondów!Czas na zmiany!Wszystkie wyroki pisoskich sondów powinny być weryfikowane przez Komitet Obrony Demokracji.Wszyscy liczymy na Grzegorza i Jego prawom renke w Kielcach - ARTURA GIERADE!!!

POWINIEN JEJ SAD DOpier***IC MAKSYMALNIE ILE SIE DA 10 LAT PUDLA I PO SPRAWIE A TA JESZCZE BEZ SZCZELNA BABA STARTUJE DO SEJMIKU OT CALA ZARAZA ZSL-U NIC DODAC NIC UJAC I JESZCZE MORDY DRA TYPY KOSINIAKI JAK TO ONI BRONIA ROLNIKOW ZLODZIEJE

p
peeselowic

Od dawien dawna i wieków zarania
Istnieje problem dawania i brania.
Biorą niewinni a dają święci
I tak interes jakoś się kręci.
Złapał chłop rybkę na procederze,
By udowodnić, że ona też bierze.
Rybka się broni, okoniem staje,
By ją wypuścił – w łapę mu daje.
Lecz chłop uczciwy, nie chce od ryby
I swoją zdobycz niesie do baby.
Baba kontenta – z ryby śniadanie.
Chłop uśmiechnięty – w nocy dostanie.
Jedzą potrawę – świece na stole.
Pies szczeka z boku, on też chce dolę.
Gdy wszystko zjedli ni śladu ości,
Biorą się zaraz za lubieżności.
Ona mu daje, on od niej bierze,
Jak tu zapobiec takiej aferze.
Jak zlikwidować problemy brania,
Kiedy się dzieci biorą z dawania.
Bierze więc sceptyk i ten cyniczny
By zlikwidować niż demograficzny.
Lecz uważajcie chłopy z tym braniem,
Bo kiedyś babom zbrzydnie dawanie.
Bo gdy się kończą okresy brania
To następuje czas oddawania.
Więc oddać musisz, czyś brat, czy też swat
I jeszcze do tego doliczyć WAT.

 

n
na psl nute
W dniu 13.09.2018 o 17:39, jasiu napisał:

Profilaktycznie!Jo sfoje wim, ale co wim, to wim dlo siebie.Jagby troche posiedziała to by zmienkła i z mondrzała.

 

Gdyby trochę posiedziała to by coś tam powiedziała,

a jak by coś  powiedziała to by dłużej posiedziała.

 

                           HEJ !!!

m
masakra
W dniu 13.09.2018 o 18:31, Masakra napisał:

To co dzieje się na tym forum to :Hej szalała szalałaHej rybecka za wodomAle jo nie bede, ale jo nie bedeHej chłopoku za TobomAle jo nie bede, ale jo nie bedeHej chłopoku za TobomHej szalała szalałaHej bo jej sie pić chciałoAle jo nie będę, ale jo nie bedeHej bo chłopców niemałoAle jo nie będę, ale jo nie bedeHej bo chłopców niemało  

M
Masakra

To co dzieje się na tym forum to jakaś żenada...echo dnia powinno się zastanowić nad wprowadzeniem cywilizowanych zasad dokonywania wpisów poprzez obowiązek rejestracji konta Tak jak to jest na przyklad na wyborczej. Tam o dziwo pod artykułem dotyczącym tego samego tematu nie ma tak bzdurnych wpisów. Ciekawe ile z tych "Tak modrych" osób ktore tu komentują odwazylby się napisać to samo na wyborczej np z wlasnego konta na fb??? Słabe to wszystko tutaj jest, a ludzie "inteligentni" wypisujacy te bzdury tu niech domyśla się jacy Tak naprawdę są...pozdrawiam życzę miłego dnia

j
jasiu
W dniu 13.09.2018 o 13:09, mezu napisał:

A dlaczego ma siedzieć ? wiesz coś więcej niż inni ?

Profilaktycznie!

Jo sfoje wim, ale co wim, to wim dlo siebie.

Jagby troche posiedziała to by zmienkła i z mondrzała.

L
LUDOWIEC
W dniu 13.09.2018 o 12:06, Grześ napisał:

"Sondy" są bardzo ważne, w tym przypadku jednak ważniejsze są sądy :) 

SZET GRZEŚ BEZ WIEŚ, WOREK PIASKU NIESIE, 

A  PRZES DZIURKE PIASEK CIURKIEM

SYPIE SIĘ ZA GRZESIEM.

W PSLu się powiada,

być zbyt mądrym - niewypada!!!

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3