Profesor Marianna Janion dziekanem kieleckiej „medycyny”

  Profesor Marianna Janion dziekanem kieleckiej „medycyny”

  dota

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Profesor Marianna Janion.

  Profesor Marianna Janion. ©archiwum

  Profesor Marianna Janion jednogłośnie została wybrana dziekanem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Trwają wybory władz w kieleckich uczelniach publicznych.
  Profesor Marianna Janion.

  Profesor Marianna Janion. ©archiwum

  Profesor Janion ma 63 lata. W roku 1977 ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej imienia Mikołaja Kopernika w Krakowie. Od roku 1990 do chwili obecnej pełni funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie kardiologii. Jej dorobek naukowy obejmuje łącznie 384 pozycje prac oryginalnych, kazuistycznych i poglądowych. Była promotorem siedmiu zakończonych rozpraw doktorskich. Od roku 2001, jako Ordynator Świętokrzyskiego Centrum Kardiologii, była zatrudniona i kontynuowała pracę naukową na dzisiejszym Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. W kadencji 2013-2016 pełniła funkcję prodziekana do spraw studenckich.

  Marianna Janion zastąpiła na stanowisku dziekana profesora Stanisława Głuszka, który został wybrany prorektorem do spraw medycznych kieleckiego uniwersytetu, na kadencję 2016-2020.

  Jak informuje Piotr Burda, rzecznik Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, wybory dziekanów zakończą się do 5 maja. Natomiast już znany jest pełny skład prorektorów. Wybrany został rektor. Ponownie został nim profesor Jacek Semianiak.

  Natomiast dopiero przed wyborem władz stoi Politechnika Świętokrzyska. Tu wybory rektora odbędą się w środę, 27 kwietnia. O najwyższe stanowisko w uczelni ubiega się czterech kandydatów, profesorowie: Bogdan Antoszewski, Zbigniew Koruba, Jerzy Zbigniew Piotrowski i Wiesław Trąmpczyński.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (6)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (6) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo