Promocja niezwykłego albumu fotograficznego - Suchedniowskie...

  Promocja niezwykłego albumu fotograficznego - Suchedniowskie Mostki (ZDJĘCIA)!

  BOL

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Promocja niezwykłego albumu fotograficznego - Suchedniowskie Mostki (ZDJĘCIA)!
  1/18
  przejdź do galerii
  W sobotę w zabytkowym dworku nad zalewem w Mostkach, gdzie mieści się dom kultury, odbyła się promocja niezwykłego albumu fotograficznego „Suchedniowskie Mostki”.
  ZOBACZ TAKŻE: Kulisy zdrowia: Nadciśnienie tętnicze. Uważaj! To cichy zabójca

  (Źródło: gs24.pl)


  Jego autorem jest znany krakowski artysta - fotografik Włodzimierz Płaneta, który w Mostkach zorganizował już 52 plenery fotograficzne. - 23 lata temu zjawiłem się tu po raz pierwszy, z jednym aparatem i jednym 36 - klatkowym filmem. Fotografowałem poznanych w tej wsi gospodarzy - wspomina Włodzimierz Płaneta. Od tego czasu kilka razy w roku robi zdjęcia na terenie gminy Suchedniów i uczy sztuki fotografowania - do tej pory w plenerach wzięło udział ponad 700 osób z całej Polski!

  Zobacz galerię

  Czas zatrzymany

  Album zawiera wyłącznie czarno - białe fotografie, portrety mieszkańców Mostek i Suchedniowa. Zarówno zwykłych mieszkańców, uwiecznionych podczas pracy, jak i osób znanych - samorządowców, sportowców, artystów i biznesmenów. Są też dwa zdjęcia sióstr - Justyny i Jolanty Węgierek, wykonane w tym samym miejscu 23 lata temu i ostatnio. - Te fotografie są dla mnie ważne, to dokument - przyznaje Włodzimierz Płaneta.

  Każdy dostał album

  Na promocję albumu i wystawę znajdujących się w nim zdjęć przyszło bardzo wielu ludzi - mogli odnaleźć się na fotografiach, czasem wykonanych lata temu. Każda z uwiecznionych przez artystę, obecnych na promocji osób otrzymała album na pamiątkę. Warto dodac, że pozycja została wydana w takiej samej formie, jak wcześniejsze autorstwa Włodzimierza Płanety, których tematami były Kraków, Wenecja i Nowy Jork. Suchedniowskie Mostki są jak widać równie wdzięcznym tematem dla artysty. Wieczorem tego samego dnia odbyła się kolejna wystawa fotografika - w klimatycznych wnętrzach Młynu Jedrów zaprezentował kobiece akty. Galeria zdjęć dostępna na www.echodnia.eu.  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Świeć się z Energą

  Świeć się z Energą

  Święta 2018

  Święta 2018

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Echa Dnia

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Echa Dnia

  Wideo

  Galerie zdjęć