Proste ciągniki do gospodarstwa, na pole i do... miasta

Marzena Ślusarz
- Prezentem „na gwiazdkę” do ciągników Farmall serii A jest darmowa klimatyzacja - mówi Mariusz Kisiel właściciel firmy Kisiel w Górnie koło Kielc.
- Prezentem „na gwiazdkę” do ciągników Farmall serii A jest darmowa klimatyzacja - mówi Mariusz Kisiel właściciel firmy Kisiel w Górnie koło Kielc. Dawid Łukasik
W natłoku elektronicznych nowinek zdarza się, że zapominamy o funkcjonalnościach prostych w konstrukcji ciągników. A to właśnie one sprawdzają się w nieskomplikowanych pracach, jak przygotowanie pasz, czy gruntów. Okazuje się, że są użyteczne także w utrzymaniu porządku na drogach, czy terenach zielonych gmin i miast.

- Mówimy tu o traktorach, których moc wynosi 100, 120 koni mechanicznych. To są proste maszyny, już zaawansowane technologicznie - mówi Krzysztof Surowiec, kierownik regionalny działu maszyn rolniczych w firmie Kisiel w Górnie koło Kielc. - Doskonale sprawdzą się w takich zadaniach jak uprawa ziemi pod zasiew, sadzenie, czy też w obsłudze gospodarstwa, jak przygotowanie pasz. W zimę są łatwiejsze w użytkowaniu, na pewno szybciej je uruchomimy - podkreśla Krzysztof Surowiec.

Oszczędności w eksploatacji

- Takie traktory są też tańsze w eksploatacji, bo to są proste serwisy, przeglądy, nie ma tu zaawansowanych pomp, bo też i ma takiej potrzeby. Są bardziej ekonomiczne także ze względu na zużycie paliwa, ale wydajne tak jak duże ciągniki - wylicza specjalista z firmy Kisiel. Co ważne, każdy operator bez większego przeszkolenia poradzi sobie z ich obsługą. - Mniejsze zużycie paliwa w ogóle nie oznacza, że ciągnik jest słabszy. Moc z pewnością będzie satysfakcjonowała gospodarza - dodaje kierownik.

„Klima” na gwiazdkę

Na przedświąteczny czas firma Kisiel wraz z przedsiębiorstwem Case IH przygotowała wyjątkową ofertę. - Obejmuje ona serię ciągników Farmall A - 95 i 85, które realizują potrzeby prostych prac - mówi Mariusz Kisiel, właściciel firmy.

Sprawdzą się nie tylko w gospodarstwie, ale też w pracach komunalnych. Posłużą do odśnieżania, pielęgnacji terenów zieleni i obsługi dróg. - Koniec roku to świetna okazja, by zaoszczędzone fundusze zainwestować w takie maszyny, bądź zakup po prostu wrzucić „w koszty”. A specjalnie na gwiazdkę klimatyzacje w tych modelach ciągników dorzucamy jako prezent. Także gratisowo oferujemy rok finansowania fabrycznego - wymienia Krzysztof Surowiec.

Jak wyjaśnia, te modele ciągników Farmall to jedne z najmniejszych, ale już zaawansowane. - W wyposażeniu jest oczywiście klimatyzacja, ale i hydrauliczny rewers, fotel pneumatyczny, przedni napęd, zawiesia hakowe. Wyposażenie jest na prawdę bogate - podkreśla specjalista.

Wideo

Dodaj ogłoszenie