Protest w Kielcach przeciwko rządowi: -...

  Protest w Kielcach przeciwko rządowi: - To już przechodzi wszelkie granice

  Mateusz Kołodziej

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Protest w Kielcach przeciwko rządowi: - To już przechodzi wszelkie granice
  1/85
  przejdź do galerii

  ©Dawid Łukasik

  Około 200 osób protestowało w niedzielę na Placu Konstytucji 3 Maja w Kielcach przeciwko łamaniu przez rząd Prawa i Sprawiedliwości konstytucji. Były okrzyki, transparenty i wzniosłe zapowiedzi. To kolejna demonstracja w naszym regionie po tym, jak od piątku opozycja okupuje Sejm przy ulicy Wiejskiej w Warszawie.


  Niedzielna demonstracja w Kielcach połączyła przedstawicieli różnych środowisk politycznych. Byli ludzie związani z Partią Razem, Sojuszem Lewicy Demokratycznej, Platformy Obywatelskiej, czy przedstawiciele świętokrzyskiego Komitetu Obrony Demokracji.
  Nie brakowało też zwykłych ludzi. - Jeśli nie będziemy protestować, walczyć o demokrację, służbę cywilną, nasze wnuki mogą nas przekląć - przyznawał kielczanin Jerzy Syposz. Wielu protestujących przyszło z transparentami. Co chwilę tłum też skandował antyrządowe hasła, między innymi. "Konstytucja", "Solidarność naszą bronią", czy ""Demokracja, Wolność, Równość".

  CZYTAJ też:
  Świętokrzyscy posłowie opozycji o wydarzeniach w Warszawie  Niedzielny protest to efekt burzliwych wydarzeń w Sejmie, jakie dzieją się od piątku. Przypomnijmy, że najpierw marszałek Sejmu Marek Kuchciński podczas obrad nad budżetem państwa na rok 2017 wykluczył posła Platformy Obywatelskiej Michała Szczerbę z obrad i ogłosił przerwę. To rozwścieczyło sejmową opozycję, która zaczęła okupować sejmową mównicę. Protesty przeniosły się także w inne miejsca w Sejmie, a także przed sam budynek na Wiejskiej. Dalsze posiedzenie Sejmu zostało przeniesione do innej sali, gdzie między innymi uchwalono budżet na 2017 rok. Opozycja kwestionuje jednak kworum, listę obecności, tryb głosowania i jego wiarygodność. - Prawo i Sprawiedliwość przekracza wszelkie granice. To co dzieje się od piątku w Sejmie to jest zamach na demokrację w Polsce - mówił w niedzielę w Kielcach przedstawiciel Partii Razem w Świętokrzyskiem, Kamil Piwowarski. Prosto z Warszawy na kielecką manifestację przybyła poseł Platformy Obywatelskiej, Marzena Okła-Drewnowicz.

  - To, co dzieje się w Warszawie jest przygnębiające. Są tam moje koleżanki moi koledzy, wymieniamy się wzajemnie, ja tam wracam jutro. To jest początek bardzo długiego marszu. Albo zwyciężymy, albo nasze dzieci nie będą żyły w wolnej i demokratycznej ojczyźnie - przekonywała. - To co się dzieje w Warszawie, woła o pomstę do nieba. Jak można tak deptać Konstytucję i nie przestrzegać prawa? Nie zgadzamy się na to, żeby w naszym kraju tak wyglądała polityka - dodawał Artur Stefański reprezentujący Komitet Obrony Demokracji w Świętokrzyskiem.  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (230)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (230) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Symphonica 2 Rock of Poland w Kielcach. Będzie ostre granie!

  Symphonica 2 Rock of Poland w Kielcach. Będzie ostre granie!

  Gospodynie i Gospodarze Wiejscy. Finał [zdjęcia, wideo]

  Gospodynie i Gospodarze Wiejscy. Finał [zdjęcia, wideo]