Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przedstawiamy przychodnię "Nowe Życie" we Włoszczowie - najlepszą w powiecie włoszczowskim

Rafał BANASZEK
Perełką "Nowego Życia” jest otwarta w ubiegłym roku pracownia endoskopii przewodu pokarmowego.
Perełką "Nowego Życia” jest otwarta w ubiegłym roku pracownia endoskopii przewodu pokarmowego. Rafał Banaszek
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Nowe Życie" po raz czwarty z rzędu zwyciężył w konkursie "Echa Dnia" na najlepszą przychodnię w naszym powiecie. Co jest takiego wyjątkowego w tej prywatnej włoszczowskiej lecznicy?
Zakład doktora Zdzisława Ogonka cztery razy z rzędu wygrywał konkurs „Echa Dnia” na najlepszą przychodnię w powiecie włoszczowskim. Dyrektor z dumą prezentuje

Zakład doktora Zdzisława Ogonka cztery razy z rzędu wygrywał konkurs „Echa Dnia” na najlepszą przychodnię w powiecie włoszczowskim. Dyrektor z dumą prezentuje dyplomy. Rafał Banaszek

Zakład doktora Zdzisława Ogonka cztery razy z rzędu wygrywał konkurs "Echa Dnia" na najlepszą przychodnię w powiecie włoszczowskim. Dyrektor z dumą prezentuje dyplomy.
(fot. Rafał Banaszek )

Zakład powstał w 2002 roku przy ulicy Mleczarskiej we Włoszczowie. Dyrektorem placówki jest od samego początku Zdzisław Ogonek - specjalista ginekolog-położnik. W 2006 roku "Nowe Życie" otrzymało certyfikat systemu zarządzania jakością ISO 9001:2001 w zakresie ambulatoryjnej specjalistycznej opieki zdrowotnej oraz hospicjum domowego. Był to pierwszy certyfikat ISO przyznany placówce służby zdrowia w powiecie włoszczowskim.

NAJWIĘCEJ PORADNI SPECJALISTYCZNYCH

Obecnie w zakładzie Zdzisława Ogonka funkcjonuje najwięcej w powiecie poradni specjalistycznych (więcej niż w szpitalu), które mają podpisane umowy na świadczenie usług z Narodowym Funduszem Zdrowia (leczenie nic nie kosztuje pacjentów). Są to: poradnia ginekologiczno-położnicza, urazowo-ortopedyczna, preluksacyjna, wad postawy u dzieci i młodzieży, okulistyczna, gruźlicy i chorób płuc, chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej, logopedii, diabetologii, leczenia bólu i rehabilitacyjna.

Oprócz poradni działa tutaj również hospicjum domowe, zespół domowego leczenia tlenem, pielęgniarska opieka długoterminowa, poradnia zdrowia psychicznego i leczenia uzależnień, gabinet położnej środowiskowej, fizjoterapia ambulatoryjna oraz pracownia RTG (rentgenowska). Obecnie 90 procent konsultacji świadczonych w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej "Nowe Życie" jest finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Poza wspomnianymi poradniami posiadającymi kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, w zakładzie doktora Ogonka działają również poradnie specjalistyczne, udzielające odpłatne świadczenia zdrowotne. Są to: pracownia endoskopii przewodu pokarmowego, gastroenterologiczna, medycyny pracy, psychologiczna (badania psychotechniczne kierowców i operatorów dźwigów), kardiologiczna, dermatologiczna, laryngologiczna, alergologii dziecięcej, reumatologiczna, chiropraktyki (jedyna w województwie świętokrzyskim), endokrynologii, urologii i pracownia USG (ultrasonograficzna).

- Obecnie myślimy o zakupie kriokomory do zabiegów rehabilitacyjnych. W trakcie przygotowań są też kolejne projekty rozszerzające zakres świadczonych usług - mówi dyrektor zakładu.

WYRÓŻNIENIA ZA PROFILAKTYKĘ

W 2009 roku Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Nowe Życie" wyróżniono w województwie świętokrzyskim za największą liczbę przeprowadzonych badań profilaktycznych raka szyjki macicy wśród poradni powiatowych. Zakład doktora Ogonka był też jedyną w województwie placówką zdrowia realizującą bezpłatnie program wczesnego wykrywania zakażeń wirusem HIV u kobiet ciężarnych.

Od listopada ubiegłego roku realizowany jest tutaj wspólnie z Zakładem Zdrowia Publicznego Instytutu "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka" w Warszawie program dotyczący prawidłowego odżywania się oraz aktywności fizycznej u kobiet w okresie ciąży i karmienia. Doktor Ogonek udziela porad dla pań będących w ciąży. - Program jest bezpłatny i potrwa trzy lata. Ma na celu przeciwdziałanie otyłości kobiet w ciąży oraz otyłości u dzieci w przyszłości - wyjaśnia ginekolog-położnik.

ZAKŁAD SIĘ ROZBUDOWUJE

W 2011 roku Zdzisław Ogonek podjął decyzję o rozbudowie swojej placówki zdrowia, na którą pozyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości 1,5 miliona złotych. Rozbudowa zakończyła się w styczniu 2012 roku. Powierzchnia zakładu zwiększyła się prawie czterokrotnie - z 600 do 2200 metrów kwadratowych. W tym roku ma być robiony parking z kostki brukowej wokół ośrodka. Wewnątrz obiektu zainstalowano też monitoring w celu zwiększenia bezpieczeństwa pacjentów.

DYREKTOR DZIĘKUJE

- Dziękuję wszystkim pacjentom, którzy głosowali na nasz zakład. Jest do dla nas duże wyróżnienie i mobilizacja do dal-szych wysiłków w celu poprawy i rozwoju usług medycznych w powiecie włoszczowskim - mówi Zdzisław Ogonek.

Dyrektor Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "Nowe Życie" we Włoszczowie ma 50 lat. Mieszka we Włoszczowie. W zawodzie pracuje od 1989 roku. 12 lat pracował we włoszczowskim szpitalu - w wieku 30 lat został dyrektorem tego szpitala (był najmłodszym dyrektorem w południowo-wschodniej Polsce). Jest laureatem 2. miejsca w konkursie "Echa Dnia" Lekarz Roku 2010 w powiecie włoszczowskim (w głosowaniu zdobył 1280 głosów). Pasjonuje się kajakarstwem, turystyką i brydżem. Żonaty, żona Irena - lekarz medycyny, specjalista ortopedii i traumatologii, dwie córki: Barbara i Katarzyna.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie