Przedstawiony przy opłatku

  Przedstawiony przy opłatku

  Dorota KUŁAGA

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Znany w naszym regionie trener Józef Antoniak w rundzie wiosennej poprowadzi drugoligowy zespół HEKO. Wczoraj nowy szkoleniowiec został przedstawiony piłkarzom na spotkaniu wigilijnym w Czermnie.

  - To znany i doświadczony trener. Bardzo dobrze zna się na piłce i dlatego wiążę z nim spore nadzieje - powiedział o nowym szkoleniowcu Henryk Konieczny, prezes i właściciel HEKO.

  Antoniak zastąpił Janusza Białka, który został zwolniony kilka dni temu.
  Tym razem jego asystentem nie będzie Jan Makowiecki, z którym Antoniak pracował między innymi w KSZO Ostrowiec, RKS Radomsko i MG MZKS Kozienice. - Mam pracować z miejscowym trenerem - wyjaśnił nowy szkoleniowiec klubu z Czermna, który wczoraj po raz pierwszy spotkał się z piłkarzami HEKO na spotkaniu wigilijnym.

  - Czego życzyliśmy sobie, łamiąc się opłatkiem? Przede wszystkim zdrowia, dobrej współpracy i spokojnego utrzymania się w lidze, bez baraży, bo taki jest nasz cel w rundzie wiosennej - powiedział trener Antoniak. Z klubem z Czermna podpisze on roczną umowę.

  We wczorajszym spotkaniu nie uczestniczył Ladislav Luka, który rozstał się z HEKO i wrócił na Słowację. Nie wiadomo, co będzie z Krystianem Kanarskim, który być może wróci do KSZO Ostrowiec, oraz z Łukaszem Matuszczykiem i Adrianem Sobczyńskim. Ta dwójka miała sobie szukać klubów, ale nowy szkoleniowiec na razie nie zamierza rezygnować z tych zawodników.

  Z kilkoma piłkarzami HEKO trener Antoniak współpracował już w innych klubach - z Sobczyńskim w KSZO Ostrowiec, gdzie pełnił funkcję trenera-koordynatora, z Marcinem Folcem i Sebastianem Plutą w RKS Radomsko. Z tymi i pozostałymi zawodnikami spotka się w środę 4 stycznia, bo na ten dzień drużyna z Czermna ma zaplanowany pierwszy trening. Na razie nie wiadomo, ilu nowych zawodników pojawi się na tych zajęciach. Być może będą w tym gronie Cezary Czpak i Michał Kowalczyk z trzecioligowego Mazowsza Grójec, bo ta dwójka jest podobno w kręgu zainteresowań trenera Antoniaka.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki

  Wideo