Przedterminowe wybory do Rady Powiatu Koneckiego. Wszystko o kandydatach komitetu Robert Plech Nowy Powiat. Kim są?

swZaktualizowano 
Robert Plech - lider komitetu Nowy Powiat Robert Plech
Robert Plech - lider komitetu Nowy Powiat Robert Plech archiwum
W niedzielę 16 czerwca przedterminowe wybory do Rady Powiatu Koneckiego. Po kolei prezentujemy kandydatów poszczególnych 7 komitetów. Dziś Komitet Wyborczy Wyborców Robert Plech Nowy Powiat.

Robert Plech, do niedawna szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej w powiecie, po tym jak został przez władze partii zawieszony w związku zawarciem po październikowych wyborach koalicji z Prawem i Sprawiedliwością postanowił wraz ze współpracownikami założyć własny komitet - Nowy Powiat Robert Plech. Na listach jest wielu kandydatów związanych z lewicą ale też wielu aktywnych społecznie ludzi. Warto dodać, że Robert Plech w październikowych wyborach uzyskał najwięcej głosów.

Na listach jest wielu lekarzy, znana trenerka Beata Kij - jedyna w województwie kobieta posiadaczka czarnego pasa w karate, wielu społeczników. Są ludzie związani z różnymi partiami - nie tylko z lewicą ale też z Prawem i Sprawiedliwością jak Marian Gąszcz. Wszystkich jak mówi lider - połączyła chęć dobrego działania dla ziemi koneckiej - ich Małej Ojczyzny. Komitet wspiera też dwóch wójtów a na listach znalazły się ich...żony. W okręgu 1 - Iwona Wielgopolan, żona wójta Słupi Koneckiej Roberta Wielgopolana, w okręgu 4 Jolanta Pacocha, żona wójta Gowarczowa

Kandydaci Komitetu Wyborczego Wyborców Robert Plech Nowy Powiat

Okręg numer 1-miasto i gmina Końskie

1. Robert Plech – 43 lata, Końskie. Lider komitetu, przedsiębiorca, od wielu lat działacz samorządowy, społecznik. Żonaty, ma trzech synów. W wyborach w 2018 roku zdobył rekordową w powiecie ilość głosów – ponad 1700. Za to poparcie serdecznie dziękuje oraz prosi o wsparcie dla siebie i całego komitetu Nowy Powiat.

2. Wojciech Owczarek – 42 lata, Nowy Kazanów. Radny powiatowy z poprzedniej kadencji, wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Końskich. Żonaty, ma dwóch synów.

3. Beata Kij – 36 lat, Końskie. Absolwentka Wyższej Szkoły Studiów Międzynarodowych w Łodzi. Kierunek „iberystyka z arabistyką”. Studia podyplomowe na kierunku „Organizacja i zarządzanie zasobami ludzkimi”. Prowadzi klub sportów walki Brawler w Końskich, trener Koneckiej Sekcji Karate. Wiceprezes Koneckiego Stowarzyszenia Sportu i Kultury

4. Małgorzata Sułek-Zięba – 50 lat, Końskie. Lekarz dwóch specjalności – pediatrii i medycyny rodzinnej. Kochająca żona i matka. Wielbicielka bliskich i dalekich wędrówek. Medycyna to jej zawodowe spełnienie, ale ma w sobie duszę społecznika. Stąd decyzja o starcie w wyborach.

5. Marian Gąszcz – 61 lat, Stary Dziebałtów. Wykształcenie wyższe magisterskie administracyjno-ekonomiczne, kilkunastoletnie doświadczenie w samorządzie. Żonaty, ma dwoje dzieci.

6. Waldemar Cecki – 64 lata, Końskie. Absolwent Technikum Mechaniczno-Odlewniczego numer 1 w Końskich, Akademii Wychowania Fizycznego w Białej-Podlaskiej, Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach. Wieloletni nauczyciel, trener i dyrektor szkoły. Związany z klubami sportowymi: Neptun Końskie, RKS/MKS Stąporków, HEKO Czermno.

7. Antoni Sota – 60 lat, Końskie. Ukończył między innymi Uniwersytet Śląski w Katowicach. Doświadczenie zdobywał w FBI, pracował także w Centralnym Biurze Śledczym Policji.

8. Barbara Gąszcz – 64 lata, Końskie. Wykształcenie ekonomiczne, pracuje zawodowo jako księgowa. Mężatka, ma dwie córki.

9. Kamil Sobierajski – 32 lata, Młynek Nieświński. Absolwent studiów wyższych. Magister pedagogiki o specjalności profilaktyka społeczna i resocjalizacja. Od kilku lat pracuje w II Liceum Ogólnokształcącym imienia Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich na stanowisku pedagoga szkolnego.

10. Iwona Wielgopolan – 47 lat, Ruda Pilczycka. Magister fizjoterapii. Kierownik rehabilitacji w Rudzie Malenieckiej. Mężatka, ma 3 dzieci. Żona wójta Słupi Koneckiej Roberta Wielgopolana.

11. Zbigniew Kowalczyk – 55 lat, Końskie. Wykształcenie wyższe ekonomiczne. Od 35 lat pracuje w Koneckich Zakładach Odlewniczych w Końskich. Działacz związkowy – Przewodniczący Rady Powiatowej Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych. Doświadczony samorządowiec, w latach 2010-2018 – Przewodniczący Rady Miejskiej w Końskich. Od 2010 roku pełni funkcję społeczną Prezesa Rodzinnych Ogródków Działkowych ” Wrzos” w Końskich.

Okręg numer 2 - miasto i gmina Stąporków

1.Wiesław Skowron – 71 lat, Stąporków. Samorządowiec z wieloletnim doświadczeniem. Nieustępliwy radny Rady Powiatu Koneckiego, zawsze w służbie mieszkańców gminy Stąporków. Doświadczenie zdobywał między innymi jako dyrektor Domu Kultury w Stąporkowie.

2. Leopold Garbacz – 67 lat, Stąporków. Wykształcenie wyższe techniczne uzupełnione studiami podyplomowymi w zakresie administracji. Samorządowiec z ponad trzydziestoletnim stażem w tej branży. Pełnił między innymi funkcje naczelnika, burmistrza miasta i gminy, dyrektora zakładu komunalnego, a ostatnio sekretarza miasta i gminy. Radny powiatowy I kadencji. Pełnił wiele funkcji społecznych: w organizacjach młodzieżowych, sportowych, spółdzielczości, pomocy socjalnej.

3. Barbara Mogielska – 65 lat, Stąporków. Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Gosaniu, przez wiele lat pedagog i wychowawca. Doświadczenie w Samorządzie ma od początku istnienia demokratycznego ustroju. Całe życie związane z oświatą. Dobra współpraca i skuteczność to jej hasło.

4. Marek Jedynak – 61 lat, Błotnica. Podpułkownik rezerwy. Pochodzi ze wsi Błotnica. Wiedzę i doświadczenie zdobywał w stolicy. Złożył oświadczenie, że pełnił służbę w organach bezpieczeństwa państwa w rozumieniu przepisów powołanej ustawy.

5. Ewa Maszczyk – Telec – 37 lat, Wielka Wieś. Absolwentka Politechniki Świętokrzyskiej , Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska. Były Soltys Wielkiej Wsi oraz przedsiębiorca.

6. Marcin Kołodziejczyk – 40 lat, Błaszków. Społecznik, Sołtys, Były Radny miasta i gminy Stąporków. Obecnie zawodowo związany z całorocznym utrzymaniem infrastruktury drogowej na drogach krajowych.

7. Beata Płochacka – 51 lat, Murawki. Zamężna, dwoje dzieci, szczęśliwa babcia dwójki wnucząt. Sołtys wsi Wólka Plebańska, miłośniczka książek i jazdy na rowerze.

Okręg numer 3 - gminy: Fałków, Radoszyce, Ruda Maleniecka

1. Jacek Wójcik – 63 lata, Radoszyce. Lekarz. Od wielu lat leczy radoszyczan, mieszka w tej miejscowości, a także chce pracować dla niej społecznie. Dotychczas nie realizował się w samorządzie, ale chciałby spróbować. Chce, by mieszkańcy Radoszyc mieli w powiecie przedstawiciela, który będzie realnie realizował swoje obietnice.

2. Rafał Grochowski – 33 lata, Radoszyce. Mieszkaniec Radoszyc. Absolwent studiów administracyjnych – specjalność administracja samorządowa. Specjalista ds. handlu i marketingu z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu działalności gospodarczej. W chwili obecnej zatrudniony w GROSS Radoszyce. Pasjonuje się sportem, zjawiskami pogodowymi – czynny „łowca burz”. Poprawa jakości życia lokalnej społeczności jest Jego dewizą na „tu i teraz”.

3. Stanisław Olejnik – 58 lat, Lipa. Od 10 lat pracuje w Urzędzie Gminy Ruda Maleniecka. Jego zalety to uczciwość i pracowitość. Hobby – lubi czytać książki

4. Karolina Myszkowska – 36 lat, Jacentów. Absolwentka Uniwersytetu imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu z tytułem magistra na kierunku politologia, specjalność administracja samorządowa. Chętnie działa na rzecz społeczności lokalnej. mężatka, ma dwoje małych dzieci,

5. Wioletta Bajor – 43 lata, zamieszkała Młotkowice, gmina Ruda Maleniecka. Wykształcenie wyższe – magister ekonomii. Szczęśliwa żona i mama dwóch córek. Posiada doświadczenie zawodowe w pracy samorządowej. Pracuje w Urzędzie Gminy w Rudzie

6. Sylwia Wyciszkiewicz – 34 lata, mieszka w Fałkowie. Mężatka, matka. Pracuje w aptece. Priorytetem w jej życiu jest pomoc innym. Ceni sobie szczerość, uczciwość oraz szacunek do drugiego człowieka

Okręg numer 4 - gminy Gowarczów, Smyków, Słupia Konecka

1. Renata Biegaj – 52 lata, Smyków. Pielęgniarka, to jej zawód i pasja. Szczęśliwa żona i matka trójki wspaniałych dzieci. Jej hobby jest nordic-walking, książki oraz podróże.

2. Beata Janiszewska – 44 lata, Smyków. Szczęśliwa żona i matka. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Miedzierzy. Uwielbia pracować dla ludzi i z ludźmi.

3. Jan Marcin Prasał – 54 lata, Brzeźnica. Lekarz, samorządowiec, społecznik. Kochający ojciec i mąż.

4. Ryszard Szproch – 65 lat, Pilczyca. Z wykształcenia zootechnik, z zamiłowania pasjonat, działacz sportowy. Trener-instruktor sportu klasy II. Kapitan Polskich Drużyn Strzeleckich.

5. Jolanta Pacocha – 48 lat, Gowarczów. Matka i żona, z samorządem związana przez osobę swojego męża - wójta Gowarczowa. Od lat działała w rodzinnej firmie. Chce skupić się na poprawie współpracy na płaszczyźnie gmina – powiat, poprawie jakości dróg powiatowych i usprawnieniu działania szpitala.

Uwaga! W niedzielę 16 czerwca od godziny 21 Noc Wyborcza na echodnia.eu i na bieżąco aż do rana wyniki wyborów.

Wyborcze ciekawostki - ZOBACZ TU Najstarsi i najmłodsi, znani lekarze i...wojna wójtów - wszystko o kandydatach do Rady Powiatu Koneckiego

polecane: FLESZ: Chaos podczas rekrutacji. Tysiące uczniów bez miejsc w szkołach

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3