Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Przestrzeń barw" Anny Wolskiej oraz "Copyright (C)" Justyny Grodeckiej w ostrowieckim Biurze Wystaw Artystycznych

OPRAC.:
Sandra Krakowiak
Sandra Krakowiak
"Przestrzeń barw" Anny Wolskiej oraz "Copyright (C)" Justyny Grodeckiej w ostrowieckim  Biurze Wystaw Artystycznych. Na zdjęciu od lewej: dyrektor Biura Wystaw Artystycznych Justyna Łada oraz autorka wystawy "Copyright (C)" Justyna Grodecka.
"Przestrzeń barw" Anny Wolskiej oraz "Copyright (C)" Justyny Grodeckiej w ostrowieckim Biurze Wystaw Artystycznych. Na zdjęciu od lewej: dyrektor Biura Wystaw Artystycznych Justyna Łada oraz autorka wystawy "Copyright (C)" Justyna Grodecka. Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu
W Biurze Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się wernisaż wystawy dwóch znakomitych artystek, Justyny Grodeckiej i Anny Wolskiej. O oprawę muzyczną wernisaży zadbał Rafał Rafcox Gęborek. Obie wystawy można oglądać do 27 listopada.

Niezwykłe wystawy w Ostrowcu Świętokrzyskim

W piątek, 4 listopada odbył się wernisaż dwóch wystaw. Pierwszą z nich jest wystawa Anny Wolskiej, “Przestrzeń Barw” . - Prezentowana obecnie w BWA w Ostrowcu Świętokrzyskim wystawa jest kontynuacją procesu jaki wiązał się z moimi badaniami w trakcie realizacji doktoratu na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Wówczas szereg moich prac odnosiło się do pojęcia rzeczywistości lub jego przeciwieństwa. Ten fakt sprawiał, że świadomie czy podświadomie część prac nawiązywała do elementów natury lub powidoku budząc u odbiorcy określone skojarzenia. Prace te wręcz krzyczą kolorem i wywierają określony wpływ na widza. Czasem na obrazach pojawia się pozioma linia. Nie ma ona jednak już charakteru horyzontu, raczej świetlnej lub ciemnej plamy, bo kolor, jej gęstość, przenikanie, rytm uderzeń pędzla stanowią dla mnie wystarczający rodzaj ekspresyjnej narracji – mówi o swoich pracach doktor Anna Wolska. Druga wystawa to “Copyright (C)” Justyny Grodeckiej. Wystawa pokazuje potencjał groteskowy zachowań obsesyjnych i wyznawczych.

„ To alegoria zabobonności, która na całym świecie jest narzędziem władzy, wykorzystywanym w celu narzucenia określonej grupie społecznej pewnej filozofii czy systemu moralnego, który nosi znamiona kultu określonych wartości. W tym świecie rolę protagonisty pełni Twórca, natomiast antagonisty Odtwórca. Twórca, to ten który stworzył ten świat, a Odtwórca to potencjalnie każdy, kto będzie próbował ten świat odtworzyć, łamiąc tym samym prawo autorskie. Pożądaną postawą jest bycie twórczym, natomiast za grzeszną czy stygmatyzowaną uznaje się odtwórczość. To zabawa skojarzeniami, która wizualizuje hipotetyczny ciąg losowy, który mógłby się wydarzyć gdyby taki zabobon przyjął się jako dominujące wyznanie” – pisze Justyna Grodecka.

Obie wystawy można oglądać do 27 listopada w Biurze Wystaw Artystycznych w Ostrowcu.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na ostrowiecswietokrzyski.naszemiasto.pl Nasze Miasto