Przetarg na most lada dzień. To ostatni dzwonek!

  Przetarg na most lada dzień. To ostatni dzwonek!

  Marcin JAROSZ jarosz@echodnia.eu

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Przetarg na most lada dzień. To ostatni dzwonek!
  Na stronach biuletynu Unii Europejskiej ma pojawić się lada dzień informacja o ogłoszeniu przetargu na budowę mostu przez Wisłę w Połańcu, łączącego Świętokrzyskie z Podkarpaciem.
  Przetarg na most lada dzień. To ostatni dzwonek!

  Most przez Wisłę i drogi dojazdowe

  Most przez Wisłę i drogi dojazdowe


  Konstrukcja mostu będzie miała trzynaście przęseł, których rozpiętość będzie wynosiła od 55 do 160 metrów. Konstrukcję przęseł będzie stanowił stalowy dźwigar skrzynkowy zespolony z żelbetową płytą pomostu. Długość mostu wyniesie 955 metrów. Rozbudowana droga 764 prowadząca do mostu będzie miała 10 metrów szerokości, z czego szerokość jezdni wyniesie 7 metrów. Trasa będzie przystosowana do parametrów drogi klasy G, natomiast trasa mostowa będzie miała podwyższony parametr GP(główna przyśpieszona). W dokumentacji przewidziano również budowę chodników, zatok autobusowych i ekranów akustycznych.  Kluczowa inwestycja realizowana przez dwa województwa zaczyna wkraczać w fazę realizacji.
  Kilkanaście dni temu ogłoszono rozpoczęcie procedury zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Przedstawiciele urzędu marszałkowskiego obiecują, że przetarg na wykonawcę mostu i dróg dojazdowych ogłoszony zostanie w ciągu kilku najbliższych dni.

  PRZETARG NA MOST LADA CHWILA. URZĘDNIKOM "KAMIEŃ Z SERCA"

  To dobra wiadomość, ale też ostatni dzwonek, do tego, żeby most mógł materialnie powstać bez niepotrzebnej walki z czasem. Nie oznacza, to że wykonawca nie będzie się musiał spieszyć, bo na realizację zadania zostało niewiele czasu. Wszystkie zadania realizowane z programów operacyjnych na lata 2007-2013 muszą być bezwzględnie zakończone do końca 2015 roku. Dotyczy to nie tylko kwestii samego wykonawstwa ale i rozliczenia projektów. Dlatego potencjalny wykonawca, który jesienią tego roku wszedłby na plac budowy będzie miał dwa lata, aby wybudować kilometr mostu oraz kilka kilometrów dróg dojazdowych.

  TO OSTATNI DZWONEK. WYKONAWCA MA DWA LATA

  Informacja o przetargu dziś oficjalnie potwierdzili na spotkaniach w Staszowie i Połańcu Adam Jarubas i Jan Maćkowiak. Przetarg zostanie ogłoszony na wykonanie mostu wraz z odcinkami dróg dojazdowych. - Po stronie świętokrzyskiej chodzi o dojazd do mostu od skrzyżowania z drogą numer 79, natomiast od strony podkarpackiej dojazd będzie nieco dłuższy. Przetarg ogłosimy lada dzień, czekamy aż publikacja pojawi się na stronie biuletynu unii europejskiej. W lipcu powinniśmy znać oferty, a potencjalny wykonawca mógłby zacząć prace w październiku tego roku - mówi Jan Maćkowiak członek zarządu województwa.
  NAJNIŻSZA CENA TEŻ MA SWOJĄ "CENĘ"

  Cała procedura przetargowa będzie podlegała sprawdzeniu przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Po pozytywnej ocenie będzie można podpisywać umowy. Włodarze mają nadzieję, że zadowoli ich i cena i wykonawca. Okazuje się, że dążenie do wykonawstwa za "najniższą cenę" ma też, swoją cenę.

  - Najniższa cena cieszy, ale po naszych ostatnich doświadczeniach tutaj trzeba będzie zwrócić szczególną uwagę na analizę ofert. Podstawą jest też dobra konstrukcja umowy z potencjalnym wykonawcą. Innych narzędzi nie mamy. Dziś czekamy na ogłoszenie przetargu i oferentów. Cieszę się, że wreszcie wchodzimy w etap realizacji tego zadania. Wierzę, że będzie już z przysłowiowej górki - mówi Adam Jarubas marszałek województwa.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (64)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (64) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Studniówki

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]