Przez nowotwór straciła nogę. Potrzebuje protezy. Możemy...

  Przez nowotwór straciła nogę. Potrzebuje protezy. Możemy pomóc pani Joannie!

  Przemysław CHECHELSKI chechelski@echodnia.eu

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Młoda kobieta potrzebuje protezy, by zajmować się domem i dziećmi. Gdy zdiagnozowano u niej nowotwór, było już za późno, by uratować nogę - konieczna okazała się amputacja.
  Pani Joanna potrzebuje pomocy. Fundacja Miśka Zdziśka zbiera pieniądze na zakup protezy dla niej.

  Pani Joanna potrzebuje pomocy. Fundacja Miśka Zdziśka zbiera pieniądze na zakup protezy dla niej. ©archiwum prywatne

  Fundacja Miśka Zdziśka rozpoczęła akcję zbiórki pieniędzy na zakup protezy dla Joanny z Wywły w gminie Słupia Jędrzejowska, której z przyczyn nowotworowych amputowano lewą nogę. Kobieta ma trójkę małych dzieci, a mąż musiał zwolnić się z pracy, by się nimi opiekować.

  - Pani Joanna nie zgłosiła się do nas sama. Ona wstydziła się prosić o pomoc. Przyszła do mnie jej sąsiadka - mówi Dariusz Lisowski, prezes fundacji Miśka Zdziśka. - Pojechałem do niej, by zapoznać się z jej sytuacją. Okazuje, że najbardziej potrzebna jej jest proteza, aby mogła normalnie funkcjonować, zajmować się domem i dziećmi, a jednocześnie by jej mąż mógł wrócić do pracy - dodaje Lisowski.

  DRAMATYCZNA DIAGNOZA

  Pani Joanna jest młodą matką trójki malutkich dzieci, której źle postawiono diagnozę i leczono na łękotkę. Zachorowała dwa lata temu. Pierwsze bóle kolana pojawiły się w maju. Była wtedy w ósmym miesiącu ciąży. Poddała się leczeniu ortopedycznemu. Po lekach bóle ustąpiły.

  W październiku 2011 roku dolegliwości bólowe powróciły. Badania wykazały obecność guza nowotworowego końca dalszego kości udowej lewej i otaczających tkanek miękkich. Od lutego do kwietnia ubiegłego roku przeszła trzy cykle chemioterapii w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach. 13 kwietnia 2012 roku amputowano jej jednak lewą nogę na wysokości uda.

  POTRZEBA 80 TYSIĘCY ZŁOTYCH

  - Obecnie pani Joanna jest po pierwszym cyklu chemioterapii. Wspólnie z mężem i trójką malutkich dzieci mieszkają w miejscowości Wywła koło Słupi Jędrzejowskiej. Mąż musiał zrezygnować z pracy, aby zaopiekować się żoną i dziećmi. Aby pomóc pani Joannie i uratować jej życie konieczne było amputowanie nogi. Ta dzielna i doświadczona przez życie kobieta potrzebuje protezy, aby mąż mógł wrócić do pracy, a ona aby mogła zająć się dziećmi i gospodarstwem - mówi Dariusz Lisowski.

  - Prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc dla pani Joanny i jej rodziny. Aby zakupić protezę potrzebne jest 80 tysięcy złotych. Zwróciliśmy się o pomoc również do Fundacji "Poza Horyzonty" Jaśka Meli. Ta fundacja również będzie wspierała i pomagała pani Joannie - dodaje Dariusz Lisowski.

  MOŻNA WPŁACAĆ PIENIĄDZE

  Wszystkie osoby, które chciałyby wspomóc panią Joannę mogą wpłacać pieniądze na konto o numerze: 0984 9300 04021 0007 2007 00001, z dopiskiem "Na zakup protezy dla pani Joanny".

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone