Piotr Szymański
Gol i asysta Jakuba Modera w Pucharze Anglii
Gol i asysta Jakuba Modera w Pucharze Anglii Szymon Starnawski
Puchar Anglii. Brighton & Hove Albion pokonało po dogrywce West Bromwich Albion w 1/32 finału Pucharu Anglii, a bohaterem meczu został Jakub Moder. Polak pojawił się na boisku w 76. minucie i odmienił losy rywalizacji.

Gol i asysta Modera w Pucharze Anglii

Jakub Moder, który ma dość pewny plac w meczach Premier League, spotkanie w Pucharze Angli zaczął na ławce. Jednak gdy sytuacja w meczu z West Bromwich Albion nie była ciekawa, Polak został wpuszczony na boisko i... został bohaterem swojego zespołu.

Pomocnik reprezentacji Polski wszedł na murawę w 76. minucie, przy niekorzystnym wyniku dla swojego zespołu. Długo nie trzeba było czekać na błysk 22-latka. Już po kilku minutach Moder przejął w polu karnym piłkę, która uciekła nieco Evanowi Fergusonowi i precyzyjnym strzałem z lewej nogi pokonał bramkarza WBA.

Zobacz bramkę Jakuba Modera z WBA:

Remis 1:1 utrzymywał się do końca regulaminowego czasu, a to oznaczało dogrywkę. W niej również świetnie pokazał się Polak, który w 98. minucie obsłużył podaniem Neala Maupaya, a ten zapewnił Brighton awans do kolejnej rundy Pucharu Anglii.

West Bromwich Albion - Brighton & Hove Albion 1:2 pd. (0:0, 1:1, 1:2)