Puchar Polski piłkarzy ręcznych. Wysoka wygrana KSZO Odlewni Ostrowiec nad AZS UJK Kielce

Mariusz Jabłoński
W meczu półfinału PGNiG Pucharu Polski na szczeblu okręgu, KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski wygrał z AZS UJK Kielce.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski - AZS UJK Kielce 35:18 (17:8)

KSZO Odlewnia: Kijewski, Baran, Piątkowski - Grabowski 4, Chmielewski 3, Rusin 2, Jeżyna 3 (2), Cukierski 2, Kogutowicz 2, Włodarski 1, Dwojak 4, Pawlik, Włoskiewicz 5, Zielonko 4, Kowalczyk 1, Hubka 4.

AZS UJK: Drozd, Jastrząb - Bernacki, Papaj 2, Falasa 3, Curyło 3, Wacek, Stępnik 4, Siedlarz 2, Bysiak 2, Sornat, Szyc, Hady 2 (1).

W ostrowieckiej drużynie, po 9-miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją, zagrał Maciej Jeżyna, który dzień po meczu skończył 28 lat. Kapitan Pomarańczowo-Czarnych zdobył swoje pierwsze bramki po przerwie.

Trener gości, Tomasz Błaszkiewicz, dał w meczu Pucharu Polski pograć zawodnikom, którzy niewiele albo wcale grają w lidze, kilku podstawowych szczypiornistów w ogóle nie było w składzie. Dlatego między innymi pojedynek dwóch pierwszoligowców przebiegał z bardzo wyraźną przewagą gospodarzy. W 8 minucie KSZO Odlewnia prowadził 6:1 i już do końca spotkania powiększał prowadzenie. Najbardziej je powiększył w końcówce, ostatnie siedem minut meczu ostrowczanie wygrali 6:0.

Drużyna z Ostrowca w okręgowym finale zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku SMS ZPRP Kielce - KSSPR Końskie, którego termin nie został jeszcze wyznaczony. Z kolei zwycięzca finału zagra w rozgrywkach centralnych.