Puchar Polski w wyciskaniu leżąc klasycznym oraz II Memoriał Wojciecha Kardynalskiego w Kielcach [ZDJĘCIA]

Dorota Kułaga
Na zdjęciach są Łukasz Foryś (1 na podium) i Kamil Więch (3 na podium).
Na zdjęciach są Łukasz Foryś (1 na podium) i Kamil Więch (3 na podium). Fot. Archiwum klubu
Klub Sportowy Tęcza-Społem w Kielcach w gościł najlepsze zawodniczki i zawodników z Polski na IX Pucharze Polski w wyciskaniu leżąc klasycznym oraz II Memoriale imienia Wojciecha Kardynalskiego, wieloletniego prezesa tego klubu.

Działacze Tęczy-Społem - prezes Izabela Korus, wiceprezes Arkadiusz Znojek (który jednocześnie pełnił funkcję sekretarza zawodów) oraz sekretarza Piotr Walas, w krótkim czasie zorganizowali, przyjęte w trybie awaryjnym zawody (poprzedni organizator zrezygnował ze względu na duży wzrost zakażeń koronawirusem na jego terenie).

Pomimo braku publiczności (ze względów epidemicznych) i obowiązującego reżimu epidemicznego, na Pucharze panowała wspaniała atmosfera, ostra rywalizacja owocująca piętnastoma rekordami Polski. Zawodnicy klubu znakomicie wystartowali w tych zawodach. W kategorii młodzieżowców do 93 kg wygrał z bardzo dobrym wynikiem 177,5 kg Kamil Więch, aktualny mistrz Polski juniorów w tej kategorii. Kamil Więc rywalizował również w kategorii seniorów w wadze do 93 kg, gdzie po walce o drugie miejsce, zajął ostatecznie trzecie. Drugie miejsce w kategorii 74 kg młodzieżowców zajął tegoroczny wicemistrz Polski w trójboju siłowym, Sławomir Szymura, zaliczając 110 kg. Po ciężkiej walce o pierwsze miejsce, do ostatniego podejścia, wygrał kategorię 83 kg Łukasz Foryś, wicemistrz Polski seniorów, zaliczając ciężar 185 kg. Zawody zostały wysoko ocenione przez wiceprezesa ds. trójboju siłowego PZKFiTS, Grzegorza Nocka.

Zarząd klubu chciałby podziękować Firmie Victory-Trofea Kielce Panu Arkadiuszowi Szałas za ufundowanie przepięknych szklanych statuetek dla najlepszych zawodniczek i zawodników memoriału W. Kardynalskiego oraz za przygotowanie wszystkich pucharów i medali na te zawody.