Pucharowy awans Maxfarbeksu! W 1/8 zmierzy się z zespołem z Ekstraklasy

Mateusz Dudek
Futsalistów Maxfarbeksu w 1/8 finału Pucharu Polski czeka starcie z drużyną z Futsal Ekstraklasy. BSF Bochnia/ Facebook
W ostatnią niedzielę futsaliści Maxfarbeksu udali się na Podkarpacie, a dokładnie do Łańcuta gdzie w ramach 1/16 finału Pucharu Polski w futsalu mierzyli się z występującą w pod-karpackiej drugiej lidze futsalu ekipą KS Zaczernie Futsal Team. W poprzedniej rundzie ekipa ta wyeliminowała z rozgrywek inną drużyną z naszego województwa, GKS Ekom Invex Remedies Nowiny, wygrywając we własnej hali 11:7.

W pierwszej połowie więcej sytuacji miała drużyna z Buska jednak nie zdołała ona wykorzystać kilku szans i po dwudziestu minutach na tablicy widniał remis 1:1 . Nic więc nie zwiastowało nadzwyczajnych emocji. W drugiej połowie rozwiązał się jednak worek z bramkami . Najpierw na prowadzenie wyszli podopieczni trenera Wiesława Francuza, jednak później dwukrotnie prowadzenie obejmowała ekipa z Zaczernia. Ostatecznie w regulaminowym czasie gry padł remis 5:5 i to oznaczało konieczność rozegrania dogrywki. W niej doświadczenie wzięło górę i Maxfarbeks w przeciągu dziesięciu minut zdołał strzelić pięć goli, zaś gospodarze zdołali odpowiedzieć tylko dwoma trafieniami. Mecz zakończył się ostatecznie zwycięstwem 10:7 ekipy z Buska.

- Ekipa z Zaczernia postawiła nam trudne warunki. Wiadomo, że to drugoligowy zespół i chciał jak najlepiej rozegrać mecz z rywalem z wyższej ligi we własnej hali. Tak naprawdę powinniśmy już w pierwszej połowie rozstrzygnąć ten mecz ponieważ stworzyliśmy znacznie więcej sytuacji. Wygrywaliśmy 1:0, potem wbiliśmy sobie bramkę samobójczą na 1:1, później znów prowadziliśmy i ponownie straciliśmy gola na 2:2. Później drużyna z Zaczernia chyba poczuła, że może tutaj powalczyć i kilkukrotnie wychodziła na prowadzenie jednak pod koniec zdołaliśmy doprowadzić do wyrównania. W dogrywce bardziej wytrzymaliśmy trudy spotkania i to zdecydowało o naszym zwycięstwie - powiedział nam trener Maxfarbeksu Wiesław Francuz.

W 1/8 finału zawodników jak i kibiców z Buska czeka nie lada gratka. Rywalem Max-farbeksu będzie bowiem ekipa Red Devils
Chojnice, zajmująca obecnie trzynaste, przedostatnie miejsce w Fut-sal Ekstraklasie. Mecz zostanie rozegrany w środę, 19 lutego. Nie znana jest jeszcze dokładna godzina rozpoczęcia meczu.

-Zarówno dla zawodników jak i kibiców to będzie fajne wydarzenie ponieważ drużyna na pewno będzie zmobilizowana aby powalczyć i zaprezentować się jak najlepiej w starciu z drużyną z ekstraklasy, a kibice też pewnie będą chcieli zobaczyć na żywo zespół z najwyższej klasy rozgrywkowej - przyznał trener Wiesław Francuz.

Zanim Maxfarbex zagra u siebie z Red Devils Chojnice, czeka ich jeszcze powrót po przerwie na pierwszoligowe parkiety. W sobotę, 15 grudnia drużyna z Buska zagra na wyjeździe z Górnikiem Polkowice, który zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Początek starcia w Polkowicach o godzinie 16.