Radni powiatu ostrowieckiego pokonali policjantów i Strzelców

/SLA/
Zwycięzcy zawodów (od lewej) Janusz Czajkowski, Romuald Mrugała i Mieczysław Libuda, z sędzią Dariuszem Kaszubą i wiceprezydentem Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosławem Kopańskim. Fot. Anna Śledzińska
Drużyna Rady Powiatu Ostrowieckiego zwyciężyła w Zawodach Strzeleckich o Puchar Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego. Radni pokonali między innymi policjantów i Strzelców.

Po raz drugi Stowarzyszenie Przyjaciół Związku Strzeleckiego Strzelec, zorganizowało zawody na strzelnicy przy ulicy Samsonowicza. Uczestniczyło w nich 20 zespołów oraz zawodnicy indywidualni, łącznie około 100 osób.

- Strzelanie odbywało się z karabinków automatycznych Beryl i AKMS, na dystansie 50 metrów, w pozycji leżącej - mówi Dariusz Kaszuba, sędzia zawodów. - Wystrzelono około 1500 sztuk amunicji.

Pierwsze miejsce zajęli przewodniczący Rady Powiatu Ostrowieckiego Romuald Mrugała i jego zastępcy Janusz Czajkowski oraz Mieczysław Libuda, którzy zdobyli 129 punktów na 150 możliwych. Drugie wystrzelali Tomasz Kwiatkowski, Michał Sitarski i Maciej Krawczyń - grono pedagogiczne I Liceum Ogólnokształcącego imienia Stanisława Staszica. Miejsce trzecie zajęli Krzysztof Karcz, Piotr Machula i Paweł Mroczek z ostrowieckiej jednostki Strzelca. Kolejne były drużyny Strzelców z Łańcuta oraz Komendy Powiatowej Policji z Ostrowca Św.

W klasyfikacji indywidualnej po dogrywce zwyciężył Tomasz Kwiatkowski przed Karolem Reczko, uczniem Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Kolejne pozycje zajęli Jakub Brzeziński i Krzysztof Karcz z ostrowieckiego Strzelca.