Radny Rady Miasta Kielce Maciej Bursztein zorganizował dla...

  Radny Rady Miasta Kielce Maciej Bursztein zorganizował dla mieszkańców Białogonu pokaz prawidłowego palenia węglem w piecu

  Anna Michalska

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Radny Rady Miasta Kielce Maciej Bursztein zorganizował dla mieszkańców Białogonu pokaz prawidłowego palenia węglem w piecu
  1/8
  przejdź do galerii
  Radny Rady Miasta Kielce Maciej Bursztein zorganizował w niedzielę dla mieszkańców Białogonu pokaz prawidłowego palenia węglem w piecu. W akcji, która odbyła się po głównej mszy na placu przed kościołem pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego, uczestniczyły tłumy kielczan.
  Walka ze smogiem to jeden z głównych postulatów wyborczych Projektu Świętokrzyskie Bogdana Wenty. Radny Rady Miasta Kielce z komitetu obecnego prezydenta stolicy województwa Maciej Bursztein w niedzielę tuż po nabożeństwie w kościele pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego na Białogonie zorganizował akcję edukacyjną dla mieszkańców. Z inicjatywy Macieja Burszteina funkcjonariusze Straży Miejskiej urządzili pokaz prawidłowego palenia węglem w piecu. Na konkretnym przykładzie poinstruowano, jak rozpalać i palić w piecu, by maksymalnie ograniczyć emisję zanieczyszczeń do atmosfery.

  W jednej kozie strażnicy miejscy rozpalali węgiel od góry, a w drugiej - od dołu. Efekt zastosowania obu technik zaskoczył wszystkich zebranych. Z pierwszego komina wydobywała się niemal przezroczysta smuga, natomiast druga koza kopciła i smrodziła gęstym, szczypiącym w oczy smogiem.

  Podczas prezentacji Maciej Bursztein rozdał mieszkańcom tysiąc ulotek z instrukcją palenia od góry. Wcześniej ksiądz proboszcz w czasie ogłoszeń duszpasterskich wspomniał o akcji i poinformował parafian, że w przedsionku kościoła zostaną wystawione broszurki.

  - Smog to potężny problem w Kielcach. Zwłaszcza o tej porze roku trujący dym unosi się niemal w całym mieście. Oddychanie tak zanieczyszczonym powietrzem jest śmiertelnie niebezpieczne. Warto uświadomić sobie, że z powodu smogu w Polsce rocznie umiera około 40 tysięcy osób. Nie każdego stać na wymianę pieca na urządzenie nowej generacji czy przyłączenie do sieci ciepłowniczej, ale każdy z nas może stosować prawidłową technikę palenia w piecu. W ten prosty sposób radykalnie zmniejszymy ilość szkodliwego dymu, który potem dostaje się do naszych płuc - mówi Maciej Bursztein.

  - Dziękuję Straży Miejskiej oraz księdzu proboszczowi za współpracę. W planach mam kolejne takie akcje edukacyjne przy następnych parafiach - dodaje Maciej Bursztein.  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!


  Prezenty dla dzieci na Mikołajki 2018. TOP 10  Rzadko widujesz te znaki drogowe. Lepiej przypomnij sobie, co oznaczają!  Najlepsze seriale 2018 roku. Jaki wybrać na wieczór? Zobacz najciekawsze
  Śladami słynnych filmów i seriali - miejsca, które trzeba odwiedzić! [GALERIA]  Plastik i śmieci zalewają Ziemię? Zobacz niezwykłe zdjęcia z kosmosu


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (19)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (19) forum.echodnia.eu

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce