Rafał Kolekta z Małogoszcza - drugi Mechanik Roku w województwie świętokrzyskim. Do niego można się zgłosić z każdą usterką

Aleksandra Boruch
Aleksandra Boruch
Rafał Kolekta z Małogoszcza - drugi Mechanik Roku w województwie świętokrzyskim. Do niego można się zgłosić z każdą usterką. archiwum prywatne
Rafał Kolekta – 36-letni mechanik samochodowy z Małogoszcza, w tegorocznym plebiscycie „Mistrzowie Motoryzacji” został laureatem 2 miejsca w kategorii Mechanik Roku w województwie świętokrzyskim (1 miejsce w regionie zachodnim województwa). Pan Rafał uwielbia swoją pracę, a ta sprawia mu wielką radość. Do naszego mistrza można się zgłosić z usterką zarówno wielkich, jak i małych pojazdów. Poznajcie pana Rafała Kolektę.

Rafał Kolekta, mechanik samochodowy w warsztacie samochodowym Wnuk Service w Małogoszczu, naprawianiem pojazdów zajmuje się od dawna. Jak sam przyznaje, mechanikiem został zaraz po ukończeniu szkoły.

Mistrz motoryzacji zdradził, że wkrótce otwiera własny warsztat.

- Aktualnie to moja druga praca, ale jestem w trakcie otwierania własnego warsztatu, do którego już teraz wszystkich serdecznie zapraszam – mówił laureat.

Motoryzacja – praca i pasja

Pan Rafał przyznał, że motoryzacja jest jego wielka pasją.

- Z zawodu jestem mechanikiem samochodowym. Uwielbiam to co robię i sprawia mi to ogromną radość. Motoryzacja jest moją pasją od najmłodszych lat. W szczególności interesują mnie szybkie samochody – mówi mechanik i dodaje:

- Naprawiam pojazdy przeróżnych gabarytów. Począwszy od samochodów osobowych, dostawczych po ciężarowe, ale również nie straszne mi usterki motocykli.

Profesjonalizm i ciągła nauka

Mistrz motoryzacji przyznał, że klienci oczekują od niego profesjonalizmu w tym co robi. Nie da się ukryć, że z każdym rokiem pojazdy są nowocześniejsze, a ich budowa bardziej skomplikowana, dlatego jako mechanik wciąż musi nabywać wiedzę i doświadczenie.

- Z każdym rokiem samochody są nowocześniejsze, a co za tym idzie ich naprawa jest coraz bardziej skomplikowana, dlatego wymaga to ode mnie ciągłej nauki i nabywania doświadczenia, aby być jeszcze lepszym w tym co robię – przyznaje Rafał Kolekta.

Co jest najtrudniejsze w pracy mechanika? Pan Rafał mówi krótko:

- Ciężko powiedzieć co jest najtrudniejsze. Na szczęście do tej pory nie zdarzyło mi się jeszcze, nie poradzić sobie z jakąś usterką – mówi mechanik.

W życiu prywatnym pan Rafał jest szczęśliwym mężem i ojcem dwóch chłopców.

- Rodzina wspiera mnie w każdej sytuacji. Są dla mnie prawdziwym wsparciem zarówno w życiu zawodowym jak i codziennym – przyznał na koniec pan Rafał Kolekta.

Te modele aut importujemy najczęściej w Polsce

Wideo

Dodaj ogłoszenie