Rafał Lipka z brązowym medalem i rekordami podczas mistrzostw kraju w trójboju siłowym klasycznym

Paweł Wełpa
Rafał Lipka udanie atakuje ciężar 282,5 kg w przysiadzie
Rafał Lipka udanie atakuje ciężar 282,5 kg w przysiadzie Wiking Starachowice
Rafał Lipka zajął trzecie miejsce podczas rozegranych w miniony weekend Mistrzostw Polski Seniorów i Seniorek w Trójboju Siłowym Klasycznym, które odbyły się w Białymstoku. W zawodach wystartowali też inni mieszkańcy powiatu skarżyskiego – Hubert Wrona i Dominik Derlatka. Wszyscy reprezentowali Wikinga Starachowice.

Z trójki zawodników trenujących w Skarżysku najlepiej wypadł Rafał Lipka, który startował w kategorii do 120 kg. Z wynikiem 730 kg zajął trzecie miejsce. Skarżyszczanin ustanowił przy tym trzy rekordy Polski weteranów w grupie wiekowej 40-49 lat w kategorii do 120 kg – 282,5 kg w przysiadzie, 280 kg w martwym ciągu i 730 w trójboju.

Hubert Wrona uzyskał 720 kg, co dało mu szóste miejsce w kategorii do 105 kg. On również pobił rekordy kraju weteranów w grupie wiekowej 40-49 lat w kategorii do 105 kg – 260 kg w przysiadach, 310 kg w martwym ciągu oraz 720 kg w trójboju.

Dominik Derlatka zajął 12. miejsce w kategorii do 93 kg. On z kolei bił swoje rekordy życiowe – 230 kg w przysiadach i 242,5 kg w martwym ciągu.