MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rafał Nowak, były wicewojewoda nowym dyrektorem Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy

Stanisław Wróbel
Stanisław Wróbel
Rafał Nowak
Rafał Nowak
Rafał Nowak, były wicewojewoda świętokrzyski został nowym dyrektorem Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy, placówki podległej Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Świętokrzyskiego. Wyniki konkursu na to stanowisko ogłoszono w piątek 21 czerwca.

Rafał Nowak nowym dyrektorem Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy

Rafał Nowak o wynika konkursu na dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy, placówki podległej Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Świętokrzyskiego poinformował poprzez swoje media społecznościowe.

"Miło mi poinformować, że ostatnie rozmowy oraz konkurs zakończyły się sukcesem. Komisja wybrała moją osobę na dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy. Po kilku latach nieobecności wracam do pracy w szeroko rozumianej Oświacie - dziękuję za zaufanie! Uważam, że świętokrzyskie placówki mają ogromny, choć często niewykorzystany potencjał. Tym mocniej jestem ciekaw nowych wyzwań, które mnie czekają. Dziękuję wszystkim, którzy wspierali mnie w ostatnim czasie i dalej liczę na Was, bo mam przeczucie, że w życiu zawodowym jest to dopiero początek" - napisał na facebooku Nowak.

Rafał Nowak urodził się 31 marca 1978 roku w Kielcach - polityk związany z Prawem i Sprawiedliwością i nauczyciel, w latach 2019–2023 wicewojewoda świętokrzyski. W 2002 ukończył studia politologiczne na Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach. Kształcił się podyplomowo w Wyższej Szkole Ekonomii i Administracji na kierunku przedsiębiorczość i w ramach programu Executive MBA w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie. Pracował jako nauczyciel wiedzy o społeczeństwie i podstaw przedsiębiorczości. W latach 2007–2016 był dyrektorem III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Cypriana Kamila Norwida w Kielcach - szkoły, której jest absolwentem. W 2016 objął stanowisko dyrektora Wzgórza Zamkowego w Kielcach. Został również szefem rady programowej Polskiego Radia Kielce oraz prezesem Stowarzyszenia Patriotycznego. W 2001 zaangażował się w działalność polityczną w ramach Prawa i Sprawiedliwości jako dziewiąta osoba w województwie. Objął funkcję szefa Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości w Świętokrzyskiem. W 2017 został szefem struktur Prawa i Sprawiedliwości w Kielcach i pełnił tą funkcję do początków roku 2024, zasiadł też w zarządzie krajowym partii. 5 grudnia 2019 został powołany na stanowisko wicewojewody świętokrzyskiego. W grudniu 2023 zakończył pełnienie funkcji wicewojewody. W 2024 bezskutecznie ubiegał się o mandat radnego Sejmiku. Ma dwóch synów.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy to placówka podległa samorządowi województwa. Większość w Sejmiku Województwa ma w kadencji 2024 - 2029 Prawo i Sprawiedliwość. Radni tego ugrupowania powołali Zarząd Województwa.

od 16 lat
Wideo

Dziś 81. rocznica Ludobójstwa na Wołyniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie