Rafał Zawierucha w Kielcach opowiadał o Hollywood [WIDEO,...

  Rafał Zawierucha w Kielcach opowiadał o Hollywood [WIDEO, ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Anna Bilska

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Prowadzący Jarek Bukowski, reżyser Lech Sulimierski, Rafał Zawierucha i dyrektor „norwida” Andrzej Zdeb odegrali scenę z „Zemsty”.
  1/56
  przejdź do galerii

  Prowadzący Jarek Bukowski, reżyser Lech Sulimierski, Rafał Zawierucha i dyrektor „norwida” Andrzej Zdeb odegrali scenę z „Zemsty”. ©Anna Bilska

  O swojej pasji Rafał Zawierucha mógłby opowiadać godzinami. Kielczanin właśnie wrócił z Ameryki, a we wtorek opowiedział w rodzinnym mieście o tym, jak wygląda praca u boku gwiazd światowego kina. Premiera hollywoodzkiej produkcji w reżyserii słynnego reżysera Quentina Tarantino w lipcu.


  - Zawsze był śmiały, towarzyski, zabawny. Wszystkie dziewczyny się w nim kochały - wspominała licealne czasy koleżanka Rafała z klasy w III Liceum Ogólnokształcącym imienia Cypriana Kamila Norwida w Kielcach.

  Nie brakowało też zabawnych historii z dziecięcych lat aktora, które zdradzali bliscy i nauczyciele. Na sali Pałacyku, którą publiczność zapełniła niema do ostatniego miejsca, było dużo śmiechu, ale i wzruszeń. - Martwiłam się, kiedy Rafał oznajmił, że chce zająć się aktorswem - opowiadała wzruszona mama. - Przestrzegałam, że z tego chleba nie będzie i radziłam, by zajął się dodatkowo czymś innym, na przykład... budowlanką - śmiała się.

  Opowieści o początkach kariery Rafała snuli także reżyser Lech Sulimierski a także dyrektor „Norwida” Andrzej Zdeb. Wspólnie z prowadzącym spotkanie Jarosławem Bukowskim odegrali nawet scenkę z „Zemsty”. Tę samą, w której Rafał grał Papkina w czasach licealnych.

  Aktor z pasją opowiadał o roli u Tarantino. Zdradził na przykład, że reżyser nie pozwala na planie używać telefonów komórkowych.

  W filmie „Once Upon a Time in Hollywood” Rafał grał u boku takich gwiazd jak Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Kurt Russell, Al Pacino czy Dakota Fanning.

  Po roli u Tarantino od razu zagrał w drugim amerykańskim filmie. „The Soviet Sleep Experiment” to thriller, którego tematyka będzie dotyczyć radzieckich eksperymentów związanych z brakiem snu w latach 40. XX wieku.

  Miniony rok to rzeczywiście rozkwit aktorskiej kariery Rafała, choć na polskich ekranach i teatralnych deskach też bardzo dobrze sobie radził już od lat. Jego naturalny talent zauważono jeszcze w czasach liceum. Nauczyciele do dziś wspominają „Zemstę” Fredry, w której zagrał rolę Papkina, podobno najtrudniejszą w sztuce, a także jedną z najtrudniejszych w ogóle w teatrze.

  Po liceum początkujący wówczas aktor trafił do szkoły SPOT w Krakowie, dodatkowo aplikując do „państwówek”. Ostatecznie udało się ukończyć krakowską szkołę, i to celująco, a także dostać na warszawską Akademię Teatralną. Tę, jako pojętny i zdolny student także skończył szóstkowo. Swój aktorski talent prezentował na deskach wielu polskich teatrów. Grał między innymi w filmach „Bogowie” i „Jack Strong”. Sprawdził się również w roli gospodarza programu „Polska filmowa” oraz „Europa filmowa”, który emituje Canal +. Ruszył już drugi sezon tego programu o ciekawych miejscach w Europie związanych z filmem.

  Na zakończenie spotkania Rafał Zawierucha otrzymał mnóstwo kwiatów i upominków. Piękny bukiet wręczyła między innymi siostra Edyta. Wychowawczyni, ceniona nauczycielka języka francuskiego w III Liceum Ogólnokształcącym w Kielcach, Krystyna Kuder, przekazała swojemu wychowankowi tomik poezji Marka Grechuty i biografię Woody’ego Allena na długie podróże samolotem, życząc jednocześnie by jeszcze długo pieścił nasze zmysły swoją grą aktorską.

  Po dwugodzinnym spotkaniu pełnym wzruszeń, opowieści i zabawnych anegdot, aktor chętnie pozował do pamiątkowych zdjęć i rozdawał autografy publiczności - chętnych było wielu.  Premierę filmu „Once Upon a Time in Hollywood” początkowo planowano na 9 sierpnia 2019 roku - na 50. rocznicę morderstw grupy Charlesa Mansona, jednak przesunięto ją o dwa tygodnie wcześniej na 26 lipca. Data premiery „The Soviet Sleep Experiment” jeszcze nie jest znana.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (4) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  Wideo

  Galerie

  Jedzenie i zabawa

  Styl życia

  Na językach

  Zdrowie i uroda