Rafał Zawierucha w Kielcach opowiadał o Hollywood [WIDEO,...

  Rafał Zawierucha w Kielcach opowiadał o Hollywood [WIDEO, ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Anna Bilska

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Prowadzący Jarek Bukowski, reżyser Lech Sulimierski, Rafał Zawierucha i dyrektor „norwida” Andrzej Zdeb odegrali scenę z „Zemsty”.
  1/56
  przejdź do galerii

  Prowadzący Jarek Bukowski, reżyser Lech Sulimierski, Rafał Zawierucha i dyrektor „norwida” Andrzej Zdeb odegrali scenę z „Zemsty”. ©Anna Bilska

  O swojej pasji Rafał Zawierucha mógłby opowiadać godzinami. Kielczanin właśnie wrócił z Ameryki, a we wtorek opowiedział w rodzinnym mieście o tym, jak wygląda praca u boku gwiazd światowego kina. Premiera hollywoodzkiej produkcji w reżyserii słynnego reżysera Quentina Tarantino w lipcu.


  - Zawsze był śmiały, towarzyski, zabawny. Wszystkie dziewczyny się w nim kochały - wspominała licealne czasy koleżanka Rafała z klasy w III Liceum Ogólnokształcącym imienia Cypriana Kamila Norwida w Kielcach.

  Nie brakowało też zabawnych historii z dziecięcych lat aktora, które zdradzali bliscy i nauczyciele. Na sali Pałacyku, którą publiczność zapełniła niema do ostatniego miejsca, było dużo śmiechu, ale i wzruszeń. - Martwiłam się, kiedy Rafał oznajmił, że chce zająć się aktorswem - opowiadała wzruszona mama. - Przestrzegałam, że z tego chleba nie będzie i radziłam, by zajął się dodatkowo czymś innym, na przykład... budowlanką - śmiała się.

  Opowieści o początkach kariery Rafała snuli także reżyser Lech Sulimierski a także dyrektor „Norwida” Andrzej Zdeb. Wspólnie z prowadzącym spotkanie Jarosławem Bukowskim odegrali nawet scenkę z „Zemsty”. Tę samą, w której Rafał grał Papkina w czasach licealnych.

  Aktor z pasją opowiadał o roli u Tarantino. Zdradził na przykład, że reżyser nie pozwala na planie używać telefonów komórkowych.

  W filmie „Once Upon a Time in Hollywood” Rafał grał u boku takich gwiazd jak Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Kurt Russell, Al Pacino czy Dakota Fanning.

  Po roli u Tarantino od razu zagrał w drugim amerykańskim filmie. „The Soviet Sleep Experiment” to thriller, którego tematyka będzie dotyczyć radzieckich eksperymentów związanych z brakiem snu w latach 40. XX wieku.

  Miniony rok to rzeczywiście rozkwit aktorskiej kariery Rafała, choć na polskich ekranach i teatralnych deskach też bardzo dobrze sobie radził już od lat. Jego naturalny talent zauważono jeszcze w czasach liceum. Nauczyciele do dziś wspominają „Zemstę” Fredry, w której zagrał rolę Papkina, podobno najtrudniejszą w sztuce, a także jedną z najtrudniejszych w ogóle w teatrze.

  Po liceum początkujący wówczas aktor trafił do szkoły SPOT w Krakowie, dodatkowo aplikując do „państwówek”. Ostatecznie udało się ukończyć krakowską szkołę, i to celująco, a także dostać na warszawską Akademię Teatralną. Tę, jako pojętny i zdolny student także skończył szóstkowo. Swój aktorski talent prezentował na deskach wielu polskich teatrów. Grał między innymi w filmach „Bogowie” i „Jack Strong”. Sprawdził się również w roli gospodarza programu „Polska filmowa” oraz „Europa filmowa”, który emituje Canal +. Ruszył już drugi sezon tego programu o ciekawych miejscach w Europie związanych z filmem.

  Na zakończenie spotkania Rafał Zawierucha otrzymał mnóstwo kwiatów i upominków. Piękny bukiet wręczyła między innymi siostra Edyta. Wychowawczyni, ceniona nauczycielka języka francuskiego w III Liceum Ogólnokształcącym w Kielcach, Krystyna Kuder, przekazała swojemu wychowankowi tomik poezji Marka Grechuty i biografię Woody’ego Allena na długie podróże samolotem, życząc jednocześnie by jeszcze długo pieścił nasze zmysły swoją grą aktorską.

  Po dwugodzinnym spotkaniu pełnym wzruszeń, opowieści i zabawnych anegdot, aktor chętnie pozował do pamiątkowych zdjęć i rozdawał autografy publiczności - chętnych było wielu.  Premierę filmu „Once Upon a Time in Hollywood” początkowo planowano na 9 sierpnia 2019 roku - na 50. rocznicę morderstw grupy Charlesa Mansona, jednak przesunięto ją o dwa tygodnie wcześniej na 26 lipca. Data premiery „The Soviet Sleep Experiment” jeszcze nie jest znana.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (4) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Wideo

  Galerie

  Jedzenie i zabawa

  Styl życia

  Na językach

  Zdrowie i uroda