Ranking "Perspektyw" 2020. Ostrowiecki "THM" ponownie najlepszym technikum w województwie! Świetny debiut "Konarskiego" (LISTA, KOMENTARZE)

Anna Śledzińska
Anna Śledzińska
Zespół Szkół numer 3 wrócił na miejsce pierwsze w województwie w rankingu "Perspektyw".
Zespół Szkół numer 3 wrócił na miejsce pierwsze w województwie w rankingu "Perspektyw". archiwum
Udostępnij:
Zespół Szkół numer 3 czyli dawne technikum Hutniczo- Mechaniczne, Niepubliczne Liceum imienia Stanisława Konarskiego i Liceum Ogólnokształcące numer II imienia Joachima Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim, to szkoły mogące mówić o sukcesie w tegorocznym rankingu „Perspektyw”. Słynny THM wrócił na pierwsze miejsce w województwie wśród techników, a „Konarski” zadebiutował od razu na miejscu drugim.

Ranking „Perspektyw” to najbardziej prestiżowe zestawienie w kraju. W tym roku objęło dane z 2121 liceów ogólnokształcących i 1731 techników. Główne kryteria to osiągnięcia w olimpiadach oraz wyniki egzaminów maturalnych.

Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące imienia Stanisława Konarskiego może mówić o sukcesie, bowiem w 2019 roku po raz pierwszy odbywały się tam matury i to od razu ze świetnymi wynikami. Dało to szkole w rankingu miejsce drugie w województwie, zaraz po słynnym kieleckim „Nazarecie” i od razu miejsce 43 w kraju.

- Miejsce wśród 50 najlepszych liceów w Polsce jest dla nas ogromnym powodem do dumy i radości. Bardzo się cieszę, że przyjęte przed laty priorytety oraz koncepcja kształcenia, oparta na ciągłości i spójności edukacyjnej oraz pracy w małych grupach profilowych się sprawdza. Na taki sukces składa się wiele czynników, ale najważniejszym jest zaangażowanie i ciężka praca uczniów i ich nauczycieli, którym serdecznie gratuluję kolejnego wspaniałego osiągnięcia - mówi Kinga Wnuk, dyrektor zespołu szkół imienia Stanisława Konarskiego.- Osobiście - jako lokalny patriota - mam również dużą satysfakcję z tego, że nasze szkoły sławią Ostrowiec nie tylko w województwie, ale w całej Polsce - dodaje.

Spadek z miejsca 3 na 6 w województwie zaliczyło Liceum Ogólnokształcące numer II imienia Joachima Chreptowicza w Ostrowcu. Jednak biorąc pod uwagę, że w pierwszej piątce znalazły się aż dwie debiutujące szkoły niepubliczne, wynik na liście nie jest zły. „Chreptowicz” zajmuje 188 miejsce w kraju (w ubiegłym roku był 115).

- My jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyniku, bo bierzemy pod uwagę szkoły publiczne- mówi Małgorzata Górecka- Smolińska, dyrektor „Chreptowicza”. - W szkołach niepublicznych do matur przystępowało po kilka lub kilkanaście osób, łącznie jest tam kilkudziesięciu uczniów, czyli dużo mniej niż my mamy maturzystów. Spośród szkół publicznych jesteśmy najlepszą szkołą w Ostrowcu, jedną z najlepszych w województwie i utrzymaliśmy miejsce w pierwszej dwusetce szkół w kraju. Zdawalność matury w 2019 roku była stuprocentowa, mieliśmy wielu laureatów i finalistów olimpiad. Mogę śmiało powiedzieć, że nasze hasło „Wybierając Chreptowicza, wybierasz przyszłość” jest prawdziwe i zamierzamy to udowodnić także w tym roku - dodaje.

Spośród pozostałych szkół ostrowieckich, Liceum Ogólnokształcące numer III imienia Władysława Broniewskiego także zaliczyło spadek z miejsca 11 na 16 w województwie i z miejsca 406 na 449 w kraju.

Liceum Ogólnokształcące numer I imienia Stanisława Staszica jest na miejscu 20 (było 17) w województwie i na 614 (było 552) w kraju.

Powody do świętowania ma na pewno Technikum numer 3 w Zespole Szkół Zawodowych numer 3, czyli dawne Technikum Hutniczo- Mechaniczne. Po roku przerwy szkoła wróciła na pierwsze miejsce wśród techników w województwie świętokrzyskim. W kraju jest na miejscu 61, czyli o pięć miejsc wyżej niż rok temu. - Dla mnie to super sprawa, jesteśmy najlepsi w województwie – mówi Tomasz Łodej, dyrektor szkoły, który w ubiegłym roku był jej wicedyrektorem. - To przede wszystkim zasługa nauczycieli i uczniów, wynik ich ciężkiej pracy. Wielkie słowa uznania należą się obecnemu wicedyrektorowi Czesławowi Golisowi, który w ubiegłym roku był dyrektorem naszej szkoły. Mam nadzieję, że nadal będziemy tak sprawnie współpracować.

„Perspektywy” sklasyfikowały też inne szkoły świętokrzyskie, ale poza pierwszą 500 nie przydzielano już miejsc w rankingu ogólnopolskim. Sklasyfikowano je na podstawie wskaźników. Miejsce 13 w województwie, poza pięćsetką w kraju, zajmuje Technikum numer 1 w Zespole Szkół numer 1 imienia Mikołaja Kopernika w Ostrowcu. W ubiegłym roku szkoła była 8 w kraju, ale poza rankingiem ogólnokrajowym.

Oto pełne wyniki świętokrzyskich w rankingu Perspektyw 2020

Ranking Perspektyw 2020. Najlepsze technika w Świętokrzyskiem. Triumf Technikum numer 3 w Ostrowcu, tylko sześć szkół w TOP 500!

POLECAMY: EDUKACJA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Małpia ospa może być użyta jako broń biologiczna

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia Świętokrzyskie
Dodaj ogłoszenie