Ranking szkół średnich 2019. Liceum "Głowackiego" i...

  Ranking szkół średnich 2019. Liceum "Głowackiego" i technikum w Zespole Szkół numer 1 z Opatowa najlepsi w powiecie opatowskim

  sw

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Ukazał się kolejny ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalnych „Perspektywy”. Wysokie lokaty na tle województwa świętokrzyskiego zyskały w nim szkoły z powiatu opatowskiego.
  Ranking przygotowywany od kilku lat przez miesięcznik „Perspektywy” to najbardziej prestiżowe zestawienie w kraju. W tym roku objęło dane z 2121 liceów ogólnokształcących i 1731 techników. Główne kryteria to osiągnięcia w olimpiadach oraz wyniki egzaminów maturalnych. Sklasyfikowano pierwszych 1000 liceów i 500 techników.

  Na 14 miejscu w województwie świętokrzyskim i 501 w Polsce znalazło się Liceum Ogólnokształcące imienia Bartosza Głowackiego w Opatowie; Na 20 miejscu w województwie i 599 w Polsce znalazło się Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących imienia Edwarda Szylki w Ożarowie.

  Licea w zespołach szkół imienia Marii Skłodowskiej-Curie oraz Zespole Szkół numer 1 w Opatowie nie zostały sklasyfikowane, co oznacza, że znajdują się poniżej 1000. miejsca w Polsce.

  W rankingu świętokrzyskich techników na podstawie „Perspektyw” znalazło się Technikum w Zespole Szkół numer 1 w Opatowie. Zajęło ósme miejsce w regionie oraz 265. w Polsce. To spory awans w rankingu w stosunku do poprzednich lat. W tym roku sklasyfikowano 500 techników, w tym gronie jest 11 ze Świętokrzyskiego.

  Ranking w skali ogólnopolskiej wygrały XIV Liceum Ogólnokształcące imienia Stanisława Staszica w Warszawie i Technikum Mechatroniczne nr 1 w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych numer 1 w Warszawie.

  W województwie świętokrzyskim najlepsze były Liceum Ogólnokształcące imienia świętej Jadwigi Królowej, popularny „Nazaret” w Kielcach oraz Technikum numer 1 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 imienia hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie.  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Indzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz


  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ. Jedziesz na ferie? Niewiedza może Cię drogo kosztować

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce