Refleksologia czyli niezwykły masaż twarzy i głowy

  Refleksologia czyli niezwykły masaż twarzy i głowy

  KAK

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Masaż twarzy jest bardzo przyjemny i głęboko relaksujący.

  Masaż twarzy jest bardzo przyjemny i głęboko relaksujący. ©archiwum

  Odmładza, głęboko relaksuje i oczyszcza z toksyn. Refleksologia twarzy i głowy to jedyny masaż łączący zabieg kosmetyczny z terapią. Nie ma żadnych przeciwskazań i mogą ją stosować wszyscy.
  Masaż twarzy jest bardzo przyjemny i głęboko relaksujący.

  Masaż twarzy jest bardzo przyjemny i głęboko relaksujący. ©archiwum

  - Na twarzy znajdują się pewne punkty zwane także sferami, które poprzez centralny układ nerwowy korespondują z narządami wewnętrznymi - tłumaczy Beata Sekuła z Międzynarodowego Instytutu Refleksologii Twarzy w Warszawie - Wszelkie zmiany na twarzy: podskórne złogi, zmiany zabarwienia, zmiany struktury skóry czy jej wczesnego wiotczenia i zmarszczek, to sygnały zaburzeń. Zmiany na twarzy mogą także sygnalizować obszary ciała, które w przyszłości mogą być zagrożone. Diagnoza refleksologiczna może więc dać czas na zapobieganie rozwojowi zaburzeń i schorzeń.

  Przyjemny masaż

  Masaż twarzy jest bardzo przyjemny i głęboko relaksujący. Wykonywany metodą Lone Sorensen - Lopez, która za swoje osiągnięcia terapeutyczne aż trzykrotnie została wyróżniona przez Światową Organizację Zdrowia. Dzięki uciskowi odpowiednich punktów oczyszczają się nerki, jelita oraz skóra. Lepiej pracuje układ krwionośny i limfatyczny, a narządy wewnętrzne są stymulowane do regeneracji.
  Nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania refleksologii. Mogą ją stosować dzieci i dorośli zarówno zdrowi jak i chorzy. Dobre efekty daje przy stresie, migrenach, bólach głowy a także przy paraliżach twarzy, niedowładach, autyźmie i niepełnosprawności.

  Lifting twarzy i wygładzenie

  - Refleksologia ma też znaczenie kosmetyczno-estetyczne - mówi Beata Sekuła - Dzięki niej osiągamy efekt liftingu twarzy, stymuluje się skórę i mięśnie. Po zabiegu twarz staje się zaróżowiona, rozjaśniona, poprawia się jej jędrność . Refleksologia powoduje nawet wygładzanie głębokich zmarszczek - co zainteresuje pewnie wiele pań. Terapia doskonale sprawdza się po zabiegach wstrzyknięcia w twarz wypełniaczy oraz po operacjach plastycznych twarzy. Dlatego jej właściwości wykorzystują ośrodki spa, kliniki chirurgii plastycznej, gabinety kosmetyczne i wiele innych branży związanych z promocją zdrowia i dobrej kondycji.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo