"Rekord dla Niepodległej" w Kielcach. Uczniowie śpiewali...

  "Rekord dla Niepodległej" w Kielcach. Uczniowie śpiewali hymn w piątek o 11.11 - zobaczcie wideo i zdjęcia

  redakcja

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  "Rekord dla Niepodległej" w Szkole Podstawowej nr 24 im. Pierwszej Kompanii Kadrowej w Kielcach
  1/181
  przejdź do galerii

  "Rekord dla Niepodległej" w Szkole Podstawowej nr 24 im. Pierwszej Kompanii Kadrowej w Kielcach

  W piątek o 11.11 uczniowie szkół w całej Polsce zaśpiewali hymn. W akcji „Rekord dla Niepodległej” wzięli udział również uczniowie z Kielc. Mazurek Dąbrowskiego zabrzmiał między innymi w Szkole Podstawowej numer 24, Szkole Podstawowej numer 8, w Szkole Podstawowej nr 7, w Szkole Podstawowej nr 13, Szkole Podstawowej nr 18, liceum "Ściegiennego", IV LO, Zespole Szkół Informatycznych oraz w Przedszkolu Samorządowym numer 2. Zobaczcie filmy i zdjęcia.


  ZOBACZ: "Rekord dla Niepodległej" w Szkole Podstawowej nr 24 im. Pierwszej Kompanii Kadrowej w Kielcach  CZYTAJ RÓWNIEŻ
  Rocznica odzyskania niepodległości w VI LO w Kielcach. Zobacz wideo

  100 lat niepodległej Polsce śpiewało również Przedszkole nr 39 w Kielcach

  100-lecie niepodległości w Zespole Szkół im. Verne'a w Kielcach

  100-lecie niepodległości w Zespole Szkół Sióstr Nazaretanek w Kielcach

  100-lecie niepodległości w I LO w Kielcach [WIDEO, ZDJĘCIA]

  100-lecie niepodległości w kieleckim Plastyku [WIDEO, ZDJĘCIA]

  W całej Polsce aż 20 tysięcy przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych zgłosiło swój udział w akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.

  Celem „Rekordu dla Niepodległej” jest wspólne zaśpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego przez uczniów i nauczycieli przedszkoli, szkół w kraju i za granicą. Akcja odbyła się w piątek, 9 listopada 2018 roku o godzinie 11:11.

  ZOBACZ: Hymn dla Niepodległej w Szkole Podstawowej numer 8 w Kielcach  W Szkole Podstawowej nr 7 imienia Partyzantów Ziemi Kieleckiej w Kielcach hymn narodowy zaśpiewało wspólnie prawie 300 uczniów. Szkoła włączyła się do akcji „Rekord dla Niepodległej”. Cztery zwrotki pieśni zaśpiewało tu wspólnie 296 uczniów oraz 25 nauczycieli. - Wiem, że uczniowie znają słowa na pamięć, bo robiliśmy wcześniej próby. Takiej rocznicy jak w tym roku, już nigdy nie będziemy obchodzić. To jest piękno święto, o którym pamiętają wszyscy Polacy mieszkający w naszej ojczyźnie, ale pamięta także świat - mówi Urszula Pyk, dyrektor szkoły.


  ZOBACZ: Hymn dla Niepodległej w Szkole Podstawowej numer 7 w Kielcach  Podczas akcji „Rekord dla Niepodległej” w Szkole Podstawowej numer 13 imienia Władysława Jagiełły w Kielcach gośćmi honorowymi uroczystości byli wicekurator Tomasz Pleban, zastępca członka Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczpospolitej Polskiej przy Ministerstwie Edukacji Narodowej Paweł Żelazny, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Jacek Wołowiec, dyrektor Wydziału Edukacji, Profilaktyki i Pożytku Publicznego Urzędu Miasta w Kielcach Anita Sokołowska oraz ksiądz proboszcz parafii katedralnej Adam Kędzierski.

  ZOBACZ: Hymn w Zespole Szkół numer 13 w Kielcach


  ZOBACZ: Hymn w III Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Kielcach


  ZOBACZ: Hymn w Zespole Szkół Społecznych imienia Mikołaja Reja w Kielcach


  W Szkole Podstawowej numer 18 imienia Zbigniewa Kruszelnickiego „Wilka” wszyscy uczniowie aktywnie włączyli się w uroczyste obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Kilkudniowe świętowanie radosne a zarazem podniosłe rozpoczęła akademia w wykonaniu uczniów klasy VIII a, przypominająca trudne drogi Polaków do wolności. Następnie uczniowie z klas I – III oraz oddziału przedszkolnego wzięli udział w śpiewograniu pieśni patriotycznych. Dla klas IV - V został zorganizowany „Turniej patriotyczny”, w którym uczniowie wykazali się znajomością historii Polski, umiejętnościami plastycznymi, recytatorskimi i wokalnymi. Ukoronowaniem wspólnego świętowania był udział w ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej” – cała społeczność szkolna o godz. 11.11 odśpiewała hymn narodowy. Niespodzianką przygotowaną przez Dyrekcję szkoły było wspólne wypuszczenie 100 biało-czerwonych balonów „do nieba” i pamiątkowe fotografie.

  ZOBACZ: "Rekord dla Niepodległej" Przedszkole Samorządowe nr 18 w Kielcach  W V Liceum Ogólnokształcącym imienia księdza Piotra Ściegiennego w Kielcach wszyscy uczniowie i nauczyciele punktualnie o godzinie 11.11 zaśpiewali hymn narodowy. Z radiowęzła zabrzmiała melodia hymnu, uczniowie wyszli ze swoich klas, aby na wszystkich piętrach i korytarzach odśpiewać Mazurka Dąbrowskiego. Śpiew poprzedziły przygotowania, podczas których młodzież uczyła się wszystkich czterech zwrotek hymnu.

  ZOBACZ: HYMN POLSKI W V LICEUM W KIELCACH  ZOBACZ: HYMN POLSKI W IV LICEUM W KIELCACH  100- lecie niepodległości w kieleckich przedszkolach

  W związku z obchodami 100-lecia niepodległości w piątek, 9 listopada w Przedszkolu Samorządowym numer 2 w Kielcach odbył się uroczysty finał konkursu plastycznego „Polska - nasza ojczyzna”. Wydarzenie uświetnił występ zespołu ludowego „Nidzianecki”. Panie z zespołu zaprezentowały również dzieciom strój ludowy.

  O godzinie 11.11 dzieci rozpoczęły bicie rekordu w śpiewaniu 4-zwrotkowego hymnu państwowego, a następnie zaprezentowały tańce ludowe oraz wiersze i piosenki patriotyczne. Uroczystość ta związana była z realizacją projektu „Piękna nasza Polska cała”. W ramach projektu dzieci również w poszczególnych dniach sadziły wspólnie drzewo, wykonywały kokardy narodowe czy prezentowały modę patriotyczną w barwach narodowych. Inicjatywa miała na celu przybliżenie dzieciom pojęcia patriotyzmu oraz kształtowanie ich przynależności narodowej.


  Do akcji "Rekord dla Niepodległej" włączyło się też Świętokrzyskie Centrum Kształcenia "Uniwerek", które śpiewanie hymnu przeprowadziło pod Pomnikiem Niepodległości w Kielcach.


  Hymn w Zespole Szkół Informatycznych w Kielcach


  Hymn w Szkole Podstawowej numer 11 w Kielcach


  Tak świętowano w Szkole Podstawowej w Woli Szczygiełkowej
  Tak świętowano w Szkole Podstawowej w Woli Szczygiełkowej


  Hymn śpiewano również w Szkole Podstawowej numer 12 w Kielach


  Uwaga! Echo Dnia też włącza się do akcji. Przysyłajcie zdjęcia i filmy z akcji "Rekord dla Niepodległej" zaraz po zaśpiewaniu hymnu na adres internet@echodnia.eu Wszystkie zamieścimy na portalu echodnia.eu, zdjęcia z najlepszych akcji znajdą się też w wydaniach papierowych. W razie pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu 41 36 36 109.


  Wkrótce kolejne zdjęcia i firmy


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania
  Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy

  TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu


  Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie

  TOP 10 skutecznych sposobów, żeby zwiększyć zdolność kredytową. Znasz te metody?

  Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Studniówki

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]