MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Rekord od startu do mety - bardzo udany Bieg Lisów ulicami Jędrzejowa

Przemysław Chechelski
Tegoroczny Bieg Lisów po ulicach Jędrzejowa ukończyły aż 272 osoby, to prawie sto osób więcej niż przed rokiem. W grupie tej były 72 kobiety oraz 200 mężczyzn. W zawodach wzięło udział 72 biegaczy z powiatu jędrzejowskiego, w tym 18 pań. archiwum organizatora
Po raz trzeci już grupa miłośników biegania z Jędrzejowa zorganizowała wielką imprezę biegową, na którą ściągnęli amatorzy tego sportu z całej Polski, a nawet spoza granic – Bieg Lisów – Jędrzejowski Bieg uliczny imienia Kazimierza Mazurkiewicza. W tym roku w zawodach wzięła udział liczna grupa biegaczy z powiatu jędrzejowskiego.

- Chcielibyśmy podziękować wszystkim startującym za udział w naszym biegu, cierpliwość i wyrozumiałość w związku z pewnymi przesunięciami czasowym. Mamy nadzieję, że sam bieg się podobał, trasa usatysfakcjonowała i wszyscy wywieźli w sumie pozytywne wrażenia z naszego miasteczka. Postaramy się następnym razem dać z siebie jeszcze więcej – napisali tuż po imprezie organizatorzy na swoim profilu.

Tegoroczny bieg ukończyły aż 272 osoby, to prawie sto osób więcej niż przed rokiem. W grupie tej były 72 kobiety oraz 200 mężczyzn.

- Bardzo nas cieszy fakt ,że wśród tej sporej gromadki biegaczy były 72 osoby z Jędrzejowa i okolic, w tym 18 kobiet. Świadczy to o wzroście zainteresowania tą formą aktywności sportowej w naszej lokalnej społeczności i nadaje sens naszym działaniom – nie ukrywają zadowolenia organizatorzy.

Wśród mężczyzn z powiatu jędrzejowskiego najlepszy wynik uzyskał Tomasz Gawroński, zajmując piąte miejsce w klasyfikacji open.

Na trzynastej pozycji uplasował się Marcin Domagała z Jędrzejowa, na miejscu dwudziestym czwartym Marcin Wójcik również z Jędrzejowa, na czterdziestym piątym Piotr Sosabowski z Wodzisławia. W pierwszej pięćdziesiątce był również Grzegorz Ragan.

Najszybciej z kobiet powiatu jędrzejowskiego trasę pokonała natomiast Mariola Dudek. Bardzo dobrze wypadła również Katarzyna Pierzchała z Sędziszowa, która uplasowała się na trzynastej pozycji.

W zawodach wiele osób wystartowało spontanicznie, wcześniej nie przygotowując się do rywalizacji. Pomimo, że najczęściej zajmowali oni dalekie miejsca, jak sami twierdzą, świetnie się bawili.

Do Jędrzejowa przyjechali biegacze między innymi z Zakopanego, Wrocławia, Koniec­pola, a także trójka zawodników z Ukrainy.

- W przyszłym roku zorganizujemy „Bieg Lisów” ponownie i mam nadzieję, że impreza przyciągnie jeszcze większą rzeszę biegaczy – Józef Worobiec, kierownik zawodów.

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny