Rekordowa kolacja charytatywna we Włoszczowie. Zebrali ponad...

  Rekordowa kolacja charytatywna we Włoszczowie. Zebrali ponad 54 tysiące złotych na leczenie Bartoszka

  Zdjęcie autora materiału

  Rafał Banaszek

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Kolację charytatywną zorganizowano na rzecz niepełnosprawnego Bartoszka Kubicy, podopiecznego Fundacji Jesteśmy Blisko.
  1/11
  przejdź do galerii

  Kolację charytatywną zorganizowano na rzecz niepełnosprawnego Bartoszka Kubicy, podopiecznego Fundacji Jesteśmy Blisko. ©Fundacja Jesteśmy Blisko

  Ponad 54 tysiące złotych zgromadzono podczas kolacji charytatywnej w restauracji Villa Aromat. Te pieniądze pozwolą na sfinansowanie rocznej rehabilitacji niepełnosprawnego Bartoszka Kubicy.
  Villa Aromat już po raz trzeci zorganizowała wystawną kolację charytatywną. – To wyjątkowe wydarzenie na stałe wpisało się w nasz kalendarz. Nie wyobrażamy sobie, by z tego zrezygnować, bo pomaganie właśnie w taki sposób daje ogromną satysfakcję – podkreśla Małgorzata Grzybek, menadżer restauracji.


  W tym roku kolacja miała wyjątkową, magiczną oprawę. Całość scenografii, jak i stylizacje pracowników włoszczowskiego lokalu, utrzymane były w bajkowym klimacie. Nie zabrakło też występów na żywo – wokalnych, tanecznych, jak i instrumentalnych.


  – Staraliśmy się, by ten wieczór był nie tylko ucztą dla podniebienia, ale również dla ducha, dlatego zaprosiliśmy do współpracy artystów. Mamy nadzieję, że udało nam się stworzyć niepowtarzalny klimat – dodaje pani Małgorzata. Całość imprezy poprowadził Mariusz Węgłowski, aktor znany z serialu „Policjantki i policjanci”.


  Nie tylko występy muzyczne były atrakcją sobotniego wieczoru. Podczas kolacji odbył się też kiermasz oraz licytacja na rzecz Bartosza Kubicy, podopiecznego Fundacji Jesteśmy Blisko. – Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali przedmioty, które mogliśmy zlicytować. Darczyńcy okazali nam naprawdę wielkie serce – mówi Iwona Dobosz, prezes fundacji.


  Podczas imprezy można było wylicytować na przykład weekend w SPA, rękodzieło czy lot samolotem. – Emocji nie zabrakło. Jesteśmy zszokowani sumą, którą udało się zgromadzić, bo pobiliśmy zeszłoroczny rekord. To niesamowite, że ludzie okazali nam tyle serca, a przede wszystkim naszemu Bartoszkowi. Bardzo dziękuję wszystkim darczyńcom i licytującym za hojność – podkreśla Małgorzata Wypychewicz, przewodnicząca rady fundacji.


  Na rehabilitację i leczenie chłopca udało się zgromadzić w sumie ponad 54 tysiące złotych, co pozwoli na sfinansowanie rocznego leczenia Bartosza. – Dobro ludzi potrafi wzruszać. Dziękujemy raz jeszcze za okazane dobro – mówi Elżbieta Tołwińska, opiekunka prawna Bartoszka.


  Podczas kolacji charytatywnej w Villi Aromat ogłoszono także wyniki plebiscytu Latarnik 2018 Fundacji Jesteśmy Blisko. Po raz kolejny to internauci zdecydowali o tym, do kogo trafiła wyjątkowa statuetka, a także czek na 5 tysięcy złotych na realizację wybranego celu społecznego.


  Do finału tegorocznej edycji zakwalifikowali się: Dorota Piasecka, Grzegorz Krzywonos – oboje z Włoszczowy oraz Sławomir Krzysiek z Moskorzewa. - Wszyscy trzej finaliści to osoby zaangażowane w życie lokalnej społeczności. Postawa każdej z tych osób zasługuje na uznanie – twierdzi Stanisław Toborek, wiceprezes fundacji.


  Latarnik 2018 trafił ostatecznie do strażaka-ochotnika z Moskorzewa Sławomira Krzyśka. – To dla mnie ogromne wyróżnienie, ale tak naprawdę należy się ono każdemu strażakowi, który bezinteresownie pomaga innym, poświęca swój czas. Cieszę się, że zdobyłem ten tytuł i nagrodę. Dzięki temu będę mógł zrealizować swój pomysł – podkreśla zwycięzca plebiscytu. Nagrodę pan Sławek zamierza przeznaczyć na zrealizowanie kursu pierwszej pomocy dla mieszkańców Moskorzewa.  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!


  Prezenty dla dzieci na Mikołajki 2018. TOP 10  Rzadko widujesz te znaki drogowe. Lepiej przypomnij sobie, co oznaczają!  Najlepsze seriale 2018 roku. Jaki wybrać na wieczór? Zobacz najciekawsze
  Śladami słynnych filmów i seriali - miejsca, które trzeba odwiedzić! [GALERIA]  Plastik i śmieci zalewają Ziemię? Zobacz niezwykłe zdjęcia z kosmosu  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ SMOG SKRACA ŻYCIE

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.