Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rekordowy Darmowy Listopad w Zamku Królewskim w Sandomierzu. Z bogatej oferty skorzystały dzieci i dorośli. Ile osób?

Klaudia Tajs
Klaudia Tajs
W ramach tegorocznej edycji akcji Muzeum Zamkowe w Sandomierzu oferowało bezpłatne zwiedzanie wystawy czasowej „Chotyniec - Wrota do Antycznej Scytii”.
W ramach tegorocznej edycji akcji Muzeum Zamkowe w Sandomierzu oferowało bezpłatne zwiedzanie wystawy czasowej „Chotyniec - Wrota do Antycznej Scytii”. Klaudia Tajs
Ponad 9 tysięcy osób odwiedziło w ramach tegorocznej edycji akcji „Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich” Muzeum Zamkowe w Sandomierzu. Liczba ta obejmuje zarówno wejścia indywidualne, grupowe oraz uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach edukacyjno-kulturalnych organizowanych w miesiącu listopadzie w Zamku Królewskim w Sandomierzu.

Darmowy listopad w muzeum w Sandomierzu

Muzeum Zamkowe w Sandomierzu już po raz trzeci brało udział w tej akcji i w porównaniu z poprzednimi jej edycjami liczba ta jest rekordowa, bowiem w 2021 roku wyniosła 6 tysięcy osób - przypomniał Marcin Kapka rzecznik prasowy Muzeum Zamkowe w Sandomierzu. - Natomiast w 2020 roku gdy po raz pierwszy Muzeum brało udział w akcji, był to czas pandemii akcja miała wówczas charakter wirtualny.

W ramach tegorocznej edycji akcji Muzeum Zamkowe w Sandomierzu oferowało bezpłatne zwiedzanie wszystkich wystaw, oprowadzania kuratorskie, warsztaty muzealne oraz wykłady naukowe towarzyszące nowej wystawie czasowej „Chotyniec - Wrota do Antycznej Scytii”, a także nowej wystawie stałej „Zamkowa galeria sztuki XVIII-XX wieku".

- Dokonując podsumowania należy również stwierdzić, że pod względem ilości zwiedzających Zamek Królewski w Sandomierzu w roku 2022, miesiąc listopad plasuje się na trzecim miejscu - dodał Marcin Kapka. - Wyższą frekwencję odnotowaliśmy tylko w szczycie sezonu turystycznego to znaczy w miesiącach lipcu oraz sierpniu.

Akcja promocyjna, „Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich”, w której wzięło udział 11 rezydencji królewskich w Polsce realizowana była dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zestawienie statystyczne: Łączna liczba wszystkich wejść przez cały czas trwania akcji, na wszystkie wystawy, które były dostępne bezpłatnie w ramach akcji:
Frekwencja – 9 tysięcy 651 osób w tym: bezpłatne zwiedzanie wszystkich ekspozycji, wydarzenie oraz warsztaty: Liczba osób biorących udział w zajęciach (warsztaty, lekcje tematyczne): Odbyło się 35 warsztatów, liczba uczestników – 640: Warsztaty archeologiczne dla dzieci i młodzieży – 25 warsztatów – 503 uczestników; warsztaty malarskie dla dzieci i młodzieży – 6 warsztatów – 109 uczestników; warsztaty malarskie dla dorosłych „Stwórz własny obraz” – 4 spotkania – 28 uczestników.

Odbyło się również sześć innych wydarzeń. To oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Chotyniec – wrota do antycznej Scytii” dwukrotnie, wykład archeologiczny - „Tak grzebią królów, czyli o pochówkach scytyjskich elit” – doktor Marcin Burghardt, wykład archeologiczny – „Chotynieckie Reminiscencje” - Profesor Sylwester Czopek, wykład archeologiczny - „Wyniki Dotychczasowych badań na grodzisku w Chotyńcu” - Doktor habilitowana Katarzyna Trybała-Zawiślak oraz wykład o malarstwie – „Zamkowa Galeria Sztuki XVIII-XX wieku” - Elżbieta Jeżewska. Ogółem odbyło się 41 warsztatów i wydarzeń, w których udział wzięły 702 osoby.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sandomierz.naszemiasto.pl Nasze Miasto