Rekordy Słoneczka na starcie sezonu

ADAM LIGIECKI
Mateusz Wróbel wygrał mityng w Kielcach, poprawiając też swój rekord życiowy na 100 metrów. ADAM LIGIECKI
Mocnym akordem rozpoczęli sezon na otwartym powietrzu lekkoatleci buskiego klubu Słoneczko. Podczas inauguracyjnych zawodów - Dnia Miotacza, w miniony weekend w Kielcach - podopieczni trenera Zdzisława Perepiczki stawali na podium, poprawiali też swoje rekordy życiowe.

Najbardziej wartościowy wynik uzyskał Mateusz Wróbel. Utalentowany 15-letni sprinter wygrał bieg na 100 metrów ze znakomitym - jak na tę kategorię wiekową - rezultatem 11:38 sekundy. Drugi był Konrad Imosa (11:43) - tegoroczny maturzysta buskiego "ekonomika", który z powodzeniem gra również... w piłkę nożną. Dodajmy, że Mateusz Wróbel jest aktualnym mistrzem w biegu na 300 metrów, zaś na "setkę" zdobył brązowy medal w kategorii młodzików.

Świetną formą na mityngu w Kielcach błysnęła także Patrycja Banaś. W silnie obsadzonym biegu pań na 100 metrów była trzecia, bijąc rekord życiowy wynikiem 13:05 sekundy. Nie dała za to szans rywalkom w skoku w dal, wygrywając rezultatem 4,65 metra.

Nowe rekordy życiowe ustanowili jeszcze dwaj zawodnicy Słoneczka. Dawid Banaś przebiegł 300 metrów w 49,67 sekund, a Michał Konieczny na dystansie 1000 metrów uzyskał czas 2:41,65, zajmując trzecie miejsce.

- To są bardzo dobre wyniki, które zapowiadają udany sezon - mówi Zdzisław Perepiczko. Niebawem po raz pierwszy na stadionie wystartuje najbardziej utytułowany biegacz Słoneczka, Damian Sator.