Rekrutacja na studia w czasie epidemii. Najważniejsze sprawy, o których musi wiedzieć każdy maturzysta

Materiał partnera zewnętrznego
Rusza rekrutacja na PŚk. Maturzyści będą mogli rejestrować się w systemie internetowym już od 25 maja. Uczelnia przygotowała dla nich bogatą ofertę edukacyjną. Do wyboru dwadzieścia jeden atrakcyjnych kierunków studiów i aż cztery nowe ciekawe propozycje: elektromobilność, teleinfnormatyka, informatyka przemysłowa i inżynieria środków transportu. Warto dodać, że od zeszłego roku młodzież może wybrać studia na kierunku automatyka i elektrotechnika przemysłowa.

Na pewno nie będzie tak jak zawsze, epidemia i ograniczenia z nią związane wymusiły na nas wprowadzenie nowych zasad rekrutacji – mówi Kamil Dziewit, rzecznik prasowy Politechniki Świętokrzyskiej.

Zapraszamy na rozmowę z Prof. Arturem Maciągiem, prorektorem ds. studenckich i dydaktyki Politechniki Świętokrzyskiej , który opowie w rozmowie z Sandrą Gozdur z Polska Press jakich zmian mogą spodziewać się tegoroczni uczniowie zainteresowani studiowanie kierunków technicznych na Politechnice.

Politechnika Świętokrzyska to nowoczesna uczelnia. Ponad 70 laboratoriów wyposażonych w nowoczesną aparaturę pozwala na prowadzenie badań naukowych i realizację zadań dydaktycznych na najwyższym światowym poziomie. Unikalne w skali kraju Centrum Laserowych Technologii Metali (wspólna jednostka Politechniki I Polskiej Akademii Nauk) posiada pełne zaplecze do prowadzenia badań w obszarze technologii laserowych i plazmowych.

Politechnika Świętokrzyska dysponuje doskonale przygotowaną kadrą dydaktyczną. Ogromne inwestycje w bazę laboratoryjną spowodowały, że Uczelnia znalazła się w gronie najlepiej wyposażonych uczelni w kraju a nawet Europie, jeśli chodzi o aparaturę badawczą.

Siłą Politechniki Świętokrzyskiej są kreatywni studenci. Tu realizują swoje pasje, angażują siły w projekty studenckich kół naukowych, zdobywają nagrody w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach. Naszą wizytówką są tzw. łaziki marsjańskie i bolidy elektryczne. Drużyna koła Impuls, złożona ze studentów i doktorantów uczelni, zwyciężyła w największych tego typu zawodach robotycznych na świecie University Rover Challange, które odbywają się w USA. Swoja klasę potwierdzili zwyciężając dwukrotnie w European Rover Challenge w Starachowicach i w Kielcach. Znakomite starty mają za sobą konstruktorzy bolidu elektrycznego. Na prestiżowych zawodach serii Greenpower w Poznaniu studenci z Kielc zajęli trzecie miejsce wśród zespołów z całego kraju.

Wideo

Dodaj ogłoszenie