Relacja z meczu Korona - Cracovia: Ten punkt trzeba uszanować (zdjęcia, video)

Dorota KUŁAGA [email protected]
Obrońcy Cracovii blokują napastnika Korony Łukasza Cichosa. Z tyłu Paweł Buśkiewicz, którego w przerwie zastąpił Ernest Konon. K. Markiewicz
Po słabej pierwszej połowie i dobrej grze po przerwie Korona zremisowała z Cracovią. Bramkę zdobył niezawodny Edi Andradina

Trzeba uszanować ten punkt - stwierdził po meczu z Cracovią Marek Motyka, trener Korony. Jego zespół zremisował 1:1 i przerwał tym samym serię trzech z rzędu spotkań bez punktu i zdobytej bramki.

Szkoleniowiec Korony dokonał kilku zmian w wyjściowym składzie. Miejsce na prawej obronie zajął Kamil Kuzera, na lewej zagrał Paulius Paknys, który zastąpił kontuzjowanego Edsona i trzeba przyznać, że wypadł poprawnie. Tym razem Litwin uniknął nieodpowiedzialnych fauli, a raz uratował zespół przed utratą gola, wybijając piłkę z linii bramkowej po strzale Radosława Matusiaka. W ataku trener Motyka postawił na duet Cichos - Buśkiewicz, a po przerwie po raz pierwszy dał szansę Ernestowi Kononowi.

NA EDIEGO MOŻNA LICZYĆ

Popularny "Erni" ożywił grę Korony, podobnie jak wprowadzony później Jacek Kiełb. Bramkę zdobył jednak niezawodny Edi Andradina - w 48 minucie popisał się mocnym strzałem, z którym nie poradził sobie Marcin Cabaj. W drugiej połowie kielczanie grali wreszcie na miarę oczekiwań. Dłużej utrzymywali się przy piłce, dochodzili do pozycji strzeleckich i niewiele brakowało, a cieszyliby się z drugiej bramki. Wspomniany Kiełb popisał się pięknym strzałem z lewej nogi, ale na drodze do szczęścia stanął słupek.
Ta odsłona zdecydowanie należała do Korony. -W przerwie powiedzieliśmy sobie, co musimy zrobić w drugiej połowie, żeby odwrócić losy meczu. I nasza gra wyglądała dużo lepiej - mówił Marek Motyka.
KSIĄŻKOWA AKCJA I GOL

O pierwszych 45 minutach kielczanie powinni jednak jak najszybciej zapomnieć. Cracovia kilka razy poważnie zagroziła bramce Radosława Cierzniaka, a jedną okazję wykorzystała. Radosław Matusiak uprzedził Hernaniego i ładnym strzałem głową wyprowadził swój zespół na prowadzenie. -To była książkowa akcja, wszystko wyszło tak, jak na treningu - z zadowoleniem mówił były reprezentant Polski.
Korona w pierwszej połowie nie miała pomysłu na grę, obrońcy posyłali długie piłki do napastników, a ci i tak nie dochodzili do pozycji strzeleckich.

Dopiero po przerwie kielczanie narzucili swój styl gry, zaczęli atakować skrzydłami, strzelać z dystansu, licząc na niepewną interwencję Marcina Cabaja i na efekty nie trzeba było długo czekać. Wywalczyli remis i przerwali passę trzech spotkań z rzędu bez bramki i bez punktu. -Jak nie można meczu wygrać, to trzeba go zremisować - zgodnie mówili po spotkaniu trener Orest Lenczyk i jego były podopieczny Marek Motyka.
Najważniejsze minuty

2 minuta - Hernani fauluje Radosława Matusiaka, rzut wol-ny dla Cracovii. Z 25 metrów strzela Dariusz Pawlusiński, ale piłka przechodzi obok słupka.
5 - Z rzutu rożnego dośrodkowuje Michał Goliński, główku-je Matusiak, ale stojący przy słupku Paulius Paknys wybija piłkę z linii bramkowej.
8 - Strzał Ediego Andradiny - zbyt lekki, żeby zaskoczyć Marcina Cabaja.
13 - Składna akcja Cracovii - Arkadiusz Baran podaje do Michała Golińskiego, ten do Łukasza Derbicha, który dośrodkowuje z lewej strony i Radosław Matusiak mocnym strzałem głową zaskakuje Radosława Cierzniaka.
28 - Na strzał z dystansu decyduje się Kamil Kuzera, piłka odbija się od Piotra Polczaka i pada łupem Cabaja.
32 - Po dośrodkowaniu Ediego Andradiny do piłki dochodzi Łukasz Cichos, ale skutecznie blokowany jest w polu karnym przez obrońców Cracovii.
33 - Z ostrego kąta strzela Goliński - pewnie broni Cierz-niak.
39 - Po rzucie rożnym strzela Polczak - instynktownie nogą broni Cierzniak.
44 - "Szarańcza" w wykonaniu Korony - z rzutu rożnego centruje Andradina, główkuje Kamil Kuzera, ale Cabaj odbija piłkę.
45+1 - Z ponad 20 metrów strzela Kuzera - Cabaj tym ra-zem również nie daje się zaskoczyć.
47 - Edi Andradina strzela z woleja po dośrodkowaniu Er-nesta Konona, jednak piłka przechodzi nad poprzeczką.
48 - Gol dla Korony! Andradina strzela z ponad 20 me-trów, mocne, precyzyjne uderzenie, piłka przechodzi po rę-kach Cabaja i wpada do bramki.
52 - Po dośrodkowaniu Dariusza Łatki główkuje Łukasz Cichos - nad poprzeczką.
60 - Cierzniak broni strzał Dariusza Pawlusińskiego z rzutu wolnego.