Remis Korony Kielce w meczu kontrolnym ze Skrą Częstochowa. Po wyleczeniu kontuzji wrócili Piotr Malarczyk i Roberto Corral

Dorota Kułaga
Bramkę dla Korony zdobył Ronaldo Deaconu w 10 minucie.
Bramkę dla Korony zdobył Ronaldo Deaconu w 10 minucie. Kamil Bielaszewski
Wykorzystując reprezentacyjną przerwę piłkarze Korony Kielce rozegrali mecz kontrolny z pierwszoligową Skrą Częstochowa. Pojedynek był zamknięty dla mediów i kibiców. Zakończył się remisem 1:1.

Remis Korony w meczu kontrolnym ze Skrą Częstochowa

Korona Kielce - Skra Częstochowa 1:1 (1:1)
Bramki: Ronaldo Deaconu 10 - Krzysztof Ropski 44.
Korona (I połowa): Mamla - Więckowski, Malarczyk, Seweryś, Sierpina - Deaconu, Trojak, Nojszewski, Takáč, Frączczak - Śpiączka.
Korona (II połowa): Mamla - Podgórski, Danek, Deja, Więckowski, Corral - Łukowski (85. Bielka), Szpakowski, Sewerzyński, Błanik - Szykawka.
Skra: Szymkowiak - Czajka, Sadowski, Szymański (46’ Mesjasz), Niedbała - Flak (62’ Brusiło), Babiarz (75’ Sajdak), Sajdak (62’ Olejnik), Łukasiak (75’ Malec) - Pyrdoł (46’ Hilbrycht), Ropski (62’ Sangowski).

Sparingowe spotkanie na Suzuki Arenie zakończyło się remisem 1:1. Warto odnotować powrót na boisko Piotra Malarczyka oraz Roberto Corrala, którzy w ostatnich tygodniach zmagali się z kontuzjami.

Wystąpili również zawodnicy drugiej drużyny Korony Kielce - bramce Rafał Mamla, w obronie Dawid Więckowski, a pod koniec spotkania Jakuba Łukowskiego zmienił Adrian Bielka.

Najbliższy mecz w PKO Ekstraklasie piłkarze Korony Kielce rozegrają w niedzielę, 2 października, na wyjeździe z Jagiellonią Białystok. Początek o godzinie 15:00.