Remis KSSPR Końskie z liderem

/PK/
Sporą niespodziankę sprawili piłkarze ręczni pierwszoligowego KSSPR Końskie, którzy w meczu rozegranym awansem zremisowali z liderem rozgrywek, Powenem Zabrze 22:22.

KSSPR Końskie - Powen Zabrze 22:22 (10:11)
KSSPR: Ratuszniak - Iskra 8, T. Napierała 7, Baturin 2, R. Napierała 2, N. Trojanowski 1, Bąk 1, Majchrzak 1, Smołuch, Jasiński, Rokita, Fiutek.
Goście, którzy są bardzo blisko awansu do ekstraklasy, natrafili w Końskich na bardzo ambitnie grający zespół gospodarzy. Ale początek nie zapowiadał niespodzianki, bo w 24 minucie drużyna z Zabrza, którą trenuje były świetny zawodnik i były reprezentant Polski Robert Nowakowski, prowadziła 11:6. Ale wtedy nastąpił zryw konecczan, którzy rzucili cztery bramki z rzędu.

Drugą połowę znacznie lepiej rozpoczął KSSPR, który w 45 minucie wygrywał 19:16. Tym razem "piąty bieg" wrzucili jednak zabrzanie, którzy na nieco ponad trzy minuty przed końcem wyszli na prowadzenie 21:20. Jeszcze minutę przed końcem Powen wygrywał 22:21, ale wyrównał Norbert Trojanowski. Zabrzanie mieli jeszcze piłkę, doprowadzili do rzutu wolnego po czasie gry, ale nie potrafili oddać celnego rzutu na bramkę Rafała Ratuszniaka.