Remis KSZO 1929 Ostrowiec w Krakowie z Hutnikiem 3:3. W zespole trenera Marcina Sasala zagrali nowi zawodnicy [ZDJĘCIA]

dor, JF
Piłkarze KSZO 1929 zremisowali w Krakowie z Hutnikiem 3:3.
Piłkarze KSZO 1929 zremisowali w Krakowie z Hutnikiem 3:3. Daniel Szopa/Facebook Hutnik Kraków
W meczu kontrolnym rozegranym w Krakowie trzecioligowy KSZO 1929 zremisował z drugoligowym Hutnikiem 3:3.

Hutnik Kraków - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 3:3 (0:2)
Bramki: Filip Handzlik 68, bramka samobójcza 82, Mateusz Reczulski 87 - Damian Mężyk 38, Wojciech Trochim 42 z karnego, Michał Paluch 79.
KSZO 1929: Szymkowiak – Głaz, Mężyk (67. Dereń), Majewski, Persona – P. Kaczmarek (46.Zalewski), Moskiewicz, Zaklika, Trochim (46.Imiołek), Chrzanowski (46.Szydłowski) – Stanisławski (46.Paluch).
Hutnik: Dul (46 zawodnik testowany) - Pyciak, Jaklik, Kędziora, Czarniecki - Sobala, Drąg, Świątek, Linca, Tetych - Wójcik oraz Antoniak, Handzlik, Reczulski, Gierek, Zdebski, Musiał.

Piłkarze KSZO 1929 do przerwy prowadzili 2:0. Prowadzenie uzyskał Damian Mężyk, który po rzucie rożnym wykazał najwięcej refleksu w zamieszaniu na polu karnym. Wynik meczu pod koniec pierwszej połowy podwyższył Wojciech Trochim, wykorzystując rzut karny, podyktowany za faul Pawła Pyciaka na jednym z rywali.

Po zmianie stron padło dwukrotnie więcej goli. Kontaktowego uzyskał Filip Handzlik - w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Prowadzenie da KSZO 1929 podwyższył po rzucie rożnym Michał Paluch. Kolejny gol, na 2:3 padł po samobójczym trafieniu. Do remisu doprowadził ładnym strzałem z około 20 metrów Mateusz Reczulski.

W zespole prowadzonym przez Marcina Sasala wystąpił 20-letni bramkarz Karol Szymkowiak, ostatnio występujący w rezerwach Miedzi Legnica, a wcześniej w juniorach Legii Warszawa, Wyzwoleniu Chorzów i Stadionie Śląskim Chorzów. Zagrał też 19-letni Patryk Moskiewicz, pomocnik Wisły Kraków. Był on testowany w ostrowieckim zespole.