Remis piłkarzy ręcznych PGE VIVE Kielce z THW Kiel! Wyrównał Alex Dujszebajew w ostatniej sekundzie! [ZDJĘCIA]

East News/Polska Press
W meczu pierwszej kolejki grupy B Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych, THW Kiel zremisowało z PGE VIVE Kielce. Wyrównującego gola zdobył Alex Dujszebajew w ostatniej sekundzie meczu.

THW Kiel - PGE VIVE Kielce 30:30 (14:15)

PGE VIVE: Wolff (1-60 min, 12/41 = 29 %) - Jurkiewicz 2, Fernandez – Kulesz 5, Pehlivan – Karacić 2 – A. Dujszebajew 5, Lijewski – Janc 3, Moryto 3 (2) – Karaliok 4, Guillo 3, Aginagalde 3 (2). Trener: Talant Dujszebajew.

THW: Quenstedt (1-22 min, 2/14 = 14 %), N. Landin (22-60 min, 5/25 = 20 %) – Dahmke 2, M. Landin – Duvnjak 1, Horak, Nilsson 1, Bilyk 7 – Zarabec 3 – Reinkind 1, Weinhold 5 – Rahmel 1, Ekberg 4 (3) – Pekeler 3, Wiencek 2. Trener: Filip Jicha.

Karne. THW: 2/2. PGE VIVE: 3/4 (Landin obronił rzut Moryto).

Kary. THW: 16 minut (czerwona kartka za faul Dahmke – 45 min, Weinhold, Wiencek po 4, Duvnjak, Rahmel, Pekeler, po 2). PGE VIVE: 16 minut (Jurkiewicz, Fernandez po 4, Pehlivan, Karacić, Kulesz, Guillo po 2).

Sędziowali: Bojan Lah, David Sok (Słowenia).

Widzów: 10 285.

Przebieg: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:4, 6:4 (‘8), 6:7 (‘12), 8:7 (‘14), 8:8, 9:8, 9:11 (‘21), 10:11, 10:12, 11:12, 11:13, 12:13, 12:14, 13:14, 13:15, 14:15 – 14:16, 15:16, 15:17 (‘32), 18:17 (‘36), 18:18, 20:18 (‘42), 20;20, 21:20, 21:21, 22:21, 22:23 (‘48), 23:23, 23:24, 24:24, 24:25 (‘51), 27:25 (‘55), 27:27 (‘57), 28:27, 28:28 (‘58), 30:28 (‘60), 30:30.

Mistrzowie Polski nie przegrali siódmego, kolejnego meczu z THW Kiel. Bohaterem ostatniej akcji został Alex Dujszebajew, który wyrównał niemal równo z końcową syreną. Hiszpan mógł zostać antybohaterem naszego zespołu, bo w końcówce popełnił kilka paskudnych błędów. A jeszcze 30 sekund przed końcem nasz zespół przegrywał 28:30…

ZOBACZ SKRÓT MECZU

Do niedzieli kielczanie nie przegrali z THW Kiel sześciu ostatnich meczów – zanotowali w nich pięć zwycięstw i jeden remis. Ostatni porażka „Żółto-Biało-Niebieskich” z „Zebrami” miała miejsce w marcu 2011 roku. Ostatnia wygrana, 30:29 w lutym 2018 roku była jednocześnie pierwszym triumfem mistrzów Polski w Sparkassen Arenie. THW Kiel wróciło do Ligi Mistrzów po rocznej przerwie, w której zdobyło Puchar EHF.

Legendarna hala wypełniła się w niedzielę wieczorem do ostatniego krzesełka, rozgrywano w niej pojedynek, który Europejska Federacja Piłki Ręcznej uznała za „Mecz tygodnia” (transmitowało go 21 stacji telewizyjnych, między innymi ze Stanów Zjednoczonych i Kanady).

Spotkanie było wyjątkowym wydarzeniem dla nowego bramkarza PGE VIVE, Andreasa Wolffa, który poprzednie trzy sezony spędził w drużynie z Kilonii. Zarówno Wolff, jak i cała drużyna z Kielc, zostali ciepło przyjęci przez miejscowych kibiców. - Jeśli Andi będzie miał dobry dzień, a bramkarz Kielu Niklas Landin słabszy, mamy bardzo duże szanse na zwycięstwo. Wierzę w naszych chłopaków, ale THW Kiel gra w tym sezonie świetną piłkę ręczną, wygrać na jego terenie będzie bardzo trudno – realnie oceniał przed meczem prezes kieleckiego klubu, Bertus Servaas.

- Na plus dla Kielu jest to, że grał w tym sezonie z bardzo mocnymi przeciwnikami, Barceloną, Vardarem Skopje, Magdeburgiem i Flensburgiem. Twardy mecz z tą ostatnią drużyną grali w czwartek, na pewno kosztował ich sporo sił. My nie graliśmy dotąd z żadnym mocnym rywalem i to nie jest dobrze, ale na plus mamy to, że jesteśmy bardziej wypoczęci – wyliczał rozgrywający PGE VIVE, Alex Dujszebajew.

Dla mistrzów Polski był to pierwszy poważny sprawdzian w tym sezonie, a dla dwóch zawodników – Mateusza Korneckiego i Doruka Pehlivana, debiut w Champions League (choć ostatecznie Kornecki nie wszedł na boisko). W naszym zespole zabrakło leczących kontuzje Mateusza Jachlewskiego, Daniela Dujszebajewa, Branko Vujovicia i Tomasza Gębali. Mecz na lewym skrzydle rozpoczął rozgrywający, Mariusz Jurkiewicz.

Obie drużyny, a szczególnie gospodarze, zaczęły pojedynek w dużym tempie. Nasi zawodnicy kilka razy dali się zaskoczyć błyskawicznym rozegraniem piłki. Kielczanie popełniali więcej błędów w rozegraniu piłki, ale mieli w bramce świetnie spisującego się Wolffa. Początkowo prowadzili gospodarze, ale w miarę upływającego czasu nasz atak się rozkręcał, na co duży wpływ miał Igor Karacić. Obrona ciągle wspierana przez Wolffa wybroniła kilka piłek i w 21 minucie, po golu Alexa Dujszebajewa, zespół z Kielc wygrywał 11:9. Prowadzenia goście nie oddali już do przerwy, prezentując bardzo dobrą grę.

W drugiej połowie nasz zespół zmienił obronę na 5-1, bo na środku rozegrania THW pojawił się Domagoj Duvnjak. Nasza drużyna odpowiedziała na to grą na dwóch obrotowych.

Talant Dujszebajew o ostatniej akcji w meczu z THW Kiel: Nawet nie wiem, co powiedziałem [VIDEO]

W 42 minucie kilończycy odeszli na dwie bramki różnicy (20:18), ale kielczanie nie dali im uciec. Za chwilę czerwoną kartkę za przewrócenie szarzującego w kontrze Dujsebajewa zobaczył Rune Dahmke. Nasza obronę nękał lewy rozgrywający Nikola Bilyk. W 51 minucie po kontrze Blaża Janca znów prowadziliśmy (25:24). Kiel odzyskał prowadzenie, w 55 minucie wygrywał 27:25, ale po dwóch karnych do remisu doprowadził Julen Aginagalde.

Cztery wyróżnienia dla PGE VIVE po meczu w Kilonii [VIDEO]

W 58 minucie do kolejnej równowagi doprowadził Mariusz Jurkiewicz. Trafił Hendrik Pekeler, a za moment piłkę w ręce rywali podał Alex Dujszebajew i z kontry na 30:28 podwyższył Bilyk i wydawało się, że nasza drużyna wróci do Kielc "na pusto". Nic bardziej mylnego! 28 sekund przed końcem kontaktowego gola pięknym rzutem z dystansu rzucił Władysław Kulesz, a trener gospodarzy wziął czas. 5 sekund przed końcem rzut Mihy Zarabeca obronił Wolff i czas wziął Talant Dujszebajew. Piłkę wyprowadził Wolff, podał do Karacicia, ten do Dujszebajewa, który wszedł w defensywę THW i tuż przed końcową syreną wyrównał!

Zobacz, jak PGE VIVE Kielce doprowadziło do remisu w meczu z THW Kiel [VIDEO]

Mistrzowie Polski rozegrali bardzo dobre spotkanie i choć popełnili sporo błędów, to jednak zaimponowali tym, że walczyli do końca w pozornie beznadziejnej sytuacji. Mecz był pasjonujący od pierwszej do ostatniej akcji i stał na bardzo wysokim poziomie.

Alex Dujszebajew o ostatniej akcji: Starałem się tylko trafić w bramkę [VIDEO]

Kolejny mecz w Lidze Mistrzów PGE VIVE rozegra w najbliższą niedzielę, 22 września, o godzinie 20 w Hali Legionów z Motorem Zaporoże.

W najbliższą środę, 18 września, kielczanie zagrają awansem w PGNiG Superlidze. O godzinie 18 zmierzą się w Opolu z Gwardią. Mecz pokaże TVP Sport.

Wyniki 1. kolejki Ligi Mistrzów

GRUPA A
MOL-Pick Szeged - Barça 31:28 (18:11), PPD Zagrzeb - Paris Saint-Germain HB 29:37 (15:19), Celje Pivovarna Lasko - SG Flensburg-Hande-witt 24:25 (12:13), Elverum Handball - Aalborg Handbold 24:34 (12:18).

GRUPA B
Montpellier HB - Vardar Skopje 31:33 (17:16), FC Porto Sofarma - Mieszkow Brześć 27:25 (9:15), Telekom Veszprem - Motor Zaporoże 40:28 (17:13), THW Kiel - PGE VIVE Kielce 30:30 (14:15).

GRUPA C
Riihimäki Cocks - IK Sävehof 25:30 (13:18), Tatran Preszów - Bidasoa Irun 23:25 (13:13), Eurofarm Rabotnik Bitola - Sporting CP Lizbona 29:30 (16:15).

GRUPA D
Kadetten Schaffhausen - Dinamo Bukareszt 28:28 (14:15) Czechowskie Niedźwiedzie Czechow - Orlen Wisła Płock 25:23 (9:7), IFK Kristianstad- GOG Gudme 24:33 (14:17).

POZNAJ KIELECKIE WAGS – PIĘKNE ŻONY I PARTNERKI PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]

MARIUSZ JURASIK I GRZEGORZ TKACZYK POBIEGLI WŚRÓD GWIAZD [ZDJĘCIA]

ZOBACZ PIĘKNE KIBICKI NA MECZACH PIŁKI RĘCZNEJ [ZDJĘCIA]

TEN MECZ WYCISNĄŁ ŁZY. GWIAZDY PIŁKI RĘCZNEJ ZAGRAŁY DLA 4-LETNIEGO SEBASTIANA Z BUSKA