Reprezentacja Polski do 21 lat pokonała w Kielcach San Marino 3:0. W drugiej połowie zagrał Daniel Szelągowski [DUŻO ZDJĘĆ]

Dorota Kułaga
We wtorek na Suzuki Arenie w Kielcach reprezentacja Polski do 21 lat zagrała z San Marino w kwalifikacjach do turnieju finałowego mistrzostw Europy UEFA EURO 2023. Biało-Czerwoni wygrali 3:0. W drugiej połowie szansę występu dostał były piłkarz Korony Kielce Daniel Szelągowski.

Polska - San Marino 3:0 (1:0)
Bramka: Mateusz Bogusz 29, Jakub Kamiński 61, Łukasz Bejger 66.
Polska: Miszta - Gruszkowski, Bejger, Nawrocki, Karbownik - Żurawski (74. Kubica), Czyż (55. Poręba), Bogusz - Wędrychowski (60. Szelągowski), Szymczak (60. Benedyczak), Kamiński (73. Młyński).
San Marino: De Angelis - Moretti, F. Santi, Tomassini, Franciosi - Rosti (46. Contadini), Dolcini, Ciacci (84. Pasquinelli), Matteoni, Pancotti (55. Cecchetti) - S. Santi (26. Toccaceli, 86. Nanni).
Sędziował: Nikola Popov (Bułgaria).
Widzów: 4162.

Reprezentacja Polski od początku mocno zaatakowała, ale groźne strzały, między innymi Mateusza Bogusza, bronił Mirco De Angelis. Dopiero w 29 minucie dużą przewagę Biało-Czerwoni udokumentowali bramką, którą w zamieszaniu podbramkowym zdobył Mateusz Bogusz. Więcej bramek w pierwszej połowie już nie padło.

W 46 minucie ładnym strzałem z woleja popisał się Maciej Żurawski, ale bramkarz San Marino instynktownie odbił piłkę. W 60 minucie na boisko wszedł Daniel Szelągowski, były piłkarz Korony Kielce. Kilkadziesiąt sekund później Polska zdobyła drugiego gola. Ładny strzał z 20 metrów oddał Jakub Kamiński - piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. W 66 minucie po raz trzeci zapanowała radość na Suzuki Arenie. Po rzucie rożnym ładnym technicznym strzałem popisał się Łukasz Bejger i piłka wylądowała pod poprzeczką bramki strzeżonej przez De Angelisa.

Wynik nie uległ już zmianie. Reprezentacja Polski pokonała San Marino 3:0. Dodajmy, że trenerem reprezentacji Polski do 21 lat jest Maciej Stolarczyk. W sztabie szkoleniowym są wychowanek KSZO Ostrowiec Mariusz Jop i Mirosław Kalita, były piłkarz KSZO.