Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych przegrała z Algierią. Bis zadebiutował (video)

Dawid Łukasik
W sparingowym meczu piłkarzy ręcznych, rozegranym w Cetniewie, Polska przegrała z Algierią. W spotkaniu w pierwszej reprezentacji Polski zadebiutował 23-letni wychowanek Vive Kielce, Bartłomiej Bis.

Polska - Algieria 23:26 (12:12)
Polska: Zakreta, Skrzyniarz – Dawydzik 1, Adamczyk, Adamski 3, Bis, Przytuła, Ossowski 2, Jarosiewicz 2, Walczak 1, M. Pilitowski 2, Przybylski 3, Czuwara 3 (3), Działakiewicz 5, Fedeńczak 1, Klimków.

Reprezentacja Polski zagrała pierwszy mecz od styczniowych mistrzostw Europy, czyli od 11 miesięcy. Trener Patryk Rombel nie miał jeszcze do dyspozycji zawodników grających w ligach zagranicznych (wyjątkiem był Patryk Walczak z Vardaru Skopje), pięciu powołanych graczy Łomża Vive Kielce (czekają na wyniki poniedziałkowych testów na covid-19), nie zagrali także przebywający na zgrupowaniu w Cetniewie gracze Orlenu Wisły Płock - Michał Daszek, Przemysław Krajewski i Adam Morawski. Bez kilku podstawowych zawodników zagrała także Algieria, podobnie jak Biało-Czerwoni, przygotowująca się do styczniowych mistrzostw świata, które odbędą się w Egipcie. Kilku zawodników zadebiutowało w tym spotkaniu w naszej reprezentacji, między innymi wychowanek Vive Kielce, a obecnie obrotowy Górnika Zabrze, Bartłomiej Bis.

Grający w eksperymentalnym zestawieniu Polacy zagrali bardzo nierówno, do braku zgrania dołożyli też słabą skuteczność. W 8 minucie prowadzili 4:1, ale potem przez osiem minut nie trafili ani raz i Algieria wyszła na czoło. Do przerwy prowadzenie zmieniało się jeszcze kilka razy. W drugiej części częściej wygrywali goście, a nasza drużyna grała wyjątkowo nieskutecznie. Mimo to w 57 minucie nasz zespół doprowadził do stykowego wyniku (23:24), ale do końca spotkania nasi zawodnicy nie zdobyli już bramki.

Drugi mecz Polska - Algieria odbędzie się we wtorek o godzinie 15.