Rewanż zdobył Grand Prix w konfrontacjach tanecznych - lista zwycięzców (zdjęcia, video)

/dota/
Małe Kielczanki wygrały w kategorii inne formy tańca do 15 lat.
Małe Kielczanki wygrały w kategorii inne formy tańca do 15 lat. Dawid Łukasik
51 zespołów, czyli prawie tysiąc tancerzy z województwa świętokrzyskiego wzięło udział w IX Świętokrzyskich Konfrontacjach Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych w Kielcach. Grand Prix zdobył Rewanż z Kielc.

[galeria_glowna]

Rywalizacja odbyła się w siedmiu konkurencjach: inscenizacja taneczna, inne formy tańca do 15 lat i powyżej 15 lat, taniec nowoczesny do 11 lat i do 15 lat oraz produkcje.

Konkurs rozpoczął występ zespoły Kaprysiątka z Małogoszcza. Dzieci zaprezentowały "Kwiatowy walczyk", a po nich, jak w kalejdoskopie zmieniały się tematy przewodnie występów. Tancerze zabierali widzów a to na budowę, a to do nieba, można było poczuć smak miodu, albo zobaczyć pojedynki piratów i wikingów.

TECHNIKA PRZEDE WSZYSTKIM

Za różnorodnością tematów, inspiracji, podążała choreografia, kostiumy, a nieraz i scenografia. Każdy element uważnie obserwowała i punktowała Rada Artystyczna. Znaleźli się w niej, między innymi dwie choreografki: Anita Podkowa-Brańka i Aleksandra Kwapisz oraz dwaj reżyserowie: Arkadiusz Szostak i Wiesław Andrzejewski.

- Biorę pod uwagę wartości artystyczne, estetyczne, technikę, co oczywiście jest najważniejsze w tańcu. Ale liczy się także temat, a zatem czy całość była na tyle spójna, że on się obronił - zdradził nam Arkadiusz Szostak, reżyser między innymi koncertu "Gospodarze - Gościom" podczas Festiwalu Harcerskiego.

- Technika: od tego się zaczyna, czyli sala, poty, lekcje, później praca choreografa, pomysł, plastyka, wykonanie artystyczne - wylicza Anita Podkowa-Brańka, choreograf, szefowa Sceny Tańca Współczesnego w Krakowie, przewodnicząca Rady Artystycznej.

PONAD 60 WYSTĘPÓW

Po obejrzeniu prawie 60 występów, jurorzy zdecydowali, by Grand Prix i Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Adama Jarubasa przyznać zespołowi Rewanż I z Kielc. Ale zostali także nagrodzeni uczestnicy w poszczególnych kategoriach. Dla laureatów pierwszego miejsca czekał czek w wysokości 400 złotych, dla wszystkich na podium statuetki ufundowane przez marszałka województwa świętokrzyskiego. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy z podziękowaniami.
W tym roku konfrontacje odbyły się już po raz dziewiąty. Jakie były w porównaniu z wcześniejszymi edycjami?

- Cały czas odchodzimy od disco, a nawet jeśli pojawiło się w tym roku ze dwa razy, to było to na fajnym poziomie - ocenia Anita Podkowa-Brańka. - W tym roku na pewno zabrakło mi zespołów współczesnych. Zabrakło mi także Kieleckiego Teatru Tańca, którego zespoły w tamtym roku wspaniale wypadły. Cieszy mnie kierunek, który wybrała choreograf Trzpiotów.

Jurorzy zwrócili także uwagę na poziom zespołu Kleks ze Staszowa. - Zaskoczył mnie swoją dopracowaną produkcją - powiedział Arkadiusz Szostak.

SYSTEMATYCZNA PRACA

Za rok odbędą się już kolejne, dziesiąte konfrontacje. Poprosiliśmy jurorów o kilka rad dla zespołów, które będą chciały wziąć w nich udział.

- Rada stała, dla wszystkich tancerzy: systematycznie pracować. Jeśli mamy opanowane wszystkie mięśnie własnego ciała, jeśli nasze ciało stanowi instrument, który może współgrać z muzyką, która słyszymy, jeżeli do tego mamy świadomego choreografia, który wie, co nam chce przez tę muzykę zaproponować, to wcześniej czy później będzie sukces. Dlatego przede wszystkim systematyczność, systematyczność w pracy - proponuje Aleksandra Kwapisz.

Pełna lista laureatów:

Produkcje:
1. Rewanż I (Kielce)
2. Kleks (Staszów)
3. MIM I (Starachowice)

Inne formy tańca do 15 lat:
1. Małe Kielczanki (Kielce)
2. Trzpioty (Kielce) oraz Impuls II (Kielce)
3. Eks Tremum (Jędrzejów) oraz Impuls III (Kielce)

Inne formy tańca powyżej 15 lat:
1. Rewanż II (Kielce)
2. Trzpioty (Kielce) oraz Impuls I (Kielce)
3. MIM I (Starachowice)

Taniec nowoczesny do 11 lat:
1. Rewanż IV (Kielce)
2. Mini Progres II (Ostrowiec) oraz Kleksiki (Staszów)
3. MIM 3 (Starachowice) oraz Dance Fit (Kielce)

Taniec nowoczesny do 15 lat:
1. Mini Progres I (Ostrowiec)
2. Kleks II (Staszów)
3. Prestiż (Pińczów)

Taniec nowoczesny powyżej 15 lat:
1. Kleks (Staszów)
2. Progres I (Ostrowiec)
3. Fresh Stuff (Kielce) oraz Rewanż A (PIerzchnica)

Inscenizacja taneczna do 15 lat:
1. Kleksiki (Staszów)
2. Renesmee (Kielce) oraz Eks Tremum I (Jędrzejów)
3. Kleksiki II (Staszów) oraz Eks Tremum II (

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 99

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

w
wiktoria
Rewanż jest kilkakrotnym Mistrzem Polski i mistrzem Świata.Co do cały czas powtarzających się choreografii to ciekawe jak inni poradzbili by sobie trenując tak wiele grup . Skład główny tworzy nowe choreografie na bardzo wysoką rangę techniczną taneczna choreograficzną itp.
Rewanż bardzo dużo trenuje nawet w wakacje.
~
Rewanż jest najlepszy ponieważ ma dobre choreografie i wspaniałą technike . Nie lubicie Rewanżu ponieważ nie osiągneliście żadnych dobrych wyników dlatego że wy już wogule nie macie techniki itd... według mnie to bardzo dobra szkoła tańca
Piszecie źle na Rewanż tylko dlatego że nie możecie ich pokonać tanecznie . Ponieważ wasi choreografowie nie mają takiej wyobraźni jak choreograw rewanżu .
Licze też że na mistrzostwach wam dadzą popalić . REWANŻ GÓRĄ !
:)...:)...:)
REWANŻ JEST NAJLEPSZY !!! I SOBIE MÓWCIE CO CHCECIE !!! ZNAM REWANŻ BARDZO DOBRZE I WIEM ŻE ZASŁUGUJĄ NA 1 MIEJSCE ! NIE CHODZE DO REWNŻU ALE NA NICH WSPIERAM BO MAJĄ PIĘKNE CHOREOGRAFIE (ZRESZTĄ JAK CO ROKU ) !
o
orka
trening czymi mistrza człowieku !!! zrezygnowałaśbyś bo byś nic nie umiał człowieku !
C
Chomikuj.pl
Nie jesteśmy rolnikami żeby z pługami tańczyć !
C
Chomikuj.pl
Chamy są zazdrosne !!! Wy nic nie zdobywacie i nie umiecie tańczyć jedynie co umecie to patrzeć i obgadywać !!! Według mnie Rewanż to najlepsza szkoła tańca w polsce !!! Sami wymyście taką choreografie !!! Podaj swoje studio i pokonaj rewanż !!! to zapisze się do ciebie !1
g
gość
o tak. rewanz moze i ma stroje. bo maja kase, ale ich choreogragie polegaja na tym ze jest mocna muzyka... pellno huku... i maja baaardzo prosciutkie kroczki ktore mozna latwo wycwiczyc. tylko solisci so dobrze rozciagnieci i czassem pokaza jakis wyrzut. bo cwicza to caly czas z tymi samymyi osobami. a reszta tanczy sb kroczki i kroczki ... ja tam nie jestem za rewanzem... przykro mi...
u
ujkhjkhuj
No i dobrze, niech wreszcie rewanż jak i jego wspaniały choreograf usłyszą prawdę o sobie! Co roku te same ustawienia, podobne stroje, tematyka, czyli nuda... a technika? pff czy w ogóle możemy mówić o jakieś technice, mają wyćwiczone dwa góra trzy skoki. Ok może i są Mistrzami Świata ale zaznaczam, że są to Mistrzostwa Show Dance, więc jak sama nazwa wskazuje robią wszystko pod publikę a ich plusem jest to że mają liczną grupę. A grupa, która jest podobna do Rewanżu to Kleksiki ze Staszowa. Jest ich dużo i przez 4 minuty nic innego nie robią tylko chodzą z miejsca na miejsce. Jest to żałosne i proszę panią choreograf o to by może wymyśliłaby coś sensowniejszego bo żal mi tego zespołu i przykro mi się robi jeżeli to według jury jest taniec, bo jeśli tak to chyba minęli się z powołaniem. Najlepsza była wypowiedź na gali wręczenia jednej pani właśnie ze składu jury. Mówiła o tym jak kocha i jest dumna z zespołu Rewanż i w ogóle. Myślę, że to nie było etyczne z jej strony bo widać za kim była od początku. A i wspomniała o tym, że brakowało jej KTT - przyjechali z trzema grupami, pokazali poziom i tyle, więc nie wiem o co tej pani chodzi. Może KTT już nie kręcą takie konkursiki, a w nast. roku wątpię że będzie więcej zespołów. Hah może Rewanż za niedługo sam będzie ze sobą konkurował bo nie będzie już nikogo poza nimi.
A więc może kiedyś WDK zastanowi się nad tym co robi bo może być za późno i nic im nie zostanie oprócz zadufanej w sobie grupy. A i radzę komisji poduczyć się z wiedzy o tańcu bo chyba kiepsko coś u nich z tym. Pozdrawiam

Radz3e sie zapisac do rewanzu i zobaczyc co to znaczy tanczyc ! Mysle ze gora po 3 tyg zrezygnowałabyś bo nie wytrzymałabyś tempa pracy ! jest strasznie cieżko ! rewanz zasluzyl naa wsztystkie tytuly szczegolnie na grand prix! chce tez zauwazyc ze show dance to też taniec a na mistrzostwa showdance jezdza najlepsze grupy z calej polski i swiata ! rowniez zespoly z usa i kanady !
cho
j
jkjhk
Może ktoś podac więcej danych na jakich mistrzostwach świata zbodyli srebrny medal ? gdzie te mistrzostwa swiata ? w częstochowie ?

nie , nie w czestochowie ! w riesie w niemczech ! rewanz najlepszy
f
ffffff
Śmieszne jest to, że i najstarszym Rewanżu i młodszym tańczą te same osoby. Mistrzem Świata nie są i daleko im do tego. Sprawdźcie sobie na ile zespołów zdobyli to vice mistrzostwo. I nikt tu nie zadziera nosa i nie jest zazdrosny bo nie ma o co. Jest ktt, które technikę w porównaniu do "mistrzów" ma o niebo lepszą, a zdobywa drugie miejsce. To jest śmieszne. Trzpioty tak samo miały świetne układy. I tu wychodzi jak właśnie jest, że dobre zespoły się krzywdzi, a inne zbierają nagrody.

wcale nie tancza te same osoby !!! chciałam też zauwazyć ze tak od tak nie jedzie sie na mistrzostwa świata ! trzeba przejsc najpierw eliminacje !!!! Każdy zespol na MŚ jest swietny i dojscie do finału jest diabelsko trudne, a ty poprostu jestes zazdrosny.... Zgadzam sie ze ktt ma dobra technike rownie jak rewanz ale choreografii nie mozna nawet porownac do rewanzu! ogladajac produkcje rewanzu ludzie przecieraja oczy z wrazenia , jak tanczy ktt to wszyscy mysla : nic specjalnego !
g
gosccc
Rewanż był najlepszy i taka jest prawda... Świetna choreografia i tancerze. Kazda produkcja rewanżu jest niczym musical ! tym ktorzy uwazaja ze jada na opinii radze zapisać sie na zajecia do rewanzu! wtedy na pewno zmienicie zdanie!
REEEEEEWANZZZZ ZASŁUZYŁ NA GRAND PRIX
?
HAHAHAHAH! Od kiedy ktoś płaci Rewanżowi? Oni sami sobie za wszystko płacą
G
Gość
WDK im płaci ?
G
Gość
nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
G
Gość
Czy Rewanż jest opłacany z pieniędzy podatników ?
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie
Dodaj ogłoszenie