Rezerwy PGE VIVE Kielce przegrały w ostatnich sekundach. Padwa Zamość prowadziła tylko raz i wygrała

W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, PGE VIVE II Kielce przegrało z Padwą Zamość.

PGE VIVE II Kielce - Padwa Zamość 28:29 (16:13)
PGE VIVE II:
Kijewski, Spyrka – Wołowiec 3, Krawczyk, Szyc 2, Bysiak 5, Grudzień, Matuszewski, Stępnik 6 (4), B. Mazur 1, Włodarski 3, P. Mazur, Pawlik 7, Filipowicz 1.

Padwa prowadziła w tym meczu tylko raz i …wygrała. 50 sekund przed końcem meczu gola dla zamościan na 29:28 zdobył Jakub Pieczykolan i jak się okazało, była to ostatnia bramka meczu.

NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA:

Handball Echo Dnia

Spotkanie było ciekawe i stało na dobrym poziomie. Kielczanie zagrali najlepiej na początku meczu, w końcówce pierwszej i na początku drugiej połowy. W 6 minucie wygrywali 3:0 i prowadzili niemal przez całą pierwszą część gry. Padwa kilka razy doprowadzała tylko do remisu. Świetnie bronił z bramce PGE VIVE Kasper Kijewski, który w pierwszej połowie meczu miał 48 procent skutecznych interwencji (12/25), a w całym meczu 38 procent (18/46).

W 36 minucie gospodarze wygrywali najwyżej w meczu – różnicą pięciu bramek (21:16). Ale goście grali konsekwentnie i mimo że w ostatnim kwadransie nie wykorzystali kilku kontrataków i karnego, to powoli odrabiali straty. Jeszcze w 57 minucie zespół z Kielc prowadził 28:26, ale w końcówce wszystkie jego rzuty były nieskuteczne.