Robert Lewandowski pomaga Mai z Włoszczowy. Pomóż i ty! Impreza i aukcja w sobotę (WIDEO)

sw

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
W sobotę 30 listopada we Włoszczowie odbędzie się wielka aukcja charytatywna organizowana przez Fundację "Jesteśmy Blisko", którą zainauguruje "Wyjątkowa Kolacja w klimacie Morskich Opowieści" organizowana przez Villę Aromat. Temu wydarzeniu kulinarno – rozrywkowemu, towarzyszy szczytny cel zebranie pieniędzy dla chorej Mai z Włoszczowy i innych podopiecznych fundacji. W pomoc włączył się nawet sam Robert Lewandowski, najsłynniejszy polski sportowiec, który podarował koszulkę i nagrał specjalny film.

Kolacja organizowana jest już po raz czwarty i jest kolejnym wydarzeniem z serii Kulinarnych Podróży Szlachetnych Serc organizowanych przez Villę Aromat z Włoszczowy. Wyjątkową, morską ucztę przygotują mistrzowie kuchni Villi pod wodzą Bartłomieja Witka.

Wspierają Lewandowski, Węgrowska i inni znani - zobacz co podarowali
Podczas tegorocznej licytacji będzie można nabyć między innymi koszulkę Roberta Lewandowskiego ze specjalną dedykacją, płytę Karoliny Leszko z dedykacją, koszulkę szczypiornistów z PGE Vive Kielce czy płytę Iwony Węgrowskiej, która osobiście przekaże płytę na aukcję. Do nabycia ponadto, książki między innymi Olgi Tokarczuk, Aleksandra Doby, dzieła lokalnych artystów i wiele voucherów na usługi pobytowe w hotelach w tym Malinowy Zdrój i wiele, wiele innych.

Historia podopiecznych włoszczowskiej fundacji poruszyła wiele serc. Poza dużym zainteresowanie licytacja i samą kolacją, kilku przedsiębiorców przekazało swoje usługi bezpośrednio podopiecznym Fundacji „Jesteśmy Blisko”.

- Dotychczas darczyńcy przekazali blisko 100 fantów na licytację charytatywną. Cześć z nich zostanie zlicytowana podczas nadchodzącej kolacji charytatywnej, natomiast pozostałe przedmioty i usługi dostępne będą na aukcji internetowej na portalu Facebook w grupie „Pomaganie jest na fali! Licytuj, pomagaj, wspieraj podopiecznych Fundacji „Jesteśmy Blisko”. Właściciel firmy DOMEKO z Włoszczowy zadeklarował przekazanie niezbędnych materiałów budowlanych i wykonanie remontu łazienki wraz z przystosowaniem dla osób niepełnosprawnych w mieszkaniu Mai. A to nie wszystko, wśród gości kolacyjnych, którzy deklarują wsparcie znajdzie się lekarz stomatolog Anna Sosnowska, która ufundowała leczenie stomatologiczne dla dwójki naszych podopiecznych oraz Aneta Lis, która zasponsoruje dwa turnusy hipoterapeutyczne również dedykowane naszym podopiecznym. Ponadto, Paweł Krzywański - Prezes Fundacji Europejskie Centrum Budo – Dojo, zaoferował bezpłatne zwiedzanie Wioski Budo – Dojo w Starej Wsi. – mówi Stanisław Toborek, Wiceprezes Fundacji „Jesteśmy Blisko”.

Koszulkę Lewandowskiego będzie można licytowąć na żywo
Niepowtarzalną koszulkę Roberta Lewandowskiego będzie można licytować zarówno podczas kolacji jak i online w trakcie transmisji na żywo. Wystarczy, że tuż po zapowiedzi prowadzącego, osoby zainteresowane nabyciem koszulki złożą deklarację zakupu z określeniem kwoty w komentarzu pod oknem transmisji na żywo na facebookowym profilu Fundacji „Jesteśmy Blisko”.

Aukcja dla Mai z Włoszczowy. Robert Lewandowski podarował ko...

- Już teraz dziękujemy, za wszystkie przedmioty przekazane na licytację i wparcie, które trafia do naszych podopiecznych. Po raz kolejny udowodniliśmy światu, że w ważnych sprawach potrafimy skutecznie działać razem ! Bawcie się, licytujcie, pomagajcie! – Mówi Iwona Dobosz, Prezes Fundacji „Jesteśmy Blisko”

Pomagamy Mai z Włoszczowy - przeczytaj wzruszający list jej mamy
Podczas tegorocznej imprezy odbędzie się licytacja, z której dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację Mai Młynarskiej, i innych podopiecznych Fundacji „Jesteśmy Blisko”. Maja ma 14 lat. Urodziła się zdrowa, ale na skutek przebytego zapalenia opon mózgowych nastąpiły nieodwracalne, bardzo poważne zmiany w jej mózgu. Bożena, mam Mai napisała specjalny list: " Córeczka od czasu gdy przeszła opryszczkowe zapalenie opon mózgowych nie chodzi, nie mówi, nie widzi, a kontakt z nią jest bardzo ograniczony. Maja poznaje świat jedynie przez dotyk. Wychowuję córkę samotnie. Jest mi bardzo trudno.

Maja wymaga całodobowej opieki i nie mogę jej zostawić nawet na chwilę samej. Stan Mai jest nieodwracalny. Lekarze nie dają nadziei na żadną poprawę jej stanu zdrowia, ale rehabilitacja jest konieczna, żeby ten stan się nie pogarszał. Przykurcze mięśni powodują, że jej stawy jeszcze bardziej sztywnieją i bez ćwiczeń, po jakimś czasie nawet najprostsze czynności, jak np. ubieranie, mogą być bardzo utrudnione. Rehabilitacja to ogromny koszt. Żeby opiekować się córką, zrezygnowałam z pracy. Wszystkie pieniądze idą na leki i opłaty. Niestety na ćwiczenia córki już nie wystarcza.

Nie mogę sobie pozwolić na prywatne wizyty domowe – a w przypadku Mai, takie właśnie sprawdzają się najlepiej. Indywidualna rehabilitacja, bez konieczności dojazdów i narażania córki na dodatkowe trudności jest idealnym rozwiązaniem. Proszę, pomóż nam! Bez wsparcia nie poradzimy sobie i stan Mai będzie się pogarszał".

Pani Bożena o Mai

Gwiazdy na scenie i wyjątkowi goście
Wieczór uświetnią występy zespołów szantowych między innymi "Ryczących czterdziestek" i "Ryszarda Muzaja". Imprezę poprowadzi Robert Błaszczyk dziennikarz radiowy i telewizyjny. Twórca pierwszych komercyjnych dolnośląskich rozgłośni radiowych, kierownik produkcji telewizyjnej i filmowej, autor i prowadzący licznych audycji i programów.

Wśród gości kolacyjnych pojawią się między innymi Iwona Węgrowska – znana polska wokalistka; Jacek Musiał, znany rekordzista Polski w nurkowaniu głębinowym; Tomasz Kaleta, prezes zarządu Malinowych Hoteli; Paweł Krzywański - prezes Fundacji Europejskie Centrum Budo – Dojo, Stara Wieś a także wielu prezesów i menadżerów znanych firm z całej Polski.

ZAPROSZENIE NA KOLACJĘ CHARYTATYWNĄ

Bartoszek ma się dobrze
- Każdego roku podczas kolacji prowadzona jest licytacja charytatywna. W ubiegłym, w trakcie jednego wieczoru udało nam się zgromadzić ponad 54 tysiące złotych. Pieniądze zostały przeznaczone na rehabilitację 6 letniego Bartosza z porażeniem czterokończynowym. – mówi Małgorzata Wypychewicz, przewodnicząca Rady Fundacji „Jesteśmy Blisko”. Bartosz urodził się w 30 tygodniu ciąży z niewydolnością oddechową, zakażeniem bakterią coli, martwiczym zapaleniem jelit, perforacją przewodu pokarmowego i sepsą. Udało się uratować jego życie, ale w wyniku przebytych chorób jest dzieckiem niepełnosprawnym. Ma porażenie dziecięce czterokończynowe, zespół krótkiego jelita oraz opóźnienie psychoruchowe. Rodzice Bartka nie byli w stanie się nim zająć, nie potrafili, nie chcieli. Bartoszek trafił więc do rodzinnego pogotowia ratunkowego we Włoszczowie, gdzie obdarzony miłością przez ciocię Elę przebywa do dziś. W związku z licznymi chorobami i dolegliwościami wymaga specjalistycznego leczenia i ciągłej rehabilitacji. - Dzięki wsparciu finansowemu jakie udało się zgromadzić podczas kolacji Bartoszek zrobił fenomenalne postępy! Dziś dzięki intensywnej rehabilitacji i terapii jest w stanie samodzielnie wstać z wózka inwalidzkiego czy wypowiedzieć się pełnym zdaniem. – dodaje pani Małgorzata.

Transmisja na żywo w wielkiej akcji pomocy we Włoszczowie

Zainteresowanie kolacja przerosło oczekiwania organizatorów. Bilety wstępu na to wyjątkowe wydarzenie rozeszły się dosłownie chwilę po publikacji pierwszego ogłoszenia. Aby umożliwić każdemu udział w akcji w sobotę będzie transmisja z wydarzenia. Zapraszamy na portal echodnia.eu od godziny 18.30.

- Ogromnie cieszy nas skala zainteresowania czwartą już odsłoną Kolacji Charytatywnej organizowanej wspólnymi siłami przez fundację oraz Villę Aromat. Nawet nasza sala bankietowa nie jest w stanie pomieścić wszystkich chętnych, którzy chcieliby wziąć udział w tegorocznej odsłonie „Kulinarnych Podróży Szlachetnych Serc”, dlatego każdy kto zechce być razem z nami podczas tego wyjątkowego i pełnego pozytywnych emocji wydarzenia, może w prosty sposób dołączyć do nas za sprawą transmisji LIVE- mówi Małgorzata Wypychewicz, Przewodnicząca Rady Fundacji „Jesteśmy Blisko”,

Jeśli chcesz wesprzeć Maję możesz to zrobić na kilka sposobów:

  • Wpłata na SIEPOMAGA - KLIKNIJ I PRZEJDŹ
  • DAROWIZNY ON-LINE (dla posiadaczy kont internetowych)- Kliknij w przycisk "Przekaż darowiznę". Kilka prostych kroków i kończysz transakcję. UŚMIECHASZ SIĘ – właśnie zostałeś darczyńcą – pomogłeś w finansowaniu rehabilitacji Mai.
  • TRADYCYJNY PRZEKAZ PIENIĘŻNY. Wpłacasz dowolną kwotę bezpośrednio na konto Fundacji i czujesz to samo. Wykorzystaj następujące dane: Fundacja „Jesteśmy Blisko”, ul. Jędrzejowska 79c, 29-100 Włoszczowa, Bank Spółdzielczy we Włoszczowie, numer 95 8525 0002 0000 0010 7725 0001, tytułem – Maja Młynarska
  • PRZEKAŻ 1% SWOJEGO PODATKU. Wypełnij odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT. Wprowadź numer KRS: 0000350393 W pozycji informacje uzupełniające wpisz: Maja Młynarska

POLECAMY:ZDROWIE

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 3

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
27 listopada, 15:20, Gość:

Ja nie rozumiem dzisiejszego swiata

Ludzie popularni zarazem majetni przekazują swoje rzeczy ( które są Im zbędne) a My zwykli szarzy pracownicy za najniższa krajowa mamy za to płacić żeby pomóc biednej Dziewczynce. Jak są tacy z dobrym sercem niech oddadzą choć dzienny swój zarobek. Pan Robert tyle co zarobi za dzień większość Polaków musi pracować kilka lat. Biedna Mała. Dużo drowka

28 listopada, 10:36, Gość:

prawda

Prawda jest taka, że jak się staniesz bogaty/a to zaraz w swoim otoczeniu zobaczysz tysiące potrzebujących i naciągaczy. Bogaty z czasem znieczula się na te wszystkie prośby i traktuje ich wszystkich jednakowo typu sp..... Ewentualnie rzuci ochłap typu koszulka. Z drugiej strony nie wiemy, czy Lewandowski pomaga innym i ilu ich jest. Jeżeli chodzi o zarobki, to ktoś kiedyś wyliczył, że w ciągu 50 sekund życia (nawet jak śpi) to bogaci się o 500zł. Teraz może więcej. Te pieniądze zarabia uczciwie w odróżnieniu od 99% polityków.

G
Gość
27 listopada, 15:20, Gość:

Ja nie rozumiem dzisiejszego swiata

Ludzie popularni zarazem majetni przekazują swoje rzeczy ( które są Im zbędne) a My zwykli szarzy pracownicy za najniższa krajowa mamy za to płacić żeby pomóc biednej Dziewczynce. Jak są tacy z dobrym sercem niech oddadzą choć dzienny swój zarobek. Pan Robert tyle co zarobi za dzień większość Polaków musi pracować kilka lat. Biedna Mała. Dużo drowka

prawda

G
Gość

Ja nie rozumiem dzisiejszego swiata

Ludzie popularni zarazem majetni przekazują swoje rzeczy ( które są Im zbędne) a My zwykli szarzy pracownicy za najniższa krajowa mamy za to płacić żeby pomóc biednej Dziewczynce. Jak są tacy z dobrym sercem niech oddadzą choć dzienny swój zarobek. Pan Robert tyle co zarobi za dzień większość Polaków musi pracować kilka lat. Biedna Mała. Dużo drowka

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3