Wybierz miasto:
  Roczny Kubuś z Włoszczowy potrzebuje pomocy w walce z...

  Roczny Kubuś z Włoszczowy potrzebuje pomocy w walce z białaczką. To jego ostatnia szansa. Rodzice proszą o wsparcie! Pomóżmy!

  mp

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Kubuś Grzyb potrzebuje pilnej pomocy.
  1/4
  przejdź do galerii

  Kubuś Grzyb potrzebuje pilnej pomocy. ©Fundacja Jesteśmy Blisko

  Za nim miesiące nierównej walki z ciężką chorobą. Roczny Kuba Grzyb z Włoszczowy jest niezwykle dzielnym pacjentem, który teraz potrzebuje szczególnego wsparcia. Białaczka powróciła ze zdwojoną siłą niszcząc organizm dziecka. Potrzebny jest bardzo drogi lek, który daje szanse na poprawę jego stanu… Walka trwa. Na Kubę już czeka dawca szpiku, który jednak będzie mógł wkroczyć do akcji dopiero wtedy, gdy stan małego pacjenta znacząco się poprawi.
  Chłopiec niemal od początku swych dni musi zmagać się ze śmiertelnym niebezpieczeństwem. Chorobą, która momentami bywa niezwykle podstępna – białaczką limfoblastyczną. Jest to najczęściej diagnozowany rodzaj białaczki u dzieci. Szacuje się, że każdego roku rozpoznawana jest u 30-40 małych pacjentów na około 1 milion dzieci w wieku od dwóch do czterech lat. Białaczka to nowotwór krwi, który sprawia, że białe krwinki, czyli leukocyty niebezpiecznie się namnażają i przestają spełniać swoje podstawowe zadanie, to znaczy zamiast chronić organizm - zaczynają mu szkodzić...

  We wrześniu szukaliśmy dawcy.
  Udało się! Kubuś znalazł swojego bliźniaka genetycznego. Jednak życie pisze przewrotne scenariusze. Dawca wciąż czeka na naszego walecznego chłopca, jednak Kuba nadal nie jest gotowy na przeszczep.

  Choroba powróciła i to ze zdwojoną siłą. Zajęcie szpiku przez komórki rakowe jest bardzo duże. Jedynym rozwiązaniem jest leczenie lekiem blinotumobab. Niestety jest to bardzo kosztowne. W pierwszym etapie lek zostanie sfinansowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia, ale kolejne muszą opłacić rodzice. Jest to bardzo kosztowna terapia.

  Za Kubusiem i jego rodziną już prawie rok heroicznej walki o zdrowie. Lekarze zrobili wszystko a nawet więcej niż musieli, by pomóc Kubie. Niestety, po długotrwałej chemioterapii nastąpił nawrót choroby. Aby uratować Kubę należy podać lek blinotumobab, którego koszt oscyluje w granicy 500 tysięcy złotych. Niestety, stan zdrowia chłopca nie pozwala na razie na podanie pierwszej dawki leku. Z chwilą poprawy stanu zdrowia, lek zostanie podany. Jeśli jednak poprawa nie nastąpi, konieczny będzie wyjazd za granicę na leczenie alternatywne, które jest równie kosztowne. Wówczas zebrane dla Kubusia pieniądze zostaną wykorzystane na to zagraniczne leczenie.

  To astronomiczna suma, ale razem możemy uratować życie Kuby!

  Rodzina i bliscy Kubusia proszą o wsparcie – potrzebne są pieniądze, by móc przeprowadzić wszystkie etapy leczenia, które pomoże Kubusiowi wygrać ostateczną walkę z rakiem.

  Kuba jest podopiecznym Fundacji „Jesteśmy Blisko” z Włoszczowy. Możecie Państwo pomóc na kilka sposobów:

  * Wpłacając darowiznę na konto Fundacji „Jesteśmy Blisko”:
  Fundacja „Jesteśmy Blisko”,
  ulica Jędrzejowska 79c, 29-100 Włoszczowa
  Bank Spółdzielczy we Włoszczowie
  numer 95 8525 0002 0000 0010 7725 0001
  Tytuł przelewu: Darowizna dla Jakuba Grzyba

  * przekazując 1% swojego podatku. KRS: 0000 350 393, cel szczegółowy: Jakub Grzyb

  Zobacz galerię

  Komentarze (11)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (11) forum.echodnia.eu

  Warto zobaczyć

  Diety