Nasza Loteria

Rolnik Roku 2014, Świętokrzyskie Koło Gospodyń Wiejskich 2014 oraz Świętokrzyskie Gospodarstwo Agroturystyczne 2014 - ruszają konkursy. Zgłoś się już dziś!

Marzena ŚLUSARZ
- Agregat uprawowo – ścierniskowy Herkules Lux jest jedynym jak dotąd agregatem, który potrafi doskonale użyźnić i wyrównać glebę ciężką, nawet wyschniętą. Dzięki innowacyjnej budowie zapewnia kompleksową uprawę pola za jednym przejściem maszyny – opisuje Krzysztof Dziekan, właściciel firmy Dziekan, fundator nagrody i konstruktor tej maszyny.
- Agregat uprawowo – ścierniskowy Herkules Lux jest jedynym jak dotąd agregatem, który potrafi doskonale użyźnić i wyrównać glebę ciężką, nawet wyschniętą. Dzięki innowacyjnej budowie zapewnia kompleksową uprawę pola za jednym przejściem maszyny – opisuje Krzysztof Dziekan, właściciel firmy Dziekan, fundator nagrody i konstruktor tej maszyny. Dawid Łukasik
Wyjątkowe nagrody są do zdobycia w konkursach organizowanych przez Echo Dnia Rolnik Roku 2014, Świętokrzyskie Koło Gospodyń Wiejskich 2014 oraz Świętokrzyskie Gospodarstwo Agroturystyczne 2014. Zgłoś się już dziś.

Ważne. Jak się zgłosić

Agregat wielofunkcyjny Herkules Lux wart 11,5 tysiąca złotych jest jedną z nagród w konkursie Rolnik Roku 2014. Wyprodukowany i ufundowany został przez
Agregat wielofunkcyjny Herkules Lux wart 11,5 tysiąca złotych jest jedną z nagród w konkursie Rolnik Roku 2014. Wyprodukowany i ufundowany został przez firmę Dziekan z Solca Zdroju.
Dawid Łukasik

Agregat wielofunkcyjny Herkules Lux wart 11,5 tysiąca złotych jest jedną z nagród w konkursie Rolnik Roku 2014. Wyprodukowany i ufundowany został przez firmę Dziekan z Solca Zdroju.

(fot. Dawid Łukasik )

Ważne. Jak się zgłosić

Na zgłoszenia czekamy do 10 września. Ankiety zgłoszeniowe dostępne obok w boksie, należy wypełnić i przesłać ze zdjęciem rolnika na tle gospodarstwa do redakcji na adres "Echo Dnia" w Kielcach, ulica Targowa 18, 25-520 Kielce 12, skrytka pocztowa 131 z dopiskiem ROLNIK ROKU. Materiały Kół Gospodyń Wiejskich mogą być wzbogacone o materiał WIDEO.

Zgłoszenia ze zdjęciami można także przesłać mailowo na adres [email protected] oraz [email protected]. Po zebraniu ankiet jury zasiądzie do kwalifikowania zgłoszeń do konkursu. Od 22 do 24 września wraz z Echem Dnia ukażą się trzy dodatki prezentujące kandydatów do tytułów Rolnik Roku 2014, Świętokrzyskie Koło Gospodyń Wiejskich 2014 oraz Świętokrzyskie Gospodarstwo Agroturystyczne 2014.

Wraz z ukazaniem dodatku oraz prezentacją kandydatów na portalu WWW.ECHODNIA.EU ruszy głosowanie. Jego wynik będzie stanowił połowę ostatecznej punktacji, drugą połowę stanowią punkty przyznane przez Jury. Laureatów poznamy podczas wielkiej gali, która odbędzie się we wtorek, 4 listopada w Targach Kielce. Wtedy wręczone zostaną nagrody. Szczegóły w regulaminie na WWW.ECHODNIA.EU. Dodatkowe informacje pod numerem 510 026 015

Zaprezentujmy wspólnie jak wspaniale rozwinęła się nasza wieś, doceńmy pracę gospodarzy i bogatą działalność pań.

Najnowocześniejszy agregat uprawowo — ścierniskowy firmy Dziekan, prezentowany po raz pierwszy na łamach Echa Dnia można zdobyć biorąc udział w konkursie Rolnik Roku 2014. Główną nagrodą jest siedmiodniowa wycieczka do Stanów Zjednoczonych. Agroma Kielce ufunduje nagrodę pieniężną w wysokości 10 tysięcy złotych brutto. Dla Kół Gospodyń Wiejskich nagrodę funduje Media Markt, a dla gospodarstw agroturystycznych przygotowujemy kampanię promocyjną. Zgłoś się do konkursu i zawalcz o nagrody! Każdy może także nominować kandydata po przez wypełnienie i nadesłanie ankiety.

PODRÓŻ ŻYCIA

Zgłoszenia w konkursie Rolnik Roku 2014 nadchodzą, jednak jesteśmy pewni, że grono rolników, których pracę należy szeroko zaprezentować w całym województwie, jest znacznie większe! Każdy wciąż może się zgłosić i stanąć w szranki o wyjątkowe i niepowtarzalne nagrody. Okazja podróży do Stanów Zjednoczonych nie przytrafia się często. Zwycięzca konkursu Rolnik Roku 2014 pojedzie na taką wycieczkę, będzie stacjonował w luksusowym hotelu, zwiedzi fabryki jednego z największych przedsiębiorstw produkujących maszyny rolnicze na świecie CASE IH oraz jedno z największych miast w Stanach Zjednoczonych - Chicago. - Zarówno fabryki Case IH, jak i samo miasto wprawiają w zdumienie i zachwyt. Widok, jak produkuje się gigantyczne maszyny, ciągniki, kombajny jest dla oka każdego rolnika niesamowity. Taki wyjazd może przytrafić się w życiu raz, albo w ogóle, mamy możliwość zabrać na taką wycieczkę najlepszego rolnika w Świętokrzyskiem i zaoferować mu moc wrażeń, zachęcamy każdego do udziału - mówi Mariusz Kisiel, właściciel firmy Kisiel z podkieleckiego Górna, fundator nagrody wartości około 15 tysięcy złotych. Nagrodzony musi jedynie wybrać się po wizę do konsulatu w Warszawie.

Rolnicy podczas wycieczki do Stanów Zjednoczonych zwiedzają fabryki ciągników i kombajnów przedsiębiorstwa CASE IH. Nagrodę dla Rolnika Roku 2014 funduje
Rolnicy podczas wycieczki do Stanów Zjednoczonych zwiedzają fabryki ciągników i kombajnów przedsiębiorstwa CASE IH. Nagrodę dla Rolnika Roku 2014 funduje firma Kisiel z Górna pod Kielcami.
archiwum CASE IH

Rolnicy podczas wycieczki do Stanów Zjednoczonych zwiedzają fabryki ciągników i kombajnów przedsiębiorstwa CASE IH. Nagrodę dla Rolnika Roku 2014 funduje firma Kisiel z Górna pod Kielcami.

(fot. archiwum CASE IH)

- Laureat wraz z grupą gospodarzy z całej Polski zwiedzi dwie fabryki firmy CASE IH, jednego z największych na świecie producentów maszyn rolniczych oraz miasto Chicago, w którym, będzie baza wycieczki - opisuje Paweł Kania, specjalista do spraw sprzedaży przedsiębiorstwa. Jak wyjaśnia, rolnicy autobusem dotrą do fabryki ciągników Magnum w miejscowości Racine w stanie Wisconsin, tu zwiedzą także około tysiąchektarową farmę. W kolejne dni już samolotem wybiorą się do fabryki kombajnów Case IH Axial-Flow w Grand Island w stanie Nebrasca. - Wycieczkowicze zostają zakwaterowani w hotelu wyższej klasy, mają zapewnione posiłki, polskojęzycznych przewodników i mnóstwo dodatkowych wrażeń. Czas przeznaczamy także na zwiedzanie słynnych turystycznych atrakcji jak Fontanna Buckingham, wizytujemy w United Center - legendarnym miejscu znanym miłośnikom koszykówki z rozgrywek drużyny Chicago Bulls. Wjeżdżamy na taras widokowy na 103 piętrze Willis Tower, skąd zobaczymy panoramę Chicago. Moc emocji przyprawi o zawrót głowy - zapowiada Paweł Kania z Case IH.

CZYTAJ także Rolnik Roku ze Świętokrzyskiego w amerykańskich fabrykach CASE'a

PREMIEROWA NAGRODA

Krzysztof Dziekan prezentuje nagrodę - agregat uprawowo-ścierniskowy HERKULES LUX

Niezwykłą nagrodą jest także sprzęt ufundowany przez firmę Dziekan z Solca Zdroju w powiecie buskim, prezentowany po raz pierwszy na łamach Echa Dnia. - To najnowocześniejszy w Polsce, a nawet w Europie agregat uprawowo - ścierniskowy Herkules Lux z opatentowanymi rozwiązaniami technologicznymi. Dzięki nim jak żaden inny agregat może pracować nawet na trudnych, ciężkich, wyschniętych glebach - mówi Krzysztof Dziekan, właściciel firmy i konstruktor sprzętu wartego 11,5 tysiąca złotych brutto.

Fundator nagrody wyjaśnia, że do ramy głównej agregatu z przodu zamontowano specjalny podwójny wał rurowy zębaty falisty, jego naprzemiennie usytuowane wały rozbijają zbrylenia, rozdrabniają resztki roślinne, wyrównują powierzchnię gleby a przy tym wzajemnie się czyszczą. To właśnie ten wał został zastrzeżony w Urzędzie Patentowym Rzeczpospolitej Polskiej. Do środkowej części ramy głównej agregatu zamontowano specjalny rodzaj układu przegubowego służący do płynnej mechanicznej lub hydraulicznej regulacji głębokości pracy. - Dzięki takiemu rozwiązaniu układem przegubowym można sterować z kabiny ciągnika podczas jazdy za pomocą jednego siłownika hydraulicznego, co niemożliwe jest przy innej budowie układu przegubowego - tłumaczy Krzysztof Dziekan.

Ten niezwykle specjalistyczny sprzęt jest dostosowany do potrzeb rolników, ułatwia pracę i gwarantuje oszczędność paliwa. Dzięki takiej innowacyjnej budowie agregatu można sobie pozwolić na kompleksową uprawę pola za jednym przejściem maszyny.

Rolnicy przed fabryką przedsiębiorstwa CASE IH w Stanach Zjednoczonych. W majowej wycieczce udział wziął Rolnik Roku 2013 Waldemar Domagała (czwarty
Rolnicy przed fabryką przedsiębiorstwa CASE IH w Stanach Zjednoczonych. W majowej wycieczce udział wziął Rolnik Roku 2013 Waldemar Domagała (czwarty z lewej w pierwszym rzędzie z tyłu) z podpińczowskich Winiar, który wyjazd bardzo sobie chwali. Była to nagroda w zeszłorocznym konkursie Echa Dnia ufundowana przez firmę Kisiel z podkieleckiego Górna.
archiwum CASE IH

Rolnicy przed fabryką przedsiębiorstwa CASE IH w Stanach Zjednoczonych. W majowej wycieczce udział wziął Rolnik Roku 2013 Waldemar Domagała (czwarty z lewej w pierwszym rzędzie z tyłu) z podpińczowskich Winiar, który wyjazd bardzo sobie chwali. Była to nagroda w zeszłorocznym konkursie Echa Dnia ufundowana przez firmę Kisiel z podkieleckiego Górna.

(fot. archiwum CASE IH)

CEL DOWOLNY

Na wyjątkowy pomysł nagrodzenia laureata konkursu Rolnik Roku 2014 wpadła Agroma Kielce. - Wręczymy czek na 10 tysięcy złotych, który rolnik będzie mógł przeznaczyć na co tylko zechce. Można je oczywiście spożytkować u nas, na przykład na potrzebny sprzęt, części do maszyn, czy serwis. Nagrodę można wykorzystać chociażby na wypoczynek w hotelach należących do przedsiębiorstwa Agroma. Rolnik sam będzie wiedział najlepiej, czego potrzebuje - mówi Sylwester Węgrzyn, kierownik działu sprzedaży w Agromie Kielce.

Rolnik Roku 2014, Świętokrzyskie Koło Gospodyń Wiejskich 2014 oraz Świętokrzyskie Gospodarstwo Agroturystyczne 2014 - ruszają konkursy. Zgłoś się już

DOCENIMY GOSPODYNIE

Koła Gospodyń Wiejskich prężnie i licznie działają w całym regionie świętokrzyskim. Dzięki nim wsie tętnią życiem. Laureatki nagrodzimy szeroką prezentacją działalności na łamach Echa Dnia oraz na portalu WWW.ECHODNIA.EU, unikalną nagrodę ufunduje Media Markt. Laureatki otrzymają talony wartości w sumie pięciu tysięcy złotych netto na wybrane produkty z oferty marketu. A jest w czym wybierać! Panie mogą bony zamienić chociażby na sprzęt kuchenny, jak kuchenki, roboty wielofunkcyjne, blendery, miksery, ekspresy do kawy, parowary… a może na aparaty, kamery, telewizory…

PROMUJEMY AGROTURYSTYKĘ

Gospodarstwa agroturystyczne już dzięki samej nominacji do konkursu mogą zyskać popularność i poszerzyć grono turystów. Prezentacje zamieszczone nie tylko w dodatku, ale także na portalu WWW.ECHODNIA.EU obejrzy nawet kilkaset tysięcy użytkowników w Świętokrzyskiem i znacznie więcej w całej Polsce. Laureata nagrodzimy szeroką promocją okraszoną materiałami zdjęciowymi i wideo.

Uczestników może zgłosić każda osoba oraz instytucja, poprzez przesłanie ankiety zgłoszeniowej zamieszczonej obok.

We wrześniu nominowanych zaprezentujemy w trzech dodatkach do "Echa Dnia" oraz na portalu WWW.ECHODNIA.EU. Wtedy też ruszy głosowanie, jego wynik będzie stanowił połowę ostatecznej punktacji, druga połowa to punkty przyznane przez Kapitułę. Laureatów poznamy podczas wielkiej gali, która odbędzie się we wtorek, 4 listopada w Targach Kielce. Wtedy wręczone zostaną nagrody.

Nasze konkursy wspierają minister rolnictwa Marek Sawicki, europoseł Czesław Siekierski - szef unijnej komisji do spraw rolnictwa, wojewoda Bożentyna Pałka-Koruba, marszałek województwa Adam Jarubas. - Przedsięwzięcie to jest doskonałą okazją do promocji i kreowania pozytywnego wizerunku regionu. Docenienie przedsiębiorczości i solidności kandydatów pozwoli na zmotywowanie ich do dalszego aktywnego działania na rzecz lokalnej społeczności - tłumaczy minister Sawicki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie