Wybierz miasto:
  Rozbudowa ośrodka zdrowia w Radoszycach zakończona....

  Rozbudowa ośrodka zdrowia w Radoszycach zakończona. Symboliczną wstęgę przecinano we wtorek [ZDJĘCIA, WIDEO]

  Zdjęcie autora materiału

  Marzena Kądziela

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Rozbudowa ośrodka zdrowia w Radoszycach zakończona. Symboliczną wstęgę przecinano we wtorek [ZDJĘCIA, WIDEO]
  1/22
  przejdź do galerii
  Przeszkolna część frontu, przestronne korytarze, gabinety lekarskie i zabiegowe, salki gimnastyczne i jedyna w Radoszycach winda. To elementy oddanego do użytku we wtrorkowe przedpołudnie ośrodka zdrowia w Radoszycach. Z samorządowcami i panią dyrektor symboliczną wstęgę przecinali przedstawiciele najmłodszego pokolenia radoszyczan: Julka i Maciek.


  Wtorek to prawdziwe święto radoszyckiej służby zdrowia. Tego dnia bowiem marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, członkini zarządu województwa Agata Binkowska (radoszyczanka), dyrektor ośrodka zdrowia Halina Budkowska, burmistrz Radoszyc Michał Pękala, przewodniczący rady miasta i gminy Marin Jankowski oraz przedstawiciele najmłodszego pokolenia radoszyczan Julka i Maciek przecięli symboliczną wstęgę w nowiutkim obiekcie, który dobudowano do starej placówki zdrowia. Budowę wymusiło nie tylko polepszenie warunków pracy i wizyt pacjentów, ale także spełnienie wymagań technicznych, jakich oczekuje się obecnie od placówek zajmujących się leczeniem.

  Jak powiedział burmistrz Michał Pękala, starania o rozbudowę radoszyckiej lecznicy trwały od kilku lat, jednak dopiero w 2015 roku gmina uzyskała pozwolenie na budowę. - Rok później rozpoczął się nabór wniosków o uzyskanie dofinansowania do tego typu inwestycji z funduszy Unii Europejskiej - mówi burmistrz. - Złożyliśmy wniosek, który wsparł Urząd Marszałkowski. Otrzymaliśmy najwyższe wtedy możliwe dofinansowanie w wysokości 2,8 miliona złotych. W maju 2017 roku podpisaliśmy preumowę, a w sierpniu 2018 umowę z wyłonionym w przetargu wykonawcą zadania, firmą “Perlak” z Kielc. We wrześniu minionego roku pracownicy budowlani weszli na plac budowy. Dziś możemy podziwiać efekty ich pracy. Całość inwestycji kosztowała 3,5 miliona złotych.

  Zanim mieszkańcy Radoszyc i goście obejrzeli efekty pracy budowlańców, burmistrz Michał Pękala opowiedział historię powstawania inwestycji, przybyli z Kielc marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas i członkini zarządu województwa Agata Binkowska pogratulowali samorządowi trafnej decyzji napisania poprawnego i przekonującego wniosku o dofinansowanie, a w końcu - pięknego nowego obiektu.

  Radości z zakończonej inwestycji nie kryła kadra ośrodka zdrowia z dyrektor Haliną Budkowską na czele. Ostatnie miesiące bowiem zarówno dla lekarzy i pielęgniarek jak i pacjentów ośrodka nie były komfortowe.

  - Warto jednak było być cierpliwym, bo teraz warunki naszej pracy w obiekcie o powierzchni 750 metrów kwadratowych znacznie się poprawią - mówiła pani dyrektor. - Mamy tu cztery gabinety, dwie sale gimnastyczne, gabinety zabiegowy i pobrań, no i przepiękną poczekalnię na piętrze z widokiem na nowe przedszkole i okolicę Radoszyc.

  W dotychczasowej siedzibie ośrodka będzie urządzona rehabilitacja, na którą także z wielkim utęsknieniem czekają radoszyccy pacjenci.

  Zobacz galerię


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  TOP10 najbardziej niebezpiecznych krajów na wakacje 2018

  Wakacje 2018. Jedziesz do tych krajów? Sprawdź na co warto się zaszczepić!


  TOP 10: Plaże nudystów w Polsce [18+] Jak wyglądają?

  Nietypowe zwyczaje ślubne na świecie - TOP 10

  Czy wiesz co zamówić w smażalni? Sprawdź, których ryb powinno się unikać!


  Tego musisz spróbować. TOP 12 sportów wodnych  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ: Startuje Tour de Pologne. Będą utrudnienia w wielu miastach

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Gość

  Gość

  Gość

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najczęściej czytane

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Styl życia

  Polecamy

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Miss i Mister Studniówki 2019. Zgłoś się

  Miss i Mister Studniówki 2019. Zgłoś się

  Jedzenie i zabawa

  Na językach