Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Godowie wraz z budową sali gimnastycznej

Artykuł sponsorowany
Wizualizacja nowej sali gimnastycznej w Godowie
RUSZA REALIZACJA DŁUGO OCZEKIWANEJ INWESTYCJI 14 maja 2020 r. wójt gminy Pawłów Marek Wojtas przy kontrasygnacie skarbnik gminy Pawłów Haliny Pocheć podpisał umowę z wykonawcą – AGROBUD ze Starachowic na rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej w Godowie wraz z budową sali gimnastycznej.

– Po prawie dwóch latach od opracowania dokumentacji na modernizację i rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej w Godowie udało nam się spiąć inwestycję pod względem finansowym. Przedsięwzięcie finansowane będzie z dwóch źródeł - Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego kwotą 500 tys. złotych oraz ze środków Ministra Sportu - Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – edycja 2019” kwotą nieco ponad miliona złotych. Łączny koszt inwestycji ustalony w przeprowadzonym postępowaniu przetargowym wyniósł nieco ponad 3 mln złotych. Wygrała firma AGROBUD ze Starachowic, która realizowała już na naszym terenie kilka inwestycji m.in. przebudowę Szkoły Podstawowej w Radkowicach czy modernizację spichlerza w Pokrzywnicy. Jak zapowiada Wykonawca prace ruszą niebawem, w ciągu najbliższego miesiąca, a ich zakończenie zgodnie z podpisaną umową powinno nastąpić do końca października 2021 roku – mówi Marek Wojtas, Wójt Gminy Pawłów.

W kwietniu 2018 roku opracowana została dokumentacja techniczna swoim zakresem obejmująca przebudowę istniejącej części budynku Publicznej Szkoły Podstawowej oraz rozbudowę o salę gimnastyczną z zapleczem sanitarnym, punkt przedszkolny, sale lekcyjne oraz łącznik pomiędzy projektowanymi częściami. Opracowana dokumentacja pozwoliła samorządowi starać się o dofinansowanie tej inwestycji ze środków zewnętrznych. Gmina złożyła stosowne wnioski o dofinansowanie.

Na początku 2019 roku gmina Pawłów pozyskała dofinansowanie w ramach projektu „Rozwój infrastruktury sportowej, pracowni matematycznych i przyrodniczych w placówkach oświatowych na terenie Gminy Pawłów” złożonego do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Projekt zakłada rozbudowę szkoły w Godowie oraz doposażenie pracowni matematycznych i przyrodniczych w szkołach w Rzepinie, Szerzawach i Pawłowie. Łączna wartość projektu to kwota 3 153 305,63 zł, z czego kwota dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego wynosi 500 tys. złotych.

Równolegle samorząd gminy Pawłów zabiegał o środki z budżetu państwa, z Ministerstwa Sportu i Turystyki, z przeznaczeniem na dofinansowanie budowy sali gimnastycznej przy placówce. W październiku 2019 r. Pani minister Anna Krupka osobiście przekazała informację, iż samorząd gminy Pawłów może liczyć na dofinansowanie do tej inwestycji w wysokości nieco ponad miliona złotych.

- Dzięki dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości ponad miliona złotych możliwa będzie budowa sali gimnastycznej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Godowie. Dzięki tym środkom powstanie nowoczesna, bezpieczna sala gimnastyczna, z której będą mogły korzystać dzieci, uczniowie szkoły podstawowej, ale i osoby starsze - wszyscy mieszkańcy gminy Pawłów. Nowa sala z pewnością będzie inspirować do aktywnego spędzania czasu, do uprawiana sportu i jestem przekonana, że tutaj będą rodziły się i kształtowały nowe sportowe talenty. Stawiamy na zrównoważony rozwój dlatego inwestujemy nie tylko w wielkie miasta, ale i takie małe gminy jak Pawłów. W ciągu ostatnich czterech lat do gminy Pawłów z Ministerstwa Sportu i Turystyki trafiło ponad 5 mln złotych wsparcia na różnego rodzaju inwestycje tj. budowa hali sportowej w Pawłowie, boiska w Rzepinie Drugim czy Szerzawach. Inwestujemy w świętokrzyską infrastrukturę sportową, inwestujemy w zrównoważony rozwój i także w infrastrukturę sportową, obiekty sportowe na terenie gminy wiejskich - mówiła podczas spotkania z władzami gminy w październiku 2019 roku minister Anna Krupka.

Planowana przebudowa w istniejącej części polega wykonaniu w miejscu sali gimnastycznej sali lekcyjnej, szatni, WC dla pracowników szkoły oraz stołówki z zapleczem kuchennym, a także na pogłębieniu pomieszczenia kotłowni w piwnicy. W związku z projektowaną kuchnią przebudowane zostanie się wejście główne do budynku.
Projektowana sala gimnastyczna o wymiarach 12/24 m z zapleczem sanitarnym będzie częściowo zagłębiona poniżej poziomu gruntu ze względu na znaczne spadki terenu. W związku z tym istniejący teren wymaga wykonania nowego ukształtowania w celu wykonania dojścia i dojazdu do projektowanej rozbudowy budynku. Dojście zaprojektowano zgodnie z obowiązującymi przepisami i dostosowaniem dla osób niepełnosprawnych. Element dojścia stanowią schody zewnętrzne. Od strony dojazdu dojście oddzielone będzie murem oporowym.
Wzdłuż jezdni drogi gminnej zaprojektowano sześć miejsc postojowych oraz jedno miejsce postojowe dla osób niepełnosprawnych. Wykonanie miejsc postojowych wymaga wykonania części ogrodzenia w nowym miejscu.
30 kwietnia 2020 r. samorząd zakończył procedurę przetargową i wyłonił wykonawcę inwestycji. Zadanie zrealizuje forma AGROBUD ze Starachowic za kwotę 3 075 000 zł. Jak zapowiadają przedstawiciele firmy prace rozpoczną się w połowie czerwca. Zakończenie inwestycji zaplanowano na drugą połowę 2021 roku.

Piotr Maj

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3