Rozdano Świętokrzyskie Perły 2014. Poznaj nagrodzonych przedsiębiorców, artystów i samorządowców (ZDJĘCIA)

Marzena SMORĘDA
Laureaci, patroni i organizatorzy konkursu Świętokrzyska Super Perła 2014 i Świętokrzyska Perła 2014 na scenie Hotelu Kongresowego w Kielcach podczas wielkiej gali.
Laureaci, patroni i organizatorzy konkursu Świętokrzyska Super Perła 2014 i Świętokrzyska Perła 2014 na scenie Hotelu Kongresowego w Kielcach podczas wielkiej gali.
Na wielkiej gali w Kielcach nagrodzono elitę biznesu i przedsiębiorczości. Doceniono wielki wkład w tworzenie wizerunku regionu. W Kielcach po raz drugi odbyła się Wielka Gala Gospodarcza Świętokrzyskie Perły. Nagrody rozdano w uznaniu zasług dla regionu świętokrzyskiego. Wyróżniono 28 osób, instytucji i przedsiębiorstw.

Laureaci

Laureaci

Świętokrzyskie Super Perły 2014 przyznano: Włodzimierzowi Pawlikowi - kompozytorowi, pianiście jazzowemu i pedagogowi, laureatowi nagrody muzycznej Grammy, Bronisławowi Opałce - artyście kabaretowemu, aktorowi, kompozytorowi i autorowi tekstów, znanemu też jako Genowefa Pigwa i zespołowi Żuki - muzykom wiernie interpretujących grupę The Beatles oraz inne gwiazdy rocka lat 60 i 70.

Świętokrzyskie Perły 2014 otrzymali: spółka BTBB, Grzybów; Ekobox Spółka Akcyjna, Wiśniówka; Hotel Dudek, Mniów; Kieleckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, Kielce; Kopalnia Wapienia Morawica Spółka Akcyjna, Morawica; Urząd Gminy Lipnik, Lipnik; Logistic Service, Kielce; Nettelekom GK, Kielce; PAMI Spółka Jawna, Kielce; PHU BUDKOL-GIPS-BIS, Kielce; Piekarnia Białogon Jacek Iwanowski, Kielce; Politechnika Świętokrzyska, Kielce; PPB Sibet Spółka Akcyjna, Kielce; PPUH Domet, Promnik; Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami w Kielcach; Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Końskie; Gmina Miejska Sandomierz; Urząd Gminy Sitkówka-Nowiny; Stadnina Koni Michałów, Michałów; Urząd Gminy Strawczyn; Uzdrowisko Busko-Zdrój Spółka Akcyjna, Busko-Zdrój; Wodociągi Kieleckie Spółka, Kielce; Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach; ZPM Hochel, Micigózd; ZUBH Nowbud Aleksander Nowak i Edward Bracki Spółka Jawna, Kielce.

Bohaterami niezwykłego wieczoru w czwartek, 10 kwietnia, na scenie Hotelu Kongresowego w Kielcach byli wyjątkowi ludzie. Laureatami Świętokrzyskich Pereł 2014 zostali najlepsi artyści, przedsiębiorcy i samorządowcy w naszym regionie. Nagrodzono ich za to, że dbają o rozwój i tworzą pozytywny wizerunek regionu, a ich praca odgrywa nieocenioną rolę dla rozwoju Świętokrzyskiego.

Jak powiedziała Bożentyna Pałka-Koruba, wojewoda świętokrzyski, która objęła honorowy patronat nad imprezą, konkurs ten pokazuje, jak wiele firm i ludzi stoi za gospodarczym rozwojem regionu. - Na dobry wizerunek regionu pracują zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Ale ja bardzo cieszę się, że w tym gronie kobiet z roku na rok jest coraz więcej, bo jestem gorącą orędowniczką wzmacniania ich roli i znaczenia w gospodarce - mówiła podczas gali.

NIEZWYKLI LUDZIE NA SCENIE

Kapituła złożona z przedstawicieli patronów honorowych i organizatora w oparciu o dokonania gospodarcze, udział w życiu społecznym, rozwoju kultury, wspieraniu ciekawych inicjatyw, służeniu pomocą w sytuacjach wyjątkowych, działaniach charytatywnych i wszelkich innych działaniach na rzecz regionu nominowała do nagrody 25 firm i instytucji. W tym roku przyznano także nagrody wyjątkowe - Świętokrzyskie Super Perły 2014. Otrzymali je artyści muzyczni. Za całokształt dorobku twórczego i artystycznego zdobywcy prestiżowej, amerykańskiej nagrody muzycznej Grammy nagrodzono Włodzimierza Pawlika. Bronisława Opałkę doceniono za jego twórczość i artystyczne dokonania, a zespół Żuki za ich najwyższy poziom artystyczny i udział w wielu koncertach charytatywnych na terenie województwa świętokrzyskiego.

Mówi organizator gali

Mówi organizator gali

Jerzy Baranowski, organizator gali, dyrektor Business Centre Information - Biuro Organizacji artHIT: - mam przyjemność i zaszczyt zorganizowania po raz drugi Wielkiej Gali gospodarczej Świętokrzyskie Perły. Z dumą przyznaje, iż właścicielami statuetek stali się znakomici przedstawiciele elity biznesu i przedsiębiorczości. Cieszę się, że gala kolejny raz spotkała się z tak dużym poparciem władz regionu.

Włodzimierz Pawlik nie był obecny na gali. Jak powiedziała jego żona Jolanta Pawlik, która odbierała w jego imieniu nagrodę, kompozytor obecnie bardzo zajęty jest pracą nad dziełem, na które zlecenie dostał od samego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Jak mówiła komponuje w pałacu, w Radziejowicach, a efekt jego pracy będziemy mogli podziwiać już wkrótce. Swoją skromnością podczas wręczania honorów ujął wszystkich Bronisław Opałko. Utalentowany artysta czuł się zaszczycony nagrodą, tak samo jak i muzycy z zespołu Żuki, którzy dali na scenie popis swoich niezwykłych możliwości muzycznych i wokalnych. Ogromnie szczęśliwi z prestiżowych nagród byli także biznesmeni i samorządowcy. Jak podkreślali w rozmowach, dla takiej nagrody warto się poświęcać.

GALA Z KLASĄ

Wielką Galę Gospodarczą Świętokrzyskie Perły 2014 uświetnili swoimi koncertami zespól Żuki i Bronek Opałko, który śpiewając swoje piosenki "Droga do gwiazd" i "Ja jestem stąd i mi zależy" spuentował tegoroczną galę. Brawurowe popisy artystów publiczność przyjęła z wielkim entuzjazmem.

Po oficjalnej uroczystości w Patio odbył się uroczysty bankiet, podczas którego wszyscy goście imprezy nie tylko rozmawiali o biznesie, ale także bawili się znakomicie do późnej nocy.

Patronat honorowy nad imprezą sprawowali Bożentyna Pałka-Koruba - wojewoda świętokrzyski, Adam Jarubas - marszałek województwa świętokrzyskiego, Zdzisław Wrzałka - starosta kielecki. Organizatorem gali było Biuro Organizacji ARHIT Jerzego Baranowskiego.

Przygotuj swój turystyczny biznes na sezon

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

S
SOLID.ARNOŚĆ

W UW słychać takie rozmow

 

- Co tak śmierdzi?

- Nie wiesz? Korubowa się zes'r'ała.

- A co jej zaszkodziło? Najadła się trawy?

- Nie, ona s'r'a ze strachu...

- Wcale się nie dziwię. Sławka Nowaka ganiali za zegarek, teraz się jeszcze czepili o 4 stówki...,

- O czterysyta milinów?

- Nie, 400 złotych!

- No widzisz, a ona....

- Co ona?

- No, ona ma przechlapane.

- Prezchlapane? Ona ma przes'r'ane!

 

Dodaj ogłoszenie