Rozwijamy skrzydła dalej

Artykuł sponsorowany Powiat Pińczowski
Dyrekcja szkół ponadpodstawowych z bliska obejrzała maszynę, którą z Masłowa przyleciał Karol Błaszczyk.
Dyrekcja szkół ponadpodstawowych z bliska obejrzała maszynę, którą z Masłowa przyleciał Karol Błaszczyk.
Udostępnij:

Pińczowskie szkoły ponadpodstawowe będą rozwijać pasje swoich uczniów. Przy Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja i Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica powstaje „Koło Lotnicze”. Opiekę nad kołem i jego uczestnikami obejmie Karol Błaszczyk, pilot lotniczy i pilot wiatrakowca. We wtorek 24 maja pan Karol przyleciał do Pińczowa swoim wiatrakowcem i spotkał się z dyrekcją szkół ponadpodstawowych, by porozmawiać o planowanym projekcie.

Drodzy Uczniowie, Absolwenci Szkół Podstawowych; już od września tego roku będziecie mogli sprawdzić czy sporty powietrzne są Waszą pasją, czy zainteresują Was na tyle, by stać się tylko hobby, czy może sposobem na życie. Odpowiedź na te pytania znajdziecie w pińczowskich szkołach ponadpodstawowych. Zapraszamy!

„To również zwiększenie szans na nowe, atrakcyjne zawody. Otwieramy się na młodych” –mówi starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski.

By jeździło się bezpieczniej

O przebiegu prac z drogowcami rozmawiał starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski
O przebiegu prac z drogowcami rozmawiał starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski

Trwają prace modernizacyjne na jednej z ważniejszych dróg wlotowych do Pińczowa. Na ul. 3 Maja oraz w Skowronnie drogowcy wymienią 1755 mb chodnika, położą także 670 m nowej nawierzchni asfaltowej. Ponadto, powstaną 3 nowe przejścia dla pieszych na ul. 3 Maja. Nie trzeba dodawać, jak bardzo zwiększy to bezpieczeństwo na tym odcinku. Koszt wspomnianych prac to 1 milion 575 tysięcy 831 złotych, z czego z Funduszu Dróg Samorządowych pochodzi 1 milion 46 tysięcy 80 złotych. Finansowy wkład Powiatu Pińczowskiego wynosi 293 tysiące 377 złotych, Gmina Pińczów zaś dołoży do tego 236 tysięcy 374 złote.

Plac budowy odwiedził starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski. „Wykonane prace znacząco zwiększa poziom bezpieczeństwa zarówno pieszych, jak i kierowców. To jest naszym celem nadrzędnym” -podkreśla gospodarz powiatu

Finansowe wsparcie dla służby zdrowia

symboliczne czeki z rąk radnych odebrała kierownik Alicja Topolska z ZOL i dyrektor szpitala Krzysztof Słonina”
symboliczne czeki z rąk radnych odebrała kierownik Alicja Topolska z ZOL i dyrektor szpitala Krzysztof Słonina”

80 tysięcy na szpitalną instalację sanitarną, 20 tysięcy dla ZOL - Rada Powiatu Pińczowskiego doceniła starania służby zdrowia w trudnym covidowym czasie i finansowo wsparła działalność tych dwóch wspomnianych placówek. Decyzja zapadła na sesji Rady Powiatu, w piątek 20 maja. Symboliczne czeki odebrało kierownictwo: dyrektor Szpitala Powiatowego w Pińczowie Krzysztof Słonina i kierownik ZOL Alicja Topolska -wojewódzki konsultant ds. opieki długoterminowej.

„Serdecznie dziękujemy za przekazane wsparcie. Środki zostaną przekazane na zakup sprzętu medycznego, który usprawni pracę personelu, co zarazem przełoży się na lepszą i efektywniejszą opiekę nad naszymi pacjentami” –mówi kierownik ZOL Alicja Topolska.

Zakład Opiekuńczo –Leczniczy w Pińczowie działa nieprzerwanie od 16 lat. Jest jednym z największych tego typu zakładów na terenie województwa świętokrzyskiego - liczy 107 łóżek. ZOL niesie całodobową pomoc i wsparcie nieuleczanie chorym i starszym pacjentom, których rodziny nie poradziłyby sobie w domowej opiece nad nimi ze względu na stan zdrowia.

Na wojewódzkim podium!

Adam Tarka zajął II miejsce w grupie klas V-VIII. Razem z Szymonem weźmie udział w ogólnopolskim finale
Adam Tarka zajął II miejsce w grupie klas V-VIII. Razem z Szymonem weźmie udział w ogólnopolskim finale

Szymon Wieczorek i Adam Tarka – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Pińczowie, wywalczyli tytuły mistrzów Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej na etapie wojewódzkim. Konkurs odbył się w sobotę 29 maja w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach. Po części ustanej i pisemnej Szymon Wieczorek zajął I miejsce w grupie najmłodszej. Adam Tarka wywalczył w grupie klas V –VIII miejsce drugie, które daje mu prawo walki o mistrzostwo w wielkim finale ogólnopolskim. Póki co, obydwaj zdolni chłopcy cieszą się tytułami Mistrzów Województwa. To To ogromny sukces, zważywszy na spore grono rywali i trudną tematykę konkursu. Dodajmy, że obydwaj finaliści to synowie strażaków. Czy pójdą w ślady ojców? Czas pokaże, tymczasem bardzo serdecznie gratulujemy zwycięzcom, rodzicom i nauczycielom, którzy przygotowywali naszych mistrzów do konkursu. Trzymamy kciuki za wielki finał!

Symbol pielęgniarstwa

Nałożenie czepka przez doświadczony personel ma ogromne znaczenie symboliczne w etosie pielęgniarskiego zawodu
Nałożenie czepka przez doświadczony personel ma ogromne znaczenie symboliczne w etosie pielęgniarskiego zawodu

Po dwuletniej przerwie Wyższa Szkoła Umiejętności Zawodowych w Pińczowie powróciła do uroczystej celebry Czepkowania. W wydarzeniu udział wziął także wicestarosta pińczowski Ryszard Barna. Gospodarz powiatu pogratulował studentom i podziękował za wybranie tak pięknego, a zarazem trudnego zawodu. W serdecznych słowach zwrócił się także do władz uczelni, a na zakończenie przemówienia wręczył kanclerzowi Grzegorzowi Pastuszce Medal 20-lecia Powiatu Pińczowskiego.

Wyższa Szkoła Umiejętności Zawodowych działa w Pińczowie od blisko dwóch dekad ciesząc się zainteresowaniem studentów nie tylko z regionu świętokrzyskiego, ale także z Podkarpacia, Małopolski, czy ziemi łódzkiej. Przez te wszystkie lata wykształciła setki pielęgniarek i pielęgniarzy, którzy są jej najlepszą wizytówką. WSUZ od początku swojego istnienia współpracuje z władzami lokalnymi i mocno promuje całe Ponidzie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Echo Dnia Świętokrzyskie
Dodaj ogłoszenie