Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rusza "babiniec". Inauguracja w Skalbierzu

Adam LIGIECKI [email protected]
Inauguracja ponidziańskiej edycji projektu „Mamy pracujące mamy” odbyła się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Skalbmierzu.
Inauguracja ponidziańskiej edycji projektu „Mamy pracujące mamy” odbyła się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Skalbmierzu. MGOK Skalbmierz
"Mamy pracujące mamy" to nazwa projektu skierowanego do kobiet i przedsiębiorców regionu świętokrzyskiego. Inauguracja miała miejsce w Skalbmierzu

3 powiaty

3 powiaty

Ponidziańska edycja projektu "Mamy pracujące mamy" realizowana jest w trzech powiatach: kazimierskim, buskim, staszowskim. Partnerem projektu jest Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Skalbmierzu.

Głównym celem kampanii jest nagłośnienie problemów, z jakimi stykają się w życiu zawodowym mamy - kobiety na urlopach wychowawczych, macierzyńskich. Ich inicjatywy mają zrodzić się podczas spotkań zwanych "babińcami".

Takie "babińce" zostały zaplanowane w pięciu miejscach w województwie świętokrzyskim. Na Ponidziu wybór padł na Skalbmierz.

NASZ PARTNER

Konferencja rozpoczynająca naszą edycję projektu "Mamy pracujące mamy" odbyła się pod koniec stycznia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Skalbmierzu. Placówka ta jest partnerem projektu na terenie powiatów: kazimierskiego, buskiego, staszowskiego.

Na spotkanie zostali zaproszeni: wicewojewoda Beata Oczkowicz, dyrektor Świętokrzyskiego Związku Pracodawców Prywatnych Karol Kaczmarski, burmistrz Skalbmierza Michał Markiewicz. Przybyły również panie z powiatów objętych projektem.

KARIERA I RODZINA

- Działania te dadzą kobietom i przedsiębiorcom wiedzę na temat godzenia życia zawodowego z rodzinnym. Projekt ma na celu przybliżyć nowoczesne modele zarządzania, które promują elastyczne formy zatrudnienia - podkreślił Karol Kaczmarski, pełniący funkcję koordynatora projektu "Mamy pracujące mamy".

Czy teoria znajdzie przełożenie na praktykę? Dowiemy się tego podczas "babińców", jakie ruszą w regionie świętokrzyskim. W każdym spotkaniu weźmie udział gość specjalny - kobieta, która w sposób doskonały pogodziła karierę zawodową z życiem rodzinnym. Ale będą i panie, które mają przykre doświadczenia, gdyż zetknęły się osobiście z niechęcią do zatrudniania przez pracodawców młodych kobiet, mam. Planowane są różne formy działań, w tym organizowanie banku godzin, klubów dziecka, zakładanie żłobków.

POTENCJAŁ DRZEMIE

Patronat honorowy nad projektem objął marszałek województwa Adam Jarubas. "To bardzo ważne, by wesprzeć kobiety w aktywności zawodowej oraz szybszej adaptacji w nowej sytuacji. Wierzę, że Państwa działania okażą się przepustką, która da wielu mamom szansę zrealizowania własnych planów i marzeń oraz wykorzystania drzemiącego w nich potencjału" - napisał marszałek w liście do organizatorów spotkania w Skalbmierzu.

Każdy sposób jest dobry, jeśli pomoże - nie tylko mamom, młodym kobietom - odnaleźć się na trudnym i coraz bardziej wymagającym rynku pracy. Czy tak stanie się w przypadku działań z "babińcami", czas pokaże. Najważniejsze, że pierwszy krok został zrobiony.

POTEM SEMINARIA

- Temat okazał się bardzo interesujący. Wiele pań i panów podczas naszego spotkania zadeklarowało udział w seminariach, które są dalszym elementem projektu "Mamy pracujące mamy" - mówi Agata Jackiewicz, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Skalbmierzu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie