Rusza szósta edycja Scyzoryki Festiwal 2014. Czekamy na...

  Rusza szósta edycja Scyzoryki Festiwal 2014. Czekamy na zgłoszenia artystów! Gwiazdą finału będzie Ewa Farna

  Anna BILSKA bilska@echodnia.eu, Dorota KLUSEK klusek@echodnia.eu

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Gwiazdą muzycznego finały Scyzoryki Festiwalu będzie Ewa Farna. Już dziś zapraszamy na koncert, który odbędzie się w niedzielę 11 maja w Galerii Kor

  Gwiazdą muzycznego finały Scyzoryki Festiwalu będzie Ewa Farna. Już dziś zapraszamy na koncert, który odbędzie się w niedzielę 11 maja w Galerii Korona. ©ZOOM

  Rusza szósta edycja Scyzoryki Festiwal 2014. Świętokrzyskie Nagrody Artystyczne. Wielki finał muzyczny w niedzielę 11 maja w Galerii Korona. Gwiazdą będzie Ewa Farna!
  Gwiazdą muzycznego finały Scyzoryki Festiwalu będzie Ewa Farna. Już dziś zapraszamy na koncert, który odbędzie się w niedzielę 11 maja w Galerii Kor

  Gwiazdą muzycznego finały Scyzoryki Festiwalu będzie Ewa Farna. Już dziś zapraszamy na koncert, który odbędzie się w niedzielę 11 maja w Galerii Korona. ©ZOOM


  Jak i gdzie się zgłosić?

  Jak i gdzie się zgłosić?


  Kategoria Muzyka - pod adres muzyka@scyzorykifestiwal.pl należy wysłać piosenkę/utwór w formacie mp3 (do 10 MB), zdjęcie w formacie jpg (poziome, w dobrej rozdzielczości do 2 MB), ewentualnie teledysk (do 40 MB) i link do utworu oraz wypełnioną kartę zgłoszeniową.

  Kategoria Sztuki plastyczne - pod adres plastyka@scyzorykifestiwal.pl należy wysłać zdjęcie pracy w formacie jpg (do 2 MB), zdjęcie autora w formacie jpg (pionowe, w dobrej rozdzielczości, do 1 MB) oraz wypełnioną kartę zgłoszeniową.

  Kategoria Kabaret - pod adres kabaret@scyzorykifestiwal.pl należy wysłać nagranie video ze skeczem i/lub piosenką w formacie mpg. mpeg, mp4, wmv (do 6 minut, do 30 MB), zdjęcie artysty/grupy w formacie jpg (poziome, w dobrej rozdzielczości, do 2 MB) oraz wypełnioną kartę zgłoszeniową.

  Kategoria Film - pod adres film@scyzorykifestiwal.pl należy wysłać reprezentatywny fragment filmu w formacie mpg. mpeg, mp4, wmv (do 10 minut, do 40 MB), zdjęcie autora/reżysera w formacie jpg (pionowe, w dobrej rozdzielczości, max. 1 MB) oraz wypełnioną kartę zgłoszeniową.

  Kategoria Literatura - pod adres literatura@scyzorykifestiwal.pl należy wysłać utwór w formacie doc, docx, zdjęcie autora w formacie jpg (pionowe, w dobrej rozdzielczości, do 1 MB) oraz wypełnioną kartę zgłoszeniową.

  Kategoria Fotografia - należy pod adres fotografia@scyzorykifestiwal.pl wysłać maksymalnie 3 pliki jpg (RGB) w formie " wglądek" o wielkości nie przekraczającej 1 Mb każdy z nich, wg następującego klucza opisu : nazwisko_imie_tytul_01; nazwisko_imie_tytul_02, nazwisko_imie_tytul_03 oraz zdjęcie autora w formacie jpg (pionowe, w dobrej rozdzielczości, max. 1 MB), a także wypełnioną kartę zgłoszeniową. W tym roku temat to "Wszystko, co kocham".

  Kategoria Teatr - należy pod adres teatr@scyzorykifestiwal.pl wysłać reprezentatywny fragment spektaklu w formacie mpg, mpeg, mp4, wmv (do 10 minut, do 40 MB), zdjęcie artysty/grupy w formacie jpg (poziome, w dobrej rozdzielczości, max. 2 MB) oraz wypełnioną kartę zgłoszeniową.

  Kategoria Taniec - pod adres taniec@scyzorykifestiwal.pl należy wysłać zdjęcie tancerza w formacie jpg (pionowe, w dobrej rozdzielczości do 1 MB) oraz wypełnioną kartę zgłoszeniową.

  Na zgłoszenia w kategoriach: Muzyka, Sztuki plastyczne, Kabaret, Film, Literatura, Fotografia i Teatr czekamy od dziś do 21 marca. W kategorii Taniec zgłoszenia skończymy przyjmować 21 kwietnia. Karty zgłoszeniowe można pobrać ze strony WWW.ECHODNIA.EU. Pytania prosimy kierować pod adres: biuro@scyzorykifestiwal.pl, bilska@echodnia.eu lub klusek@echodnia.eu. Telefon: 41-349-53-53. Uwaga! Zgłoszenia można przynieść osobiście lub przysłać pocztą na adres redakcji Echa Dnia w Kielcach, ulica Targowa 18, ósme piętro.  - My, świętokrzyskie Scyzoryki mamy w sobie pewien zadzior i chcemy go pokazywać i nagradzać - mówi Łukasz Sobieraj, jeden z pomysłodawców i organizatorów Scyzoryki Festiwal. To wskazówka dla artystów, którzy chcą wziąć udział w tej edycji plebiscytu.

  Po raz szósty zapraszamy artystów z naszego regionu do udziału w Scyzoryki Festiwal. W ciągu pięciu lat wręczyliśmy prawie 135 statuetek Scyzoryka. To cenne wyróżnienie, jak się okazało podczas ubiegłorocznego finału muzycznego, jest przedmiotem ostrego pożądania. Przekonał się o tym duet Fuck the System, który zdobył dwie statuetki, ale jedną ktoś mu niepostrzeżenie zabrał. - Nie wiem, jak to się stało. Odwróciłem się tylko na chwilę - mówił Piotr "Igness" Ignaciuk, połowa Fuck the System. - To był naprawdę moment!

  JEDEN ETAP W WIĘKSZOŚCI KATEGORII

  Dla tych, którzy chcą zdobyć to wyjątkowe trofeum, mamy cenną informację: dziś rusza szósta edycja Scyzoryki Festiwal. Nagrody przyznamy w ośmiu kategoriach: Muzyka, Taniec, Sztuki plastyczne, Kabaret, Film, Literatura, Fotografia i Teatr. Możliwości jest więc wiele, a co ważne, w tym roku zmieniliśmy nieco zasady.

  - Wychodzimy na przeciw pewnym sugestiom ze strony uczestników, ale i my sami po pięciu latach mamy swoje przemyślenia. Dlatego w tym roku będzie tylko jeden etap głosowania SMS w większości kategorii konkursu, za wyjątkiem tańca, gdzie będą dwa - mówi Łukasz Sobieraj.

  To wprowadza kolejne zmiany. - Nie będzie tak, jak w poprzednich latach, że praktycznie wszyscy, którzy zgłosili się do festiwalu, zostali zaprezentowani i brali w nim udział. W tym roku już na etapie zgłoszeń, kapituła festiwalu dokona selekcji i do udziału w konkursie dopuści te najlepsze - wyjaśnia Sobieraj.

  - Tutaj chciałbym uspokoić młodych artystów, i powiem na przykładzie kategorii mi najbliższej, czyli muzyki, że nie będziemy brali pod uwagę wyłącznie profesjonalizmu, bo zdajemy sobie sprawę, że wielu osób nie stać na profesjonalne nagrania. Ci początkujący muzycy mogą też mieć jakieś braki warsztatowe. Będziemy także zwracać uwagę na odkrywczość, nietuzinkowość, na to, żeby była ta scyzorykowa szorstkość, ten ząb, czasami kontrowersyjność. My, świętokrzyskie Scyzoryki mamy w sobie pewien zadzior i chcemy go pokazywać i nagradzać. Nie chcemy tworzyć festiwalu tylko dla profesjonalnych weteranów, ale również dla młodych, którzy nie są zawodowcami, ale są ciekawi.

  SMS I OCENA JURORÓW

  W większości dyscyplin (za wyjątkiem Tańca) jest jeden etap i jeden miesiąc głosowania. Już od dziś przyjmujemy zgłoszenia w siedmiu kategoriach: Muzyka, Sztuki plastyczne, Kabaret, Film, Literatura, Fotografia i Teatr. Zasady zgłaszania i wymagane dokumenty znajdziecie na WWW.ECHODNIA.EU.

  Termin nadsyłania zgłoszeń w tych siedmiu kategoriach upływa 21 marca. Artystów, którzy zostaną zakwalifikowani w kategorii Muzyka zaprezentujemy w specjalnym dodatku w poniedziałek 31 marca. Od 1 do 3 kwietnia przedstawimy kolejnych uczestników. Wraz z ukazaniem się dodatków ruszy głosowanie SMS. Zakończy się ono w środę 30 kwietnia o godzinie 24.

  O tym, kto wygra, zadecydują po połowie punkty z głosowania SMS i jury. Wszystkie propozycje ocenią jurorzy. - W przypadku Muzyki będą to fachowcy, dziennikarze muzyczni, ale także pierwszoplanowe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Już ponad 100 znanych artystów oceniało świętokrzyskich muzyków. Ma pewno nie zawiodą nas i w tym roku - dodaje Łukasz Sobieraj.

  FINAŁOWY WEEKEND

  Zwycięzców w kategorii Sztuki plastyczne, Kabaret, Film, Literatura, Fotografia i Teatr poznamy podczas finału, który odbędzie się w sobotę 10 maja w Galerii Korona w Kielcach. Wielki finał muzyczny zaplanowany jest na dzień później, niedzielę 11 maja również w Galerii Korona. Muzyczną gwiazdą będzie Ewa Farna. Jak zawsze wystąpią także świętokrzyscy artyści.

  Scyzorykową kategorią jest także Taniec i w nim również wybierzemy najlepszych. W tym przypadku przyjmowanie zgłoszeń ruszy w piątek 21 marca. - Ta kategoria rządzi się swoimi prawami, głównie dlatego, że odbywa się "na żywo" - mówi Łukasz Sobieraj. - Zgłoszenia skończymy przyjmować w poniedziałek 21 kwietnia. Będzie się można zgłosić także od razu na castingu, który odbędzie się w piątek 25 kwietnia w Galerii Korona w Kielcach. Uczestników także zaprezentujemy na łamach Echa Dnia, na początku maja i wtedy ruszy głosowanie SMS, które potrwa do niedzieli 25 maja. Wyłonieni finaliści znów zostaną zaprezentowani w środę 28 maja i znów ruszy głosowanie SMS, które zakończy się dniu finału Tańca, w sobotę 7 czerwca w Galerii Korona.

  Konkursowe występu uczestników kategorii Taniec będzie można oglądać, do czego już dziś zapraszamy kielczan.

  WIATR W ŻAGLE!

  - Tancerze to najbardziej utytułowana grupa artystów w Scyzoryki Festiwal. Sukcesy osiągają w kraju, ale także na świecie. To poważni wykonawcy, z czego często nie zdajemy sobie sprawy. To taki nasz skarb, nasza duma, ale i sygnał dla innych, że jak się dużo pracuje, ma się talent, to można odnieść sukces - podkreśla Sobieraj.

  Pierwszym poważnym sukcesem może się stać zdobycie Scyzoryka. Co się może dzięki niemu zmienić? To pytanie w jednym z wywiadów zadaliśmy zespołowi B'Boom, laureatowi Scyzoryka 2013 w kategorii Muzyka Alternatywna. - Widać, że przybywa nam fanów - odrzekł Karol Zembek.

  Zwycięstwo w naszym festiwalu może też być zachętą do dalszych działań i mierzenia dalej. - Cieszę się z wygranej, bardzo miło było odebrać statuetkę. To dla mnie duży prestiż, jestem szczęśliwy, że mi się udało - powiedział Kuba Wojtasik, laureat Scyzoryki Festiwal 2013 w kategorii Muzyka/Pop.

  - Bardzo dobrze, że jest taka impreza w Świętokrzyskiem. Teraz marzę o czymś więcej. Będę próbował z całych sił żeby dojść jak najwyżej, apetyt rośnie w miarę jedzenie. Marzy mi się festiwal w Opolu. Może i jestem na poziomie początkującym, ale jeśli będę dostawiał taki wiatr w żagle jak do tej pory to może mi się uda kiedyś wystąpić na przykład w Sopocie albo i na większym festiwalu.

  Takiego wiatru, życzymy również innym artystom, także z innych scyzorykowych dziedzin i zachęcamy do przesyłania zgłoszeń. Czekamy!

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (15)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (15) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.