Rusza szósta edycja Scyzoryki Festiwal 2014. Czekamy na zgłoszenia artystów! Gwiazdą finału będzie Ewa Farna

Anna BILSKA bilska@echodnia.eu, Dorota KLUSEK klusek@echodnia.euZaktualizowano 
Gwiazdą muzycznego finały Scyzoryki Festiwalu będzie Ewa Farna. Już dziś zapraszamy na koncert, który odbędzie się w niedzielę 11 maja w Galerii Korona.
Gwiazdą muzycznego finały Scyzoryki Festiwalu będzie Ewa Farna. Już dziś zapraszamy na koncert, który odbędzie się w niedzielę 11 maja w Galerii Korona. ZOOM
Rusza szósta edycja Scyzoryki Festiwal 2014. Świętokrzyskie Nagrody Artystyczne. Wielki finał muzyczny w niedzielę 11 maja w Galerii Korona. Gwiazdą będzie Ewa Farna!

Jak i gdzie się zgłosić?

Jak i gdzie się zgłosić?

Kategoria Muzyka - pod adres muzyka@scyzorykifestiwal.pl należy wysłać piosenkę/utwór w formacie mp3 (do 10 MB), zdjęcie w formacie jpg (poziome, w dobrej rozdzielczości do 2 MB), ewentualnie teledysk (do 40 MB) i link do utworu oraz wypełnioną kartę zgłoszeniową.

Kategoria Sztuki plastyczne - pod adres plastyka@scyzorykifestiwal.pl należy wysłać zdjęcie pracy w formacie jpg (do 2 MB), zdjęcie autora w formacie jpg (pionowe, w dobrej rozdzielczości, do 1 MB) oraz wypełnioną kartę zgłoszeniową.

Kategoria Kabaret - pod adres kabaret@scyzorykifestiwal.pl należy wysłać nagranie video ze skeczem i/lub piosenką w formacie mpg. mpeg, mp4, wmv (do 6 minut, do 30 MB), zdjęcie artysty/grupy w formacie jpg (poziome, w dobrej rozdzielczości, do 2 MB) oraz wypełnioną kartę zgłoszeniową.

Kategoria Film - pod adres film@scyzorykifestiwal.pl należy wysłać reprezentatywny fragment filmu w formacie mpg. mpeg, mp4, wmv (do 10 minut, do 40 MB), zdjęcie autora/reżysera w formacie jpg (pionowe, w dobrej rozdzielczości, max. 1 MB) oraz wypełnioną kartę zgłoszeniową.

Kategoria Literatura - pod adres literatura@scyzorykifestiwal.pl należy wysłać utwór w formacie doc, docx, zdjęcie autora w formacie jpg (pionowe, w dobrej rozdzielczości, do 1 MB) oraz wypełnioną kartę zgłoszeniową.

Kategoria Fotografia - należy pod adres fotografia@scyzorykifestiwal.pl wysłać maksymalnie 3 pliki jpg (RGB) w formie " wglądek" o wielkości nie przekraczającej 1 Mb każdy z nich, wg następującego klucza opisu : nazwisko_imie_tytul_01; nazwisko_imie_tytul_02, nazwisko_imie_tytul_03 oraz zdjęcie autora w formacie jpg (pionowe, w dobrej rozdzielczości, max. 1 MB), a także wypełnioną kartę zgłoszeniową. W tym roku temat to "Wszystko, co kocham".

Kategoria Teatr - należy pod adres teatr@scyzorykifestiwal.pl wysłać reprezentatywny fragment spektaklu w formacie mpg, mpeg, mp4, wmv (do 10 minut, do 40 MB), zdjęcie artysty/grupy w formacie jpg (poziome, w dobrej rozdzielczości, max. 2 MB) oraz wypełnioną kartę zgłoszeniową.

Kategoria Taniec - pod adres taniec@scyzorykifestiwal.pl należy wysłać zdjęcie tancerza w formacie jpg (pionowe, w dobrej rozdzielczości do 1 MB) oraz wypełnioną kartę zgłoszeniową.

Na zgłoszenia w kategoriach: Muzyka, Sztuki plastyczne, Kabaret, Film, Literatura, Fotografia i Teatr czekamy od dziś do 21 marca. W kategorii Taniec zgłoszenia skończymy przyjmować 21 kwietnia. Karty zgłoszeniowe można pobrać ze strony WWW.ECHODNIA.EU. Pytania prosimy kierować pod adres: biuro@scyzorykifestiwal.pl, bilska@echodnia.eu lub klusek@echodnia.eu. Telefon: 41-349-53-53. Uwaga! Zgłoszenia można przynieść osobiście lub przysłać pocztą na adres redakcji Echa Dnia w Kielcach, ulica Targowa 18, ósme piętro.

- My, świętokrzyskie Scyzoryki mamy w sobie pewien zadzior i chcemy go pokazywać i nagradzać - mówi Łukasz Sobieraj, jeden z pomysłodawców i organizatorów Scyzoryki Festiwal. To wskazówka dla artystów, którzy chcą wziąć udział w tej edycji plebiscytu.

Po raz szósty zapraszamy artystów z naszego regionu do udziału w Scyzoryki Festiwal. W ciągu pięciu lat wręczyliśmy prawie 135 statuetek Scyzoryka. To cenne wyróżnienie, jak się okazało podczas ubiegłorocznego finału muzycznego, jest przedmiotem ostrego pożądania. Przekonał się o tym duet Fuck the System, który zdobył dwie statuetki, ale jedną ktoś mu niepostrzeżenie zabrał. - Nie wiem, jak to się stało. Odwróciłem się tylko na chwilę - mówił Piotr "Igness" Ignaciuk, połowa Fuck the System. - To był naprawdę moment!

JEDEN ETAP W WIĘKSZOŚCI KATEGORII

Dla tych, którzy chcą zdobyć to wyjątkowe trofeum, mamy cenną informację: dziś rusza szósta edycja Scyzoryki Festiwal. Nagrody przyznamy w ośmiu kategoriach: Muzyka, Taniec, Sztuki plastyczne, Kabaret, Film, Literatura, Fotografia i Teatr. Możliwości jest więc wiele, a co ważne, w tym roku zmieniliśmy nieco zasady.

- Wychodzimy na przeciw pewnym sugestiom ze strony uczestników, ale i my sami po pięciu latach mamy swoje przemyślenia. Dlatego w tym roku będzie tylko jeden etap głosowania SMS w większości kategorii konkursu, za wyjątkiem tańca, gdzie będą dwa - mówi Łukasz Sobieraj.

To wprowadza kolejne zmiany. - Nie będzie tak, jak w poprzednich latach, że praktycznie wszyscy, którzy zgłosili się do festiwalu, zostali zaprezentowani i brali w nim udział. W tym roku już na etapie zgłoszeń, kapituła festiwalu dokona selekcji i do udziału w konkursie dopuści te najlepsze - wyjaśnia Sobieraj.

- Tutaj chciałbym uspokoić młodych artystów, i powiem na przykładzie kategorii mi najbliższej, czyli muzyki, że nie będziemy brali pod uwagę wyłącznie profesjonalizmu, bo zdajemy sobie sprawę, że wielu osób nie stać na profesjonalne nagrania. Ci początkujący muzycy mogą też mieć jakieś braki warsztatowe. Będziemy także zwracać uwagę na odkrywczość, nietuzinkowość, na to, żeby była ta scyzorykowa szorstkość, ten ząb, czasami kontrowersyjność. My, świętokrzyskie Scyzoryki mamy w sobie pewien zadzior i chcemy go pokazywać i nagradzać. Nie chcemy tworzyć festiwalu tylko dla profesjonalnych weteranów, ale również dla młodych, którzy nie są zawodowcami, ale są ciekawi.

SMS I OCENA JURORÓW

W większości dyscyplin (za wyjątkiem Tańca) jest jeden etap i jeden miesiąc głosowania. Już od dziś przyjmujemy zgłoszenia w siedmiu kategoriach: Muzyka, Sztuki plastyczne, Kabaret, Film, Literatura, Fotografia i Teatr. Zasady zgłaszania i wymagane dokumenty znajdziecie na WWW.ECHODNIA.EU.

Termin nadsyłania zgłoszeń w tych siedmiu kategoriach upływa 21 marca. Artystów, którzy zostaną zakwalifikowani w kategorii Muzyka zaprezentujemy w specjalnym dodatku w poniedziałek 31 marca. Od 1 do 3 kwietnia przedstawimy kolejnych uczestników. Wraz z ukazaniem się dodatków ruszy głosowanie SMS. Zakończy się ono w środę 30 kwietnia o godzinie 24.

O tym, kto wygra, zadecydują po połowie punkty z głosowania SMS i jury. Wszystkie propozycje ocenią jurorzy. - W przypadku Muzyki będą to fachowcy, dziennikarze muzyczni, ale także pierwszoplanowe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Już ponad 100 znanych artystów oceniało świętokrzyskich muzyków. Ma pewno nie zawiodą nas i w tym roku - dodaje Łukasz Sobieraj.

FINAŁOWY WEEKEND

Zwycięzców w kategorii Sztuki plastyczne, Kabaret, Film, Literatura, Fotografia i Teatr poznamy podczas finału, który odbędzie się w sobotę 10 maja w Galerii Korona w Kielcach. Wielki finał muzyczny zaplanowany jest na dzień później, niedzielę 11 maja również w Galerii Korona. Muzyczną gwiazdą będzie Ewa Farna. Jak zawsze wystąpią także świętokrzyscy artyści.

Scyzorykową kategorią jest także Taniec i w nim również wybierzemy najlepszych. W tym przypadku przyjmowanie zgłoszeń ruszy w piątek 21 marca. - Ta kategoria rządzi się swoimi prawami, głównie dlatego, że odbywa się "na żywo" - mówi Łukasz Sobieraj. - Zgłoszenia skończymy przyjmować w poniedziałek 21 kwietnia. Będzie się można zgłosić także od razu na castingu, który odbędzie się w piątek 25 kwietnia w Galerii Korona w Kielcach. Uczestników także zaprezentujemy na łamach Echa Dnia, na początku maja i wtedy ruszy głosowanie SMS, które potrwa do niedzieli 25 maja. Wyłonieni finaliści znów zostaną zaprezentowani w środę 28 maja i znów ruszy głosowanie SMS, które zakończy się dniu finału Tańca, w sobotę 7 czerwca w Galerii Korona.

Konkursowe występu uczestników kategorii Taniec będzie można oglądać, do czego już dziś zapraszamy kielczan.

WIATR W ŻAGLE!

- Tancerze to najbardziej utytułowana grupa artystów w Scyzoryki Festiwal. Sukcesy osiągają w kraju, ale także na świecie. To poważni wykonawcy, z czego często nie zdajemy sobie sprawy. To taki nasz skarb, nasza duma, ale i sygnał dla innych, że jak się dużo pracuje, ma się talent, to można odnieść sukces - podkreśla Sobieraj.

Pierwszym poważnym sukcesem może się stać zdobycie Scyzoryka. Co się może dzięki niemu zmienić? To pytanie w jednym z wywiadów zadaliśmy zespołowi B'Boom, laureatowi Scyzoryka 2013 w kategorii Muzyka Alternatywna. - Widać, że przybywa nam fanów - odrzekł Karol Zembek.

Zwycięstwo w naszym festiwalu może też być zachętą do dalszych działań i mierzenia dalej. - Cieszę się z wygranej, bardzo miło było odebrać statuetkę. To dla mnie duży prestiż, jestem szczęśliwy, że mi się udało - powiedział Kuba Wojtasik, laureat Scyzoryki Festiwal 2013 w kategorii Muzyka/Pop.

- Bardzo dobrze, że jest taka impreza w Świętokrzyskiem. Teraz marzę o czymś więcej. Będę próbował z całych sił żeby dojść jak najwyżej, apetyt rośnie w miarę jedzenie. Marzy mi się festiwal w Opolu. Może i jestem na poziomie początkującym, ale jeśli będę dostawiał taki wiatr w żagle jak do tej pory to może mi się uda kiedyś wystąpić na przykład w Sopocie albo i na większym festiwalu.

Takiego wiatru, życzymy również innym artystom, także z innych scyzorykowych dziedzin i zachęcamy do przesyłania zgłoszeń. Czekamy!

polecane: Flesz: Pszczoły wymierają. Czy grozi nam głód?

Wideo

Materiał oryginalny: Rusza szósta edycja Scyzoryki Festiwal 2014. Czekamy na zgłoszenia artystów! Gwiazdą finału będzie Ewa Farna - Echo Dnia Świętokrzyskie

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 16

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
l
looooooo

zdejmijcie juz ta farme a przynajmniej jej zdj. bo patrzec nie mozna 

zgłoś
F
Fara Eva

Osobně církev považuju za jednu z nejzločinečtějších organizací na světě.Požadavky církví řešit jako Jan Žižka, hnát je nenažrané papežence ! Daleko radostnější by bylo, kdyby z daní normálních obyvatel by nebyli podporováni věřící v nějaké aláhy, budhy, bohy, mohamedy, jehovy a podobné fantasmagorie.

zgłoś
w
wiesiek

Ewa Farna? To ta małolata, która po pijaku rozbiła samochód?

zgłoś
A
A. B.
W dniu 03.03.2014 o 18:09, zainteresowany napisał:

Czy w kategorii kabaret są jakieś wymogi co do trwania skeczu?

Czas trwania nagrania do 10 minut.
 

Wszystkie informacje są w regulaminie podpiętym do tego artykułu. Pytania proszę kierować mailem bilska@echodnia.eu

zgłoś
z
zainteresowany

Czy w kategorii kabaret są jakieś wymogi co do trwania skeczu?

zgłoś
M
Marian Konopnicki

A jeżeli napiszę co zmieniono w trakcie trwania konkursu to unieważnicie Państwo rozstrzygnięcia poprzedniej edycji festiwalu?

zgłoś
A
A. B.
W dniu 23.02.2014 o 20:41, Marian Konopnicki napisał:

Ładnie, tylko nie trzeba było zmieniać zasad konkursu w trakcie jego trwania! To było tak nieprofesjonalne - że wstyd nawet wspominać. Jak chcecie sobie zarobić na SMSach to poszukajcie frajerów gdzie indziej!

Proszę napisać które zasady zostały zmienione?

A. B.

zgłoś
A
A. B.

Zdjęcie autora będzie widoczne obok pracy w wydaniu internetowym i w niektórych kategoriach w wydaniu papierowym. Czemu to ma służyć? Choćby temu, by ktoś nie podszył się pod twórcę, lub nie zgłosił zbyt wielu swoich prac.

"Metoda autoryzacji postow" została niedawno zmieniona ze względu na dużą ilość spamu. Proszę uściślić problem, postaramy się naprawić ewentualne błędy.

Przy okazji zaznaczę, że to forum dyskusyjne jest dla Czytelników. Nie jest to narzędzie do kontaktu z organizatorami. Pytania odnośnie festiwalu prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. W artykule są podane namiary :)

Pozdrawiam,

A. B.

zgłoś
C
Ciekawy

Prosze powiedziec po co razem z praca ma byc dostarczone zdjecie autora ?

Czemu to ma służyć ? Jakie to ma uzasadnienie ?

Nie chce isc w strone jakichs nieuprawnionych domysłów - ale jakas watpliwość jest

z gory dziekuje za odpowiedz

PS - metoda autoryzacji postow - totalna porazka

 

zgłoś
e
endriu

:) sorry - taki kraj!

zgłoś
M
Marian Konopnicki

Ładnie, tylko nie trzeba było zmieniać zasad konkursu w trakcie jego trwania! To było tak nieprofesjonalne - że wstyd nawet wspominać. Jak chcecie sobie zarobić na SMSach to poszukajcie frajerów gdzie indziej!

 

zgłoś
P
Piwopij

?!

zgłoś
A
A. B.

Skąd takie zarzuty? Głosowanie było jawne. Proszę napisać o jaką kategorię chodzi to podeślę link do strony z formularzem jurora, jego nazwiskiem i punktacją.

Poza tym... jeśli były trudności ze znalezieniem formularzy, czy jakieś niedomówienia, to można było porozmawiać z organizatorami, nawet wysłać maila, a nie uzewnętrzniać się w taki sposób rok po imprezie.

Pozdrawiam,
Anna Bilska

zgłoś
z
zdegustowani

W zeszłym roku wzięliśmy w tym udział pierwszy i ostatni raz. Oszukańczy festwial, jurorzy oceniają swoich, oceny nie są jawne, każdy głosuje na siebie....jaki sens tego festiwalu? Kasa oczywiście....

zgłoś
K
Kasia

Jeju jak się cieszę , że bedzie Ewuniaaaa :)

zgłoś
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3